הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
15 דירוגים
4.6 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
13
7
שיר של אש ושל קרח 4: משתה לעורבים א' - בשוך הסערה

שיר של אש ושל קרח 4: משתה לעורבים א' - בשוך הסערה


דרג ספר זה מתוך 5
15 דירוגים
4.6 ממוצע
1
1
2
0
3
1
4
0
5
13
7
49 
49 
סדרה:‎ שיר של אש ושל קרח - 4a
גודל (עמ'): 480
מו"ל: אופוס

תקציר

תושבי ווסטרוז מתקשים להאמין שמצפה להם עתיד כה ורוד. מלחמת חמשת המלכים הגיעה סוף-סוף אל קצה המתוח, ונראה כי בית לאניסטר ובעלי בריתם יצאו כשידם על העליונה. אך מצבה של הממלכה עדיין אינו טוב...

עקב מותו של המלך ג'ופרי המפלצתי שולטת סרסיי במעלה המלך כעוצרת. מותו של רוב סטארק פילג את מורדי הצפון, ואחיו פזורים ברחבי הממלכה כזרעים על אדמת בור. רק מעטים עדיין טוענים לכס הברזל - וגם הם חלשים או מרוחקים מכדי לממש את תביעתם לכס.

אך כמו לאחר כל מאבק אימתני, לא עובר זמן רב עד שהשורדים, פורעי החוק, העריקים וטורפי הנבלות מתחילים להתאסף, נוברים בעצמות המתים ונלחמים על השלל בידיהם הנרפות של הגוססים. בשבע הממלכות, אותם בני אדם בכסות עורבים מתאספים למשתה אפר ומוות, רוקחים קנוניות וכורתים בריתות חדשות ומסוכנות. בעוד שפנים מפתיעות - כמה מהן מוכרות, אחרות מופיעות לראשונה - יוצאות מאותם דמדומים של מאבקים ויוצאות לדרך חדשה.

 

הגיעה השעה שהחכמים והשאפתנים, המוליכים-שולל והחזקים ירכשו את הכישורים, העוצמה והכשפים הנחוצים כדי לשרוד בתקופה הנוראה המצפה להם. הגיעה השעה שהאצילים ופשוטי העם, החיילים והמכשפים, המתנקשים והמלומדים, יאחדו כוחות ויטילו על כף המאזניים את עתידם... ואת חייהם. מפני שבמשתה לעורבים יש אורחים רבים - אך מעטים מהם שורדים.

 

ג'ורג' ר.ר. מרטין מכר את הסיפור הראשון שלו בשנת 1971 ומאז הוא כותב לפרנסתו. הוא התגורר עשר שנים בהוליווד והיה כותב ומפיק בסדרות "אזור הדמדומים" ו"היפה והחיה" ובמגוון סרטי קולנוע ופרקי פיילוט לסדרות שלא שודרו. באמצע שנות התשעים שב לכתיבת פרוזה, אהבת נעוריו, והתחיל לשקוד על סדרת הפנטזיה האפית שלו, "שיר של אש ושל קרח". מאז הוא שוהה בשבע הממלכות. בכל הזדמנות שמרשים לו לצאת משם, הוא שב לסנטה פה שבניו מקסיקו, בה הוא מתגורר בחברת פאריס המקסימה ושני חתולים בשם אוגוסטוס וקליגולה שסבורים שהם אלה המנהלים את הבית.

המשך קריאה
 • ISBN: 348-7128
 • גודל (עמ'): 480
 • מו"ל: אופוס
 • יצא לאור ב-: 11/07/2013
 • שם המחבר: ג'ורג' ר.ר. מרטין
 • תורגם ע"י: יעל סלע-שפירו

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • דניאל
  דניאל
  הספר הרביעי בסדרה, זה ידוע שהספר הזה הוא הפחות טוב בסדרה, הדמויות העיקריות והאהובות לא נמצאות פה.
  אך שלא תבינו אותי לא נכון, הספר הוא מצויין רק מצפים ליותר, בכל מקרה עדיין מומלץ.
 • אריה
  אריה
  הספר הרביעי בסדרת שיר של אש ושל קרח, והמרדף אחרי כס המלוכה ממשיך.. מתרכז הרבה באיי הברזל ובפוליטיקה שם, חלקים שאישית פחות התחברתי אליהם. כל השאר מעולה כמו תמיד
 • מירטה
  מירטה
  הספר הרביעי בסדרת הספרים עליה מבוססת סדרת הטלוויזיה משחקי הכס. לחובבי הז'אנר מדובר בסדרת ספרים משובחת. מלאה בדמויות וקווי עלילה. כדאי לקחת בחשבון שהאלימות חוגגת והדם זורם. מומלץ!
 • הדר
  הדר
  התככים ממשיכים גם אחרי המלחמה, ונראה שמינון האלימות לא יורד בכלל. במקור הספר הוא בכרך אחד, אבל תורגם לשני כרכים.
 • לימור
  לימור
  סידרה ממש טובה, נהנתי מכל ספר בסידרה שקראתי, ומהספר הזה במיוחד, הכתיבה והדמויות פשוט סוחפות. ממליצה
 • אלעד
  אלעד
  הספר שהכי פחות אהבתי בסדרה. אין התקדמות משמעותית בעלילה, נוספת כמות מאוד גדולה של דמויות שאין להן המשך הלא מבחינת סדרת הספרים. למרות כל זאת, זה בכל זאת ספר של מרטין שכמו שכבר הוכיח יודע לרשום ספרות פנטזיה מעולה.
 • גדעון
  גדעון
  כל הסדרה מעולה אבל את משתה לעורבים אהבתי במיוחד. הדמויות, השפה, העולם. הדיאלוגים מוצלחים, שונים ממה שמקובל. לדמויות יש נפח וחוץ מהעלילה המרתקת גם הדמויות תופסות אצלך מקום בראש והן נשארות גם אחרי הדף האחרון.