הז'אנרים
כל הז'אנרים
סדרה:‎ תיק נוער - 2

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.7
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
4
4
גם ב - Kindle
תיק נוער 2: איש הפח
ליעד שהם
42 

תיק נוער 2: איש הפח

ליעד שהם

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.7
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
4
4
42 
42 
סדרה:‎ תיק נוער - 2
גודל (עמ'): 288
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15100841
 • גודל (עמ'): 288
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 31/12/2017
 • שם המחבר: ליעד שהם
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

דנה ואיתי לא מצליחים לחזור לשגרה. רשויות החוק לא עושות את עבודתן, ולשניים אין ברירה אלא לחזור לשטח ולשמש כפיתיון חי לפושעים שסובבים אותם. האם יצליחו להפוך מניצוד לצייד? ואיזה מחיר ייאלצו לשלם בדרך אל האמת?


ליעד שהם הוא סופר ועורך דין, מחבר המותחנים המצליח והנקרא בישראל. ספריו הרבים תורגמו לשפות זרות והיו לרבי־מכר. איש הפח הוא השני בטרילוגיית תיק נוער. הספר הראשון בסדרה התקבל בהתלהבות בידי קוראים צעירים ומבוגרים וזכה בשבחי הביקורת.

"כתוב היטב, מותח עד הרגע האחרון" Mako

"מותחן מרענן לבני נוער, שכיף לקרוא ושאפשר בהחלט גם ללמוד ממנו דבר או שניים." ישראל היום

״סוחף ומותח גם קהל קוראים בוגר״
כלכליסט

"משאיר טעם של עוד גם הרבה אחרי שהקריאה מסתיימת.לכו לקרוא!"
נשים Teens

"ספר מתח נפלא המיועד לבני נוער, אך לא רק להם." סלונה

 • ISBN: 15100841
 • גודל (עמ'): 288
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 31/12/2017
 • שם המחבר: ליעד שהם
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איריס
  איריס
  כשגמרתי לקרוא את הספר הראשון בסדרת "תיק נוער" – "סיכון כפול", שבו אמנם נפתרה, פחות או יותר התעלומה, אלא שאז פתאום התברר לי כי זהו רק חלק ראשון בטרילוגיה, הופתעתי מעט והתאכזבתי מעט; אחרי הכל, יכולה הייתי לחכות עד צאת כל הטרילוגיה לאור, ולקרוא את כולה ברצף.

  מצד שני, התעלומה שבבסיסו של הספר נפתרה ועל-כן אפשר היה להניח לכך, או לא; לחכות ולקרוא את הבא בתור, לכשייכתב ויצא, וכך עשיתי.

  הספר השני בסדרה "איש הפח" נפתח בהמשך ישיר לספר הראשון, ומי שלא קראו כלל, מוטב לו שיקרא, וגם מי שקרא כבר, כמוני, מוטב לו שיקרא, או שמא – מוטב לסופר להוסיף איזה מבוא לספר ובו תקציר הארועים שקדמו לו, וארעו בספר הראשון, אחרת מלוּוה הקריאה, לפחות בתחילת הספר בנסיון נואש להיזכר מיהו מי, ומה היה תפקידו המדויק בספר הקודם.

  אבל אחרי שצולחים את העניין הזה של ההיזכרות, או אי-הידיעה אם החלטתם להתחיל ישר מן השני (וזה בהחלט אפשרי), כי אז נפרש לפנינו סיפור מותח ביותר ובהחלט, מהפך דפים עד סופו (המפתיע לגמרי, אני מוכרחה להודות), כזה שככל שמתקדמת העלילה, כך נעצרת הנשימה יותר ויותר, ואין ברירה אלא להמשיך ולקרוא עד שנפתרת התעלומה. (ונולדת חדשה, כמובן, שהלא מדובר בטרילוגיה, ובכלל – הכתובת "המשך יבוא" מופיעה ממש בסופו של הספר).

  דנה, שאחותה ואמה טבעו בים, בזמן ששהתה בחו"ל עם אביה, מחליטה לחקור מה בדיוק קרה בפנימיה אליה עברה מאיה, האחות, קצת לפני שמתה. השמועות שנקשרו לשמה של מאיה נגעו בסחר בסמים וכלל לא ברור מה באמת היה שם.

  איתי, שדנה פגשה בספר הקודם, שנאשם פעם ברצח חברו, וזוכה בערעור לעליון, שחשדות כבדים סבבו אותו עד ש (ספוילר. מי שלא קרא את הספר הראשון מתבקש לעבור הלאה) התברר, במקרה, כי לא הוא הרוצח, אלא נער צעיר אחר, המעורב כולו בסחר בסמים. לא מוצא את מקומו בביתו, לאחר שהפך מרוצח לכאורה שזוכה למי שהרוצח האמיתי נמצא, ככל הנראה בעקבותיו, עדיין לא פגה ההשפעה של החשדות בתוך ביתו. הוריו, כזכור, נאלצו להתמודד עם העובדה שבנם רוצח, כך גרסה השמועה, למרות שיצא זכאי בבית המשפט העליון, וכשהתברר כי אכן אינו רוצח, הרי שהחומה שקמה ביניהם, הבן הנפגע מיחס הוריו, וההורים שאינם יודעים כיצד לנהוג (ובאמת, איך הייתם אתם נוהגים אם אחד מילדיכם היה נאשם באישום פלילי חמור?), קודם התנכרו לו, ועתה הם מבקשים לכפר, ואינם יודעים איך.

  ובכן, איתי בוחר לברוח. שוב. לאחר שאינו מצליח לחזור לשגרת הנער המתבגר הרגיל, ולאחר שהוריו, בחוסר אונים מוחלט, מזמינים התערבות של הסוציאלית, והיא, מצידה, מאיימת להוציאו מן הבית. ובכן, איתי בורח, ומיד "מצליח" למצוא עצמו בסיטואציה בעייתית ביותר, עם אשה אחת, אמנית, המזמינה אותו לקחת חלק בפרויקט הגרפיטי שלה – ציור דמויות מתוך "הקוסם מארץ עוץ" על קירות שונים בעיר, תוך התחמקות מרשויות האכיפה.

  שני גיבורינו – דנה מכאן, ואיתי מכאן, שדרכם נפרדה, משום שכל אחד מהם נמצא בסיטואציה אחרת, ישובו וייפגשו, אולי, במהלך הספר, המהפך דפים, כאמור, עד סופו.


  לסקירה המלאה: https://irisganor.com/3678/
 • שי לי
  שי לי
  ספר מקסים של ליעד שוהם. אוהבת עת סגנון הכתיבה , הדימיון הפורה והסיפור הקולח. מותחן לבני נוער מרתק וסוחף. ממליצה.
 • לימור
  לימור
  אני מאוד אוהבת לקרוא את ספריו של ליעד שוהם, וגם מספר זה נהנתי מאוד וממליצה לכל חובבי הז'אנר.
 • אליעד
  אליעד
  עוד יצירה משוכפלת מעט של ליעד שובם שבונה את עצמה סביב רעיון משפטי נכון לעלילה מופרכת למדי ועם זאת איכשהו גם צפויה