הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
12 דירוגים
4.2
ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
2
5
7
6
גם ב - Kindle
של עכברים ואנשים

של עכברים ואנשים


דרג ספר זה מתוך 5
12 דירוגים
4.2
ממוצע
1
1
2
0
3
2
4
2
5
7
6
33 
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד

בניגוד לצחיחות הרגשית שסביבם, לבדידות ולחשדנות ההדדית של הפועלים הנודדים חסרי הבית, ללני ולג'ורג' יש זה את זה, ויחד הם מטפחים חלום על חווה צנועה משלהם, אשר בה יחיו רק למען עצמם, באחוות גברים. ג'ורג' אמור לספר ללני על החווה הזאת שוב ושוב, ואלה המילים היחידות שלני זוכר בעל פה, מילה במילה; לדידו מתמצה האוטופיה שלהם בכך שיינתן לו שם ללטף ארנבים כאוות נפשו.

הקשר המשונה בין השניים מספק לג'ורג' אמתלה והזדמנות לשגות בחלומָם ולהיות מהופנט מן התמונה שהוא עצמו מצייר, כאילו טבעו של החלום הגדול נעוץ בהיותו פלא ילדותי לא מציאותי, שרק האמפתיה ליצור כמו לני מאפשרת את ההיקסמות ממנו.

שלושה ימים נמשך ההווה הנמרץ של עלילת הנובלה בחווה החדשה שהשניים מגיעים אליה. ובמפתיע, אולי נפתחת לראשונה אפשרות מעשית למימוש החלום.

"של עכברים ואנשים" היא אחת הנובלות העזות ביותר בכל הספרות האמריקנית, והייתה ההצלחה הספרותית הגדולה של סטיינבק (חתן פרס נובל לספרות לשנת 1962), שנתיים לפני "ענבי זעם". 117,000 עותקים שלה נמכרו בפברואר 1937, החודש הראשון להופעתה. זה תרגומה הראשון לעברית.

המשך קריאה

ביקורותסיפור על תמימות נוגעת ללב, מחויבות עמוקה וכוחם של חלומות.

לני וג'ורג' הולכים יחד לכל מקום, נודדים מחווה לחווה בזמן השפל הגדול של 1930 בארצות הברית.

בעוד ג'ורג' הוא ברנש קטן עמומי וחכם, לני הוא ענק רב כוח הלוקה בשכלו, ולפיכך תלוי בידידו לחלוטין.
ידידותם האמיצה, כמו גם חלומותיהם הפרועים, הפתטיים, מחלחלים אט אט אל לבבותיהם של פועלי החוות הקשוחים – לני וג'ורג' מעניקים להם תקווה.

אבל ללני יש נטייה לאהוב דברים יפים וחמודים ולאהוב אותם חזק מדי, באופן שעלול להיות להם לרועץ.
קלאסיקה אמריקאית מופלאה וסוחפת לקריאה שחובה להכיר.

סקירות

 • נוחי
  נוחי
  ספר מקסים ומרגש יית תקופת השפל הכלילי בארצות הברית. חימים הספר הפך לסרט. קלאסי שמשתבח עם הזמן
 • גיא
  גיא
  נובלה יפהפיה של מי שהוא אולי הסופר הכי מזוהה עם תקופת השפל הגדול בארה"ב. סיפור קטן שמצליח לגעת בנושאים רבים בצורה אינטימית ורגישה. מומלץ בחום!
 • לימור
  לימור
  ספר נפלא ומלא רגש, מכיל שמחה ועצב, מדובר על תקופת השפל בארצות הברית, כתוב בצורה טובה. מומלץ
 • איילת
  איילת
  ספר מעניין מאד עם סוף מפתיע של חתן פרס נובל ג'ון סטיינבק. לטעמי הספר ענבי זעם הוא ספרו הטוב והמרשים ביותר ((וזה הספר עליו זכה בפרס נובל) אך גם ספר זה מומלץ מאד. הוא כותב על שנות השפל בארה"ב, אבל זה לא הרקע העיקר, אלא הדמויות עליהן הוא מספר.
 • גדעון
  גדעון
  ענבי זזעם, הספר הידוע יותר של ג'ון סטיינבק, הפיל אותי לקרשים, עד היום אני זוכר ממנו פרטים וקטעים למרות שעברו המון שנים מאז שקראתי אותו. את של עכברים ואנשים קראתי מאוחר יותר, ויש לו קסם אחר, גם הוא ספר מצויין אבל פחות "קלאסי"
 • פלוני אלמוני
  פלוני אלמוני
  ספר מרגש במיוחד שמעביר באופן "פוצע" מאוד את הלך הרוח האמריקאי בתקופת השפל הגדול לא דרך נתונים יבשים על אומה שלמה אלא דרך סיפורם האישי - המצחיק והעצוב בו זמנית -של לני וגורג באופן שתורם להזדהות הרגשית עם הגיבורים ועם התקופה עד הסוף המר