הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
2.9
ממוצע
1
2
2
3
3
1
4
2
5
2
11
שעה חופשית

שעה חופשית


דרג ספר זה מתוך 5
10 דירוגים
2.9
ממוצע
1
2
2
3
3
1
4
2
5
2
11

במקום 34 

20.4 

גודל (עמ'): 170
מו"ל: זיקית

 

זהו הרקע שבחר בו הפעם ארקולה ליסרדי לחקור את האֶרוֹס. כמו ביתר ספריו, שאותם הוא מתחיל לעולם בלי לדעת כיצד יסתיימו, גם כאן מזמין אותנו ליסרדי להרפתקה ספרותית ארוטית, בכתיבה אוורירית, ישירה, מדויקת ושאינה נטולת קריצה הומוריסטית, כדי להתבונן נכוחה בטבענו ולנסות לגלות מה מסתתר בתווך שבין האנושי והחייתי.

"שעה חופשית" הוא השני בטרילוגיה על אי-נאמנות של ארקולה ליסרדי - שם העט של הסופר האורוגוואי שרק שמו הפרטי היה ידוע (הוגו), עד שהתברר שמדובר במוכר ספרים אגדי ממנטווידאו ואיש ספר יחיד במינו. הדמות המיתולוגית של ה"פּאן" (חצי אדם-חצי חיה) היא הנוכחת תמיד בגלוי או במסווה בכל יצירותיו. זיקית גאה לחשוף בפניכם את אחד הסודות הלוהטים בספרות הארוטית של היום.

 

"כתיבתו של ליסרדי משכנעת מאוד ומספקת הנאה אסתטית מהסיפור, כמו גם הנאה חושית שלא ניתן לעמוד בפניה". יונתן שווימר, ווינט

"הרומן האירוטי 'שעה חופשית' מתאר היטב לא רק סקס, אלא גם את הרגש שהמין מעורר. לכן הוא מוצלח כל כך". קרן דותן, הארץ

המשך קריאה

סקירות

 • אודליה
  אודליה
  אני אוהבת ספרים אירוטיים וכאן מדובר באירוטיקה מליגה אחרת.. כתוב אמיתי ומעניין, סיפור מהחיים שניתן בקלות להזדהות איתו. מסכימה עם הביקורת: כתיבתו של ליסרדי משכנעת מאוד ומספקת הנאה אסתטית מהסיפור, כמו גם הנאה חושית שלא ניתן לעמוד בפניה.
  אפילו נהניתי לקרוא את דעתו של הסופר המובאת בסוף על כתיבת אירוטיקה וההסברים..
 • yaelhar
  yaelhar
  ליסרדי כותב ספרות אירוטית. בזה הוא מתמחה, ולדעתו - לפי "אחרית הדבר" בסוף הסיפור - בזה הוא מומחה. לדעתו כדי לכתוב אירוטיקה דרושה מנה גדושה של אהבה לאמת (שימו לב. יש אמת, היא אחת והיא תנצח!) מנה גדושה של בוז לצביעות המינית - במיוחד זו הלבושה בהתחסדות. והגורם השלישי ההכרחי לדעתו כדי לכתוב אירוטיקה הוא חוסר יכולת להפעיל צנזורה עצמית. ניסוח יפה, אבל משמיט את הגורם הכי חשוב (לדעתי הלא נחשבת) בכתיבה (אירוטית וגם אחרת): היכולת לגרום לקורא להזדהות עם הכתוב, ולדמיין את עצמו כחלק מהסיפור. היכולת הזו חסרה פה לגמרי.
  בדרך כלל אין חשיבות למין הסופר. נראה לי לפי הספר הזה, שבספרות אירוטית יש לזה חשיבות רבה. הסופר הגבר הכותב את הפנטזיות המיניות שלו מעצב את דמות האשה שלו לפיהן. אבל האשה בסיפור אינה יותר "אשה" מבובה מתנפחת. היא כתובה רק כמענה לפנטזיות מיניות - במידה רבה מופרכות - של הסופר, ולא ניכרת התעניינות בדמותה של האשה מעבר לתפקוד שהוא ברא עבורה.
  הספר קריא, קצר מאד (עוד סימן הכר של ההוצאה. 158 עמודים בפורמט קטן - פחות משעה של קריאה.) ועוד כמה עמודים למי שיטרח לקרוא את הגיגיו של ליסרדי על כתיבה אירוטית. לא סבלתי בקריאתו, אבל כמו שהבנתם - לא אהבתי בכלל. הוא לא עניין אותי גם כשהוא לא שיעמם אותי. נראה לי שאני צריכה לקרוא את "50 גוונים של אפור" כדי לאזן את הסיפור הזה...
 • דן
  דן
  כמו כל דבר, גם ספרות טובה לפעמים שואבת רעיונות ועלילות מספרות "מסחרית" יותר, ולמרות שעל פניו העלילה נשמעת בנאלית, זה הביצוע, איכות הכתיבה, וגם הדמויות שהופכות את הספר הזה למשהו מעבר
 • נאוה
  נאוה
  אחלה ספר! לא עוד רומן רומנטי. סיפור לגמרי מהחיים. עלילה טובה שאינה מזלזלת באינטליגנציה של הקוראים. מעניין ושווה בהחלט. שמחתי לקרוא!!!
 • לאה
  לאה
  התרחשות לא נדירה בחיים של ממש שכתובה היטב עם תיאורים לוהטים שאינם גולשים לזילות. מומלץ בהחלט. לקריאה .... לא לביצוע ...
 • לימור
  לימור
  ספר טוב עלילה מעניינת שני מורים נפגשים באותו הזמן פעמיים בשבוע בשעה החופשית שלהם,שניהם בוגדים בבני זוגם. הספר כתוב היטב ומומלץ.
 • Nehama
  Nehama
  זה לא סיפור אהבה :שני מורים מגלים אחד את השנייה ויוצאים מחיים משמימים להרפתקאה משותפת. כתוב בצורה קולחת ובשפה גבוהה. כדאי לקרוא!
 • טלי
  טלי
  סיפור על שני מורים החולקים שעה חופשית משותפת ומנצלים אותה בהתייחדות. למעשה זה סיפור שיכול למעשה לקרות בכל מקום, שבגידה בבן/בת הזוג הפכה לצערי לדבר כמעט שגרתי בימנו.
 • דנה
  דנה
  דווקא ספר נחמד, עם תיאורי סקס די בוטים ברקע אבל מתחבר עם הספר ולא גורם לחוסר נוחות.
  להפך למרות שמדובר בבגידה של 2 אנשים אתה מוצא את עצמך מזדהה עם הדמויות.
  ספר חביב ומומלץ
 • מיכאל
  מיכאל
  נהנתי מאוד מהספר. שני מורים, הוא והיא, שבוגדים בבני זוגם כאשר נפגשים לשעה פנוייה, חופשית שיש להם באותו הזמן פעמיים בשבוע. כתוב היטב, הדמויות אמינות, סצנות הסקס מאוד מפורשות ובסך הכל, הספר מומלץ מואד.