הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2
שרוכים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
2
39 
39 
גודל (עמ'): 461
מו"ל: כתר הוצאה לאור

תקציר

״אם שכחת, אדוני הנכבד, תרשה לי להזכיר לך: אני עדיין אשתך.״ במילים אלה פונה וַנדָה לאַלדוֹ, שיום בהיר אחד, אחרי 12 שנות נישואים מוצלחים, התאהב באישה צעירה ונטש אותה עם שני ילדיהם הקטנים. פגועה עד עמקי נשמתה ומובסת כלכלית וחברתית, היא מתקוממת נגד מר גורלה, בזה לאופיו ולחולשותיו של בעלה, ובאותה הנשימה אומרת ועושה הכול על מנת להחזירו הביתה

אלדו, שדווקא מרוצה מאוד מחייו החדשים עם בת זוגו המלבבת, משתומם על כך שאשתו מסרבת להפנים שאלו שנות השבעים; מוסד הנישואים בקריסה, נאמנות נחשבת כבר מזמן לערך בורגני, ורק היא בתמימותה עוד מקווה שדווקא הנישואים שלהם יהיו יוצאי דופן.   

שְׂרוֹכים, הארוג כמלאכת מחשבת, הוא סיפור על דינמיקה זוגית, מוסד המשפחה והאתגרים החדשים שניצבים לפניו.   דוֹמֶניקוֹ סְטַרנוֹנֶה (יליד נאפולי, 1943) הוא סופר, תסריטאי ועיתונאי מהשורה הראשונה באיטליה.   נבחר לספר הטוב ביותר לשנת 2017 על ידי ׳סאנדיי טיימס׳ ו׳קירקוס ריוויו׳ ונמנה עם רשימת הספרים הטובים ביותר של ה׳ניו יורק טיימס׳.

המשך קריאה
 • ISBN: 10-279365
 • גודל (עמ'): 461
 • מו"ל: כתר הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 06/03/2018
 • שם המחבר: דומניקו סטרנונה
 • תורגם ע"י: יעל קריצ'וק
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  הזוגיות המתוארת בנובלה הזו מזוויות שונות מתארת התפרקות והרכבה מחדש של החלקים. השעון הזה אמנם ממשיך לפעול אחרי שפירקו אותו בפטיש והרכיבו את חלקיו בכוח (והחלקים שלא נמצא להם מקום נדחפו לאיזו מגירה וזהו) אבל הוא מתקתק בדרך שונה ולעולם לא יהיה כבראשונה.

  הסיפור הזה עוסק בציפיות ובדרך בה הן מתנפצות לעתים מול מציאות שאינה כלולה בהן. יש לאנשים (יותר בעבר ובחברות שמרניות, פחות בהווה, נראה לי) ציפיות לגבי "אהבת-נצח" ו"מחוייבות למשפחה". ביטחון שילדים שנולדו הם דבק חזק, שיבטיח מפני רגשות "זרים" לחיי משפחה. ציפיות אלה טבועות כה עמוק בתפיסת בני האדם שבהתנפצותן הן הורסות עד היסוד את האדם שציפה. וכיוון שהחיים נמשכים – הוא קם מההריסות ובונה את עצמו איכשהו. אבל מאבד תוך כדי חלקים חשובים של הערכה עצמית ואמון, ונדון לחיות את שארית חייו במרירות ובכעס – בגלל ההבטחה שהופרה. על הדרך הוא הורס לא רק את עצמו – גם את הסובבים אותו, אלה שבשמם, כביכול, הוא נלחם.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=110648
 • חגית
  חגית
  לא מצליחה לפתוח הספר