הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
1
שריקה באפלה

שריקה באפלה


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
1
44 
44 
גודל (עמ'): 398
מו"ל: תמיר-סנדיק

תקציר

גֶ'ן ויוּ מדוקס שרדו את הסיוט הכי גרוע של כל הורה. לאנה בתם בת החמש-עשרה נעלמה במהלך חופשה כפרית עם אמה ונמצאה לאחר ארבעה ימים מדממת, חבולה ומבולבלת. בשבתם ליד מיטתה בבית החולים הם חשים הקלה, אבל גם חרדה עצומה, שכן לאנה לא יכולה, ואולי לא רוצה, לספר מה קרה לה בימים שבהם נעדרה.

איפה היתה לאנה? איך היא נפצעה? האם הנער שהתיידד איתה מעורב במעשה? איך שרדה לאורך כל הימים הללו? גם כשהיא חוזרת הביתה ואל שגרת הלימודים, לאנה מספקת את אותה תשובה מתסכלת שוב ושוב: "אני לא זוכרת."

במשך שנים ניסתה ג'ן להרגיע את השדים שרודפים את בתה הצעירה ותמיד פחדה מהגרוע מכול. עכשיו אמנם הגיהינום שעברו הסתיים בשלום, אבל ג'ן לא יכולה להרפות מהצורך לגלות את האמת. בלי לספר ליו או לבתה הבכורה מג, יוצאת ג'ן למסע בעקבות לאנה, מסע שיוביל אותה להבנה עמוקה יותר של בתה הצעירה, של משפחתה ושל עצמה.

שריקה באפלה עוסק בקשרים ובקשיים בחיי משפחה ועל החיבור השברירי אך התמידי בין אימהות ובנות. זהו סיפור על אשמה, פחד, תקווה ואהבה, ועל תחושה של אובדן זהות והיכולת למצוא את עצמנו אצל אהובי לבנו.

***

שריקה באפלה הוא ספרה השני של הסופרת אמה הילי. רומן הביכורים שלה, אליזבת איננה, זכה בפרס קוסטה, נהנה משבחי הביקורת והיה רב-מכר בארץ ובעולם.
כמו בספרה הקודם, גם ברומן החדש רומזת הילי לביוגרפיה שלה - בצעירותה היא התמודדה עם דיכאון ונשרה מהלימודים. הילי עושה בחירה אמיצה ונכנסת לנעליה של אם המתמודדת עם אתגריה של בִּתה המתבגרת, וזאת למרות שהיא עצמה בסך הכול בת 33 ואם לפעוטה.
אמה הילי גדלה כבת יחידה בלונדון וסיימה תואר ראשון בכריכת ספרים ותואר שני בכתיבה יוצרת באוניברסיטת איסט אנגליה. היא עבדה בספריות, חנויות ספרים וגלריות לאמנות. כיום היא גרה בנוריץ' עם בעלה, בתה וחתול.

 • ISBN: 3626000
 • גודל (עמ'): 398
 • מו"ל: תמיר-סנדיק
 • יצא לאור ב-: 27/02/2019
 • שם המחבר: אמה הילי
 • תורגם ע"י: שי סנדיק
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נבט
  נבט
  כתיבתה האלגנטית והכובשת של אמה הילי נוגעת במיתר כאוב במיוחד של יחסי אמהות ובנות. ספר חובה בכל בית שיש בו מתבגרים.