הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.3 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
2
6
הדרך
קורמאק מקארתי

הדרך

קורמאק מקארתי

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.3 ממוצע
1
0
2
0
3
1
4
0
5
2
6
39 
39 
גודל (עמ'): 207
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

אב ובן הולכים לבדם לאורך כביש בין־מדינתי באמריקה החרוכה. דבר לא זע בנוף פרט לאפר המתפזר ברוח. אובך קבוע מסתיר את אור השמש. הכול אפור והקור מקפיא. המים בנהרות עכורים, וצבע הוא רק זיכרון רחוק. הם הולכים לכיוון הים, למרות שאינם יודעים מה מצפה להם שם. אין להם דבר פרט לבגדים הבלויים שלגופם, עגלת סופרמרקט מקרטעת, אקדח טעון בשני כדורים והאחד את השני.
הדרך הוא סיפור מסע פוסט־אפוקליפטי שֶׁקול נבואי תנ"כי מהדהד בין שורותיו. הוא מתאר באומץ, בדייקנות ובסגנונו המיוחד של מקארתי עולם ללא תקווה שבו אב ובן, "האחד כל עולמו של האחר", שורדים מכוח האהבה.

קוֹרמאק מקארתי, מגדולי הסופרים האמריקאים בני זמננו, כתב רומן פילוסופי מוסרי, עמוק ומרגש, על הנורא ביותר והטוב ביותר שאנו מסוגלים לו: על הרס מוחלט, על קיום נואש ועל חמלה ורוך אינסופיים, המאפשרים לשני אנשים לשרוד אל מול הנורא והקשה מכול.

הדרך הוא יצירת מופת קאנונית, שקשה להפריז ביופיה או בחשיבותה. מבקרי ספרות השוו את כתיבתו של מקארתי ב'הדרך' לזו של פוקנר, קונרד, המינגווי ובקט; ואכן, הוא מתעלה לגבהים חדשים ההופכים את 'הדרך' לאחת הפסגות הספרותיות המרשימות ביותר של העשור האחרון.

בשנת 2007, לאחר שהוענק ל'הדרך' פרס פוליצר ואופרה וינפרי בחרה בו למועדון הספר שלה, זכויות התרגום שלו נמכרו ל-40(!) מדינות. הוא מככב ברציפות בראש רשימות רבי־המכר ברחבי העולם, ונמכר במיליונים רבים של עותקים.

"אני רואה עצמי כשיר להורות לכם לעזוב הכול ולקרוא את ‘הדרך'. לא תתאכזבו. לא תבזבזו זמן." - עמית שוהם, הארץ  

“גאונות ספרותית של ממש... ספרו של מקארתי המשיך לפלס את דרכו בליבי ימים רבים אחרי שסיימתי לקרוא אותו." - הגר ינאי, ynet  

“מקארתי מצליח להכניס את הקורא לעולם שלם שאי אפשר לתאר או לשער אותו אלא בספרות מופת." - יהונתן גפן, מעריב

המשך קריאה
 • ISBN: 9650715452
 • גודל (עמ'): 207
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 03/05/2009
 • שם המחבר: קורמאק מקארתי
 • תורגם ע"י: אמיר צוקרמן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • דן
  דן
  המשך: בספר יש שפה עשירה ולפעמים פיוטית, לא במובן של שירה, אלא יותר באופן שבו הוא משתמש בדימויים. אני לרוב קורא די מהר אבל פה עצרתי כדי להרהר במילים הכתובות. דבר שני, הגיבורים, אולי זה משהו אישי אבל הזדהיתי איתם מאוד, עם האבא ועם הבן. דבר שלישי, הפיקחון שבו הסופר מתבונן על אופי האדם. אולי זה מדכא, כפי שכמה לפני כתבו, אבל אני חשבתי שזו נקודת מוצא הגיונית בהחלט.
 • דן
  דן
  הדרך של קורמאק מקארתי הוא אחד הספרים הכי מדהימים שקראתי בחיי. עכשיו, כששמתי את זה על השולחן, אפשר לנסות ולחשוב למה
 • גדעון
  גדעון
  המשך - ולכן אולי יפתיע (האמת, גם אותי) שלא סיימתי אותו, בעצם, עצרתי כ20 עמודים לפני הסוף ואני אסביר מה בדיוק קרה שם - כל כך, ואני חוזר, כל כך דאגתי לגיבורים המסכנים, כל כך התחברתי אליהם, ממש לא ישנתי בגללם ובגלל הדאגה לשלומם, שברגע שהסיפור נתן להם מעט מנוחה, סוג של מקלט, ברגע שבו הם עצרו ליד חוף הים, לא יכולתי להמשיך, פחדתי שיקרה להם משהו ולא עמדתי בזה. לעולם לא נקשרתי כל כך לגיבורים. אני בטוח שיום אחד אהיה חזק מספיק לקחת את הספר מהמדף ולקרוא שוב, מהתחלה עד הסוף.
 • גדעון
  גדעון
  אני חייב להודות שהדרך של קורמאק מקארתי הוא אחד הספרים הכי טובים שאי פעם קראתי, שמשלב מסויים בו הבנתי את זה, התייחסתי לכל עמוד בחרדת קודש
 • עדי
  עדי
  כבר הכל נאמר על הספר הזה, שבחים והללים וגם כמובן גרסא קולנועית (חזקה מהספר) אבל אומר שהספר מה לעשות גם מדכא מדי וגם איטי מדי. אולי כי אנחנו רגילים לקרוא על עולמות פוסט-אוקליפטיים כמשהו מלא אקשן או לפחות עולם חדש ושונה ופה אנו נותרים עם איזשהו ריק עלוב ועצוב. הוא כנראה נאמן יותר למציאות הפוטנציאלית, אבל קשה לקריאה.
 • אירה
  אירה
  הספר מדכא ועצוב מאוד, בשונה מהרבה יצירות פוסט-אפוקליפטיות אחרות. אני לא אהבתי אבל מכירה אנשים שיותר התחברו - עניין של טעם אישי...