הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
4
תליון הזהב של דונה גרציה

תליון הזהב של דונה גרציה


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
1
4
32 
32 
מו"ל: גוונים

תקציר

סיפור על אהבה, קנאה, תככים ופחד מוות; על אומץ לב ועל מסירות נפש.


"תליון הזהב של דונה גרציה" הוא רומן היסטורי רחב יריעה, המגולל את סיפור חייה של אשת עסקים בעלת חזון ועוצמה, הפועלת במאה ה-16 בעולם גברי של מהפכות, מלחמות דת, תגליות גאוגרפיות וסחר בינלאומי. מנהיגה עטורת תהילה שקראה תיגר על מלכים ואנשי דת. סיפור על קנאת אחות באחותה ומאבק רווי יצרים על ירושת עתק, שעלילתו המרתקת חוצה גבולות וממלכות ומבוססת על דמויות ואירועים היסטוריים.

הספר מפיח רוח חיים ויוצק רגשות אנושיים בדמותה ההרואית של דונה גרציה נשיא. בעושר של צבעים, ריחות וצלילים, הופכת תקופת חייהם הסוערת של האנוסים לפני כחמש מאות שנה למציאות חיים קרובה וממשית המתכתבת עם מציאות חיינו.


מיכל אהרוני רגב, בת למשפחה ירושלמית, אשת חינוך ומרצה. בילדותה יצאה עם משפחתה לשליחות במדינה מוסלמית, התחנכה במנזר ונאלצה להסתיר את יהדותה. זהו ספרה השני. חיברה את ספר הפנטזיה "המסע אל ממלכת אורידור".


"המפגש עם הדמויות שבה את לבי... זמן רב חלף מאז נתקלתי ביצירה ספרותית כה ייחודית על דונה גרציה!".
ד"ר צביקה סחייק, מייסד מוזיאון דונה גרציה והחוקר העכשווי של דמותה


"במסע מופלא יוצאת מיכל אהרוני רגב בעקבות תליון הזהב של 'מלכת האנוסים', מסע המשתרע על פני ארצות וימים. בדרך הילוכה מליסבון לאנטוורפן, ונציה, פרארה, שלוניקי וקושטא, מוליכה המחברת את הקורא במנהרת הזמן לתור אחר דמויות מרתקות. אגב כך יוכל לפגוש מלכים ומלכה, סניורים וסניוריטות, לשמוע את הרב צמח ואת רבי לוצאטו ולטעום את טעמן המלוח של עוגיות שדמעות כאב וצער נספגו בהן. קריאה מהנה ומחכימה של פרק חשוב בתולדות ישראל".
פרופסור אביעד הכהן, דיקן המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-534-575-9
 • מו"ל: גוונים
 • יצא לאור ב-: 27/08/2015
 • שם המחבר: מיכל אהרוני רגב
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • אפי
  אפי
  ספר סוחף אודות היהודים בימיה״ב בספרד ופורטוגל, רדיפות, כתבי זכויות, פוליטיקה, אהבה, נישואים, המרות דת, כשאת הכל מניעים ההון והממון,
  כל זאת מתוך סיפורה יוצא הדופן של דונה גרציה ומשפחתה.
 • לימור
  לימור
  ספר שהוא פשוט תענוג צרוף בכל קנה מידה, מרגש מרתק וסוחף, כתיבה מעולה ממליצה בכל לב.
 • Tziki
  Tziki
  ספר שקשה להתנתק ממנו. הסיפור סוחף מן ההתחלה. תקופה היסטורית מעניינת וקשה. אישה בעולם של גברים מתמודדת עם משימה קשה מאוד להציל עם בדרכים קלוקלים. נהנתי מאוד.
 • פנינה
  פנינה
  ספר נהדר, סוחף, אותנטי. מאוד אהבתי לקרוא על האנוסים, חייהם וההתרחשויות ההיסטוריות של התקופה, הבגדים והחיים בתקופה כל כך סוערת. מעולה!