הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.8
ממוצע
1
1
2
3
3
2
4
3
5
0
10
גם ב - Kindle
שירו של הלב
37 

שירו של הלב


דרג ספר זה מתוך 5
9 דירוגים
2.8
ממוצע
1
1
2
3
3
2
4
3
5
0
10
37 
37 
גודל (עמ'): 480
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-552-615-8
 • גודל (עמ'): 480
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 09/06/2013
 • שם המחבר: ג'ודי פיקו
 • תורגם ע"י: קטיה בנוביץ'

תקציר

בעקבות סדרה של טרגדיות אישיות, זואי מתמסרת לקריירה שלה כמטפלת במוזיקה. כשחברות בלתי צפויה מלבלבת לסיפור אהבה, היא מתכננת חיים חדשים, אך לתדהמתה, כמה אנשים – אפילו אלה שהיא אוהבת וסומכת עליהם יותר מכול – לא רוצים לתת לזה לקרות.
שירו של הלב חוקר את הגבולות המטושטשים של זהות, אהבה, נישואים והורות. מה קורה כשהעולם החיצוני מערער באכזריות על הדבר הקרוב ביותר ללבך: המשפחה.
ברומן חדש ונוקב זה, ג'ודי פיקו שוב מפליאה לחשוף את המתחים הנסתרים של החיים.
 • ISBN: 978-965-552-615-8
 • גודל (עמ'): 480
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 09/06/2013
 • שם המחבר: ג'ודי פיקו
 • תורגם ע"י: קטיה בנוביץ'

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • רחל
  רחל
  הכתיבה נוגעת עמוק פנימה, אך יש המון תיאורים ותוספות מיותרות שלא משרתות את העלילה ואת ההתחברות לדמויות. מצאתי את עצמי מדלגת המון.
  הכאב של זוג עם בעיות פוריות מתואר בצורה גלויה וכואבת, אפילו מידי. עצרתי את הקריאה כמה פעמים בשל התיאורים הקשים מידי.
 • תמר
  תמר
  ספר שמתאר המון כאב וצער על זוג שעקב בעיות פוריות מתקשה להכנס להריון ולהביא ילדים לעולם, הם מחליטים להפרד וכל אחד מהם פונה לדרך אחרת. הכתיבה טובה ואני ממליצה.
 • ר
  ר
  פעם ראשונה שאני קוראת ספר לג'ודי פיקו. עזבתי את הספר באמצע, הקריאה לא זרמה ולא הצלחתי להבין את הכיוון של העלילה, מתחילה במשהו והולכת לכיוון אחר לגמרי והופכת למשעממת.
 • נטלי
  נטלי
  עוד ספר נפלא של הסופרת הנפלאה הזו. ס ספר מרתק, מרגש, הכתיבה טובה וקולחת. אני מאד נהניתי מקריאת הספר וממליצה עליו בחום.
 • שירית
  שירית
  סופרת שכותבת מנקודת מבט כואבת על סוגיות בחיים. גם בספר זה היא מצליחה להרעיד את הנשמה . מומלץ מאוד
 • נטלי
  נטלי
  קראתי כמעט את כל ספריה של ג'דוי פיקו וגם זה - לא מאכזב. ספר מקסים, עלילה כובשת ומושכת וכמו כל ספריה - קשה להניח מן היד.ממליצהבחום!
 • לימור
  לימור
  ספר שמתאר המון כאב וצער על זוג שעקב בעיות פוריות מתקשה להכנס להריון ולהביא ילדים לעולם, הם מחליטים להפרד וכל אחד מהם פונה לדרך אחרת. הכתיבה טובה ואני ממליצה.
 • Lihi
  Lihi
  אחד מספריה המרגשים ביותר של ג'ודי פיקו. זואי ומקס הם זוג שמתמודד עם בעיית פוריות שנובעת משילוב של שניהם ביחד. לאחר עוד הפלה קשה, הם נפרדים וכל אחד מהם פונה לחיים חדשים. זואי מגלה על עצמה אמיתיות חדשות שמובילים את חייה למקומות חדשים ולא צפויים.
  היא מוצאת את עצמה במאבק עם בעלה לשעבר, על הזכות להפוך לאם.
  הספר נוגע בבעיות טעונות כמו חד מיניים, וזכויות האם על ילדיה שעדיין לא נולדו. יש כאן הרבה טריגרים לנשים שעוברות טיפולי פוריות. מעבר לכך ספר מרגש וכואב. מומלץ.
 • ניר
  ניר
  כחובב ג'ודי פיקו טיפוסי, הגעתי לעמוד 127. מנסה להבין מה העלילה. זה לא זרם ולא עבד לי יותר מדי. העדפתי לזנוח מאשר להתאכזב ממנה.
 • Aviva
  Aviva
  שלושה קולות מספרים את סיפורם: זואי, מייקל וונסה, וקול אחד קטן מופיע בסיומו של הספר כדי לסגור את הקצוות. כל מי שטעם בעבר מכתיבתה של פיקו מכיר בוודאי את הרגלה להעניק לדמויות המרכזיות בספרה קול משלהן ואפשרות לספר את הקורות אותן בדרך ייחודית משלהן. ספרה הנוכחי אינו חורג מן המתוכנת המוכרת של מספר מספרים, בניגוד לספריה הקודמים את הספר לא מובילים הפעם חמישה קולות אלא רק שלושה, שלושה שמצליחים להציג מספר נקודות מבט על אותן סיטואציות בדרך שמעשירה את הקוראים.

  זואי התייתמה מאביה כשהיתה בת שבע, היא זוכרת את מותו הפתאומי בגיל 40 כאירוע ששינה את חייה מקצה לקצה. כילדה האמינה שיש לה אחריות כלשהי למותו ואם רק הייתה נוהגת בדרך אחרת הוא עדיין היה בחיים, השינוי שחל באמה לאחר מותו תרום לאשמה שבחרה לשאת ואמה שהייתה שקועה בעצמה לא הייתה פנויה לראות. זואי היא מטפלת במוסיקה, היא מקדישה את עיקר זמנה לנסיון להגיע למטופליה ולהקל עליהם במכאוביהם, גופניים ונפשיים כאחד. היא נשואה למקס, גולש גלים שעבר הסבה למעצב גנים ונמצאת בשבוע העשרים ושמונה להריונה.

  זואי ומקס נשואים כבר שנים רבות אבל עד היום לא הצליחו להביא ילד לעולם. צירוף מקרים הביא לכך שכל אחד מהם סובל מבעיה המובילה לכך שהם לא יכולים להכנס להריון בדרך הטבעית ונאלצים לעבור טיפולי הפריה חוזרים ונשנים. עד עתה כל טיפולי ההפריה שעברה זואי הסתיימו בהפלה או בכישלון מוקדם יותר, זו פעם ראשונה שזואי מצליחה לשאת הריון לתקופה ארוכה כל כך והשניים מתמודדים עם השמחה המהולה בחשש כל אחד בדרכו שלו.

  מקס ואמה של זואי מתכננים לה מסיבת לידה בהפתעה, שכמובן שנודעת לה במקרה אבל היא מעמידה פנים שלא ידעה אליה. באמצע המסיבה נתקפת זואי כאבים עזים ומתברר לה שהיא מדממת כשהיא מגיעה לבית החולים מתברר שהעובר שלה מת, לאחר שהם משתחררים מקס מודיע לה שאין לו עניין יותר בילדים ומשזואי מתעקשת להמשיך לנסות הוא מודיע לה שהוא רוצה להתגרש.

  הגירושים של השנים מאלצים כל אחד מהם לבחון את חייו עד לאותו הרגע ולהתבונן בעולם שלו כשהוא נפרד מן האחר. זואי מגלה שאין לה חיי חברה, פרט לאנשי המקצוע השונים איתם נמצאת בקשר במוסדות השונים בהם היא עובדת, ומקס מגלה שחברו הטוב ביותר לפני שפגש את זואי, הבקבוק, מהדק איתו את קשריו. כל אחד מהם מנסה להתמודד עם האמיתות שגילה על עצמו, זואי מנסה ליצור קשרים חברתיים חדשים ומגלה שחברתה הטובה ביותר היא לסבית, ומקס מחליט שעליו להגמל מהשתיה ומתברר לו שהדרך בה הוא עומד לעשות את זה מפתיעה מאוד.

  סיפור חייה של זואי הוא הציר המרכזי של העלילה והוא זה המניע אותה. ילדותה, יחסיה עם אמה, תחום העיסוק שלה, ויחסיה עם מקס וונסה הם ליבו של הספר.

  ג'ודי פיקו נוגעת בספרה הנוכחי בנושאים רבים, לצד ההיכרות עם עולמם המופלא של המטפלים במוסיקה והצצה נדירה להשפעות המופלאות של המוסיקה על מוח האדם, אנו נחשפים לעולמם של זוגות העוברים טיפולי פוריות, לאנשים הרבים הנוטלים חלק בתהליך ולהשפעות הרבות שיש לו על חיי הזוגיות. נושא נוסף שנדון בספר הוא הומוסקסואליות בכלל והומוסקסואליות בעיני הדת. לזרם האוונגליסטי, זרם נצרות הנפוץ מאוד באמריקה ואחד מעיקריו הוא התמקדות בחיי המשפחה, תפקיד מרכזי כמייצג את עמדת הדת בנוגע להומוסקסואליות.

  גו'די פיקו ממשיכה גם בספרה הנוכחי להציג פנים אחרות של אמריקה המודרנית, זו שקיימת בתוך בתיהם של אנשי העיירות הקטנות בהן כולם מכירים את כולם. למרות התפיסה המקובלת בעולם של ארצות הברית כמוקד של נאורות ומודרניות, גו'די פיקו שבה ומוכיחה שגם לנתיני האומה המערבית ביותר שורשים עמוקים בעבר. (דוגמא עדכנית לדיסוננס הזה הוא מחקר עדכני שבדק את שיעור המתנגדים להפלות בארצות הברית ומצא כי מאז 2005 יש עליה בשיעור המתנגדים). אמריקה השמרנית חושפת את פניה בסיפורם של מקס, זואי וונסה בדרך שתדבר למי שחיי היום יום באמריקה מוכרים להם מעבר לצפייה בסדרות הטלוויזיה שהיא מייצרת.

  הספר קולח מתחילתו ועד סופו ונגמע במהירות. מומלץ בחום לכל אוהביה של ג'ודי פיקו שהפנים האחרות של אמריקה מסקרנות אותם.