הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
2
4
שלושה דברים שצריך לדעת על אלזי

שלושה דברים שצריך לדעת על אלזי


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
5 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
2
4
44 
44 
גודל (עמ'): 415
מו"ל: תמיר-סנדיק

תקציר

כשהעבר חוזר לרדוף אותך, כמה דרכים עדיין פתוחות בפניך?

כשפלורנס קלייבורן רואה את רוני בטלר מחלון דירתה בבית הדיור המוגן צ'רי טרי היא בטוחה שדמיונה משטה בה, כי רוני מת שישים שנה קודם לכן. אבל הדייר החדש, שקורא לעצמו בשם אחר וכובש את לבם של אנשי הצוות, אמיתי להחריד ואיש פרט לאלזי, חברתה הטובה והוותיקה, וג'ק, השכן רב-התושייה, לא מתייחס ברצינות לפלורנס שטוענת כי הוא מנסה לשבש את חייה ולהאיץ את העברתה למוסד סיעודי.

בלית ברירה יוצאים השלושה למסע בלשי על מנת לברר מיהו באמת הדייר המסתורי ומה קרה באותו לילה רחוק שבו רוני טבע. ובעודם מגיעים למחוזות רחוקים וכמעט-נשכחים, מגלה פלורנס כי הזיכרונות, האנשים והחיים עצמם עדיין מסוגלים להפתיע אותה.


שלושה דברים שצריך לדעת על אלזי הוא רומן מתח לופת ונוגע ללב על חברות ועל האופן שבו הזיכרונות שלנו מעצבים את דמותנו ואת חיינו. בספרה השני, שמיד עם צאתו לאור זינק כמו קודמו אל רשימות רבי המכר, מצליחה ג'ואנה קאנון לגעת בדיוק ובחמלה בעולמם של אנשים קטנים לכאורה וביכולתם להשאיר חותם על סביבתם בלי שבכלל ירגישו בכך.


ג'ואנה קאנון היא רופאה פסיכיאטרית המתגוררת בדרבישר עם משפחתה וכלבה. רומן הביכורים עטור הפרסים שלה הצרה עם עזים וכבשים שראה אור בעברית בהוצאת תמיר//סנדיק נמכר בלמעלה מרבע מיליון עותקים באנגליה ותורגם לעשרים שפות.

המשך קריאה
 • ISBN: 3625937
 • גודל (עמ'): 415
 • מו"ל: תמיר-סנדיק
 • יצא לאור ב-: 28/02/2018
 • שם המחבר: ג'ואנה קאנון
 • תורגם ע"י: שי סנדיק

ביקורות

"זה סיפור נהדר, מותח ומעניין המעביר את הקוראים בין פרק לפרק דרך קשת שלמה של רגשות, ממתח בלתי נסבל דרך עצבף תקווה וצחוק – צחוק בריטי קליל ומנומס כזה שבא אחרי דבר שנינה קולע. במרכזו עומדים גבריות ונשיות, חברות אמיתית ואמיצה, זיקנה וזיכרונות, הגשמת חלומות, ומכשולים בדרך. זה סיפור על הספקטרום הרחב שבין לעמוד מהצד לבין לקום ולעשות משהו. מעל הכל מרחפת השאלה האם באמת ניתן להשאיר את העבר מאחור ולפתוח דף חדש, או שכתמי הדיו של הדפים הקודמים יכתימו תמיד את כל הדפים ששוכבים מתחתם?"


לסקירה המלאה 

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • Yedidia
  Yedidia
  לא קריא, הפסקתי באמצע
 • לאה
  לאה
  ספר חביב וקריא מאוד המספר על קשישים בבית אבות, שמנסים לפתור תעלומה מהעבר.
  ייחודו של הספר טמון בכך, שלכל אורכו יש תובנות או משפטים חכמים ומעלי הרהור על החיים בכלל, ועל ההתמודדות עם גיל הזיקנה ובעיות הזיכרון בפרט.
  בשלב מסוים, הסיפור קצת התחיל לייגע ולשעמם אותי. אך היה שווה לקרוא ולהגיע לסוף המפתיע והעצוב.
 • yaelhar
  yaelhar
  כמו בספר הביכורים שלה שקראתי - "הצרה עם עזים וכבשים" - גם פה הסיפור מסופר בכל פרק על ידי דמות אחרת. הגיבורה היא פלורנס קלייבורן בת 84, שמחשבותיה מסתחררות לה בלי שליטה, הזיכרון הוא רק רמז למה שהיה פעם, המסקנות שלה תלויות בשברי הזיכרון ובעיקר באישיותה שכל חייה היתה רודפת צדק (והיום היא "עושה צרות" לדעת צוות הדיור המוגן)
  גם בספר הזה, כמו בקודם, יש תעלומה כלשהי, שהגיבורה (יחד עם אלזי, החברה הכי טובה שלה וידיד נוסף) מתגייסת לפתרונה. גם פה נעשה שימוש ב"חוכמת חיים" הנאמרת כאילו כלאחר יד, כדי שנבין עד כמה עמוקה היא החוכמה המתגלגלת מפיה של פלורנס שמשפטים קלישאתיים מייצגים אותה ("אתה יכול למצוא את השגיאות אם תדע איפה לחפש", לדוגמה) כמו מלחמה בשרירות המימסד המוסדי. ההבדל בין שני הספרים של הסופרת הוא בגיל הגיבורים, הבדל שחשבתי שאינו סיבה טובה לכתוב את אותו ספר פעמיים.

  אפשר לקרוא אותו. הוא חביב, כתוב בהומור. אותי הוא קצת שיעמם.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=107061
 • לימור
  לימור
  רומן מתח מעולה וסוחף מראשתו ועד סופו התקשתי להניחו מהיד, גם אחרי שסיימתי עדיין נשאר איתי... ממליצה מאוד.