הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
4 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
2
5
4
11
3096 ימים‏
נטשה קמפוש

3096 ימים‏

נטשה קמפוש

דרג ספר זה מתוך 5
8 דירוגים
4 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
2
5
4
11

במקום 37.00 

33.30 

במקום 37.00 

33.30 

תקציר

הפרשה שזעזעה את העולם

בבוקר 2 במרס 1998 נחטפה נטשה קמפוש, ילדה אוסטרית בת עשר, בדרך לבית הספר שבו למדה בווינה. החוטף, וולפגנג פריקלופיל, הכניס אותה בכוח לרכב מסחרי לבן, הסיע אותה לביתו וכלא אותה בתא מרתף חשוך שגודלו חמישה מטרים רבועים. רק ב־23 באוגוסט 2006, לאחר שהוחזקה כאסירה במשך שמונה שנים, קמפוש הצליחה סוף-סוף להימלט. שעות ספורות לאחר שיצאה לחופשי, כשהבין שהמשטרה בעקבותיו, התאבד פריקלופיל בקפיצה מתחת לרכבת נוסעת.
בספר 3096 ימים קמפוש מתארת לראשונה את מה שעבר עליה בתקופת השבי. היא מספרת באומץ, בישירות ובפרטי פרטים על ילדותה, על רגעי החטיפה, על הלילות הארוכים בצינוק, על המחשבות שליוו אותה ועל הפחד שאיש אינו יודע מה עלה בגורלה, אך לצד כל אלה גם כיצד הצליחה לשמור בתופת הזאת על שפיות, על נחישות ועל האמונה שתשרוד, למרות הכל.
3096 ימים הוא סיפור על רוע אנושי בלתי נתפס, אך בה בעת גם עדות ניצחת לכוחה המופלא של הרוח.
המשך קריאה
 • ISBN: 15100437
 • גודל (עמ'): 240
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 01/03/2011
 • שם המחבר: נטשה קמפוש
 • תורגם ע"י: גיא הרלינג

סקירות הגולשים

 • נופר
  נופר
  סיפורה המדהים, המחריד, ועם זאת מלא עוצמה, של נטשה קמפוש, שבגיל 10, בדרכה לבי"ס, נחטפה ע"י גבר בן 35 והוחזקה בשבי ובתנאים קשים במשך מעל ל- 8 שנים. למרות תנאי מאסר קשים, התעללויות והשפלות, מצאה נטשה את הכוחות גם לשרוד, גם לשמור על הרוח ולהאמין שתוכל להנצל, ולבסוף גם לברוח ולהוציא את עצמה אל החופש. סיפור על רוע לא נתפס ומנגד כח לא נתפס של ילדה ונערה צעירה.
 • אור
  אור
  ספר על נושא כל כך קשה ומזעזע. חוה להפיץ את הנושא בשביל שתיהיה מודעות אבל זה כל כך לא טריוויאלי לקרוא את הספר
 • גדעון
  גדעון
  מה בדיוק חשבתי לעצמי כשניגשתי לקרוא את הספר הזה, קראתי קצת, הזדעזעתי, שמתי אותו בצד ואז חזרתי אליו, דוב ודוב, במנות קטנות, כי אחרת אי אפשר להתמודד עם הרוע הזה
 • נטעלי
  נטעלי
  כפי שנכתב כאן בצדק - הספר אינו מיועד לבעלי לב ועצבים חלשים אבל אני מניחה שאלה בלאו הכי לא יתעניינו בספר כזה. הסיפור לכשלעצמו מזעזע ועם זאת, הוא אינו כתוב באופן סנסציוני, רגשני או פורנוגרפי. אדרבא, דוקא תיאורים ואף עובדות מסויימות המשיקים לאיזורים אלה הושארו מחוץ לספר וקמפוש גם מתייחסת בו להחלטה זו.
  הקריאה בספר מרתקת וקשה להניח את הספר מהידיים מכמה סיבות: ראשית, ההתוודעות לדמותה המיוחדת ולאופיה החזק של ילדה שהצליחה לשמור על שפיות ותקוה בתנאים בלתי אפשריים. שנית, הספר נכתב בשיתוף עם מחברת נוספת או שתיים (איני זוכרת) כאשר לפחות אחת מהן הינה פסיכולוגית ותובנות מקצועיות מופיעות מדי פעם בספר - הן מעשירות את התובנות לגבי החוטף ולגבי אופן ההתמודדות הנפשית של נטשה, וזאת מבלי להפוך אותו לספר עיון או לפגום בשטף הקריאה. ולבסוף, אציין היבט קצת אחר והוא ההתייחסויות (ובעקבותיהן גם תובנות) שמצויות בין השורות לגבי החברה האוסטרית -החל מהפתיחה, היא הפרק הראשון, המתאר את ילדותה של קמפוש לפני החטיפה וכלה בסיום שאליו לא אתייחס פה כיון שאיני רוצה לעשות "ספוילר", אבל מי שיקרא יידע למה אני מכוונת כאשר יקרא את סיפור הימלטותה.
  לסיום, כל שנותר לי הוא להמליץ על הספר בכל פה למי שמתעניין בספרים מסוג זה - הוא אחד הטובים שקראתי בז'אנר ומספק חוויית קריאה סוחפת, מותחת וגם נוגעת ללב של עדות הישר מלב המאפליה.
 • מורן
  מורן
  מעניין לקרוא על תקופת השבי של נטשה והחוויות שעברה. מפחעד ומזעזע לחשוב שישנם אנשים חולניים כאלה, ומרתק לקרוא על הדרך בה התמודדה החטופה.
 • Lihi
  Lihi
  לפני כ-10 שנים התפרסם סיפור בריחתה של הנערה נטשה קמפוש. היא נחטפה בגיל 10 על ידי פסיכופט והצליחה להימלט לאחר 8 שנים של כליאה בצינוק, 8 שנים של התעללות פיזית ונפשית.
  ספר זה מעלה באוב את כל הפחדים של כל הורה, אבל גם סיפור של אומץ עילאי של נערה אחת קטנה שהצליחה לברוח מהנורא ביותר.
 • לימור
  לימור
  אחד הספרים היותר קשים שקראתי, סיפור קשה של חטיפה ועינוי ע"י פסיכופט, של ילדה בת עשר במשך שמונה שנים, לא מומלץ לבעלי לב חלש ורגיש.
 • לי
  לי
  ראיתי את הסרט וקראתי, היה קשה לקריאה. להתחלה: נטשה קמפוש בת ה10 נחטפת ומתארת 8 שנים של התעללות נפשית. מזעזע לדעת שזה אמיתי.
 • NATAN
  NATAN
  האמת שראיתי את הסרט לפני הספר. שניהם קשים לקריאה/ צפיה.
  שמתי לב שבשניהם אני פשוט מדלג ומדלג.
  הספר כל כך מקומם, כל כך בלתי נתפס, כזו אכזריות, רשעות, לאמלל לנצח ילדה קטנה ולכלוא אותה ולהרעיב אותה, זוועה, זוועה.
  לא מסוגל אפילו לקרוא את הספר הזה, פשוט קראתי פה ושם כמה עמודים.
  מחריד.
 • אירה
  אירה
  ספר מחריד ומזעזע שמבוסס על מקרה אמיתי. לא לבעלי לב חלש, מתוארות בו סיטואציות קשות.
 • טלי
  טלי
  אחד הפחדים שלי הכי ענקים כאמא הוא הדאגה לילדים שלי מפני כל מיני חולי נפש.
  נטשה קמפוש נחטפה בגיל 10 ע"י פסיכופט שהתעלל בה והרעיב אותה. היא מגוללת בספר זה שמונה שנים של מאסר בצינוק והתעללות נפשית ופיזית מכות היו מנת יומה ועונשי הרעבה, ספר קשה והתאורים מזעזעים ממש.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו