הז'אנרים
כל הז'אנרים
כל התגיות

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.2 ממוצע
1
2
2
0
3
1
4
1
5
2
7
שילה לוין מתה והיא חיה בניו יורק

שילה לוין מתה והיא חיה בניו יורק


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.2 ממוצע
1
2
2
0
3
1
4
1
5
2
7
44 
44 
גודל (עמ'): 254
מו"ל: תכלת

תקציר

בבית ההורים, בדירה קטנה ומעופשת במנהטן, בדירה מהודרת יותר בעיר, במשקל תקין, במשקל עודף קל, במשקל שכבר לא נעים לומר מהו – שילה לוין מנסה לחיות את חייה. וזה לא קל.


הכול לכאורה בסדר איתה, חוץ ממה שלא: האף שלה יהודי מדי, הלימודים שלה לא מובילים לשום מקום, החברות שלה נישאות בזו אחר זו, הגבר שהיא גואלת מבתוליו הנצחיים מתגלה כשמוק, והעתיד – ובכן, העתיד הוא חתיכת בדידות מייאשת.

אז שילה לוין כותבת מכתב התאבדות. ככל הנראה מכתב ההתאבדות המצחיק, המבריק וחסר העכבות שנכתב אי פעם. יש לה תוכנית שלמה: שמלה להיקבר בה, רב חתיך שיספיד אותה, צוואה יוצאת דופן וגם מספיק כדורים לביצוע המשימה.


אבל קודם, כאמור, היא תשאיר אחריה מכתב. כזה שיגרום לכל אוהביה להתחרט על מעשיהם לעולם.

שילה לוין מתה והיא חיה בניו יורק מאת גייל פארנט הוא ספר שנולד מתוך לב ונכנס אל הלב. הוא ראה אור לראשונה בתחילת שנות השבעים וזכה להצלחה מסחררת. מיליון עותיקים נמכרו ממנו בניו יורק לבדה, הוא תורגם לשפות רבות ונשאר עדכני ונשכני גם היום. התרגום החדש והרענן של שלי גרוס לספר, כמו גם אחרית הדבר הנפלאה שכתבה, הוא הזדמנות נהדרת להכיר מחדש גיבורה בלתי נשכחת.

המשך קריאה
 • ISBN: 1245-24
 • גודל (עמ'): 254
 • מו"ל: תכלת
 • יצא לאור ב-: 05/02/2018
 • שם המחבר: גייל פארנט
 • תורגם ע"י: שלי גרוס

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • רלה
  רלה
  הספר כתוב בשנינות סרקסטית משובחת, בעוקצנות ובציניות, ההומור השחור חוגג, האירוניה נשפכת מכל עבר, אבל היי. לא להתבלבל.

  יש בספר הזה ביקורת חברתית נוקבת ומאוד רלוונטית גם היום, בלב שנות האלפיים הזוהרות. תרצו או לא תרצו, תהיו קוראים או קוראות, רווקות או נשואות, הורים לבנות, אחים, חברים.. יש כאן הרבה תכנים מאוד לא קלים לבליעה שמונחים על השולחן וכן, גייל פארנט בוחרת לעשות זאת בדרכה שלה. זה ממש לא הופך את הספר לבדיחה רדודה. באופן אישי אני מהזן שאוהב לדון בנושאים הקשים בדרך שמאפשרת להביט להם בלבן של העיניים, ושילה לוין הוא מאוד ספר שמזמין לעשות את זה.
 • דן
  דן
  המשך - אני בחור, ולכן לא ממש מבין ומזדהה רגשית עם מצוקותיה של העלמה לוין, ולכן אני מוגבל לבקר רק את השפה והעלילה של הסיפור, ולספר מה זה עשה לי. לדעתי השנינות העצובה של הגיבורה, האבחנות המדוייקות שלה, הראיה הסיינפלדית והמבט הנון קונפורמיסטי עושים את הספר (גם התרגום החדש לא ממש מסתפק בתרגום אלא מכניס את המתרגמת כדמות נוספת בעלילה). ספר מעניין ומבריק לעיתים אם כי העצבות והלוזריות של הגיבורה מקשים לפעמים על הקריאה.
 • דן
  דן
  שילה לוין מתה והיא חיה בניו יורק הוא ספר מחאה, הוא נכתב בשנות השבעים ואולי לא כל כך הוגן לשפוט אותו ממרומי 2018 אבל מכיוון שבהרבה מובנים הוא עומד יפה במשפט הזמן אז נמשיך
 • לימור
  לימור
  ספר קליל כתיבה טובה שילה לוין דמות מעניינת, מרתקת, סוג של בחורה שלא כל כך מחוברת בסך הכל נהנתי מאוד לקרוא וממליצה.
 • Lital
  Lital
  "שילה לוין מתה והיא חיה בניו יורק" הוא ספר פשוט יוצא מן הכלל! הרבה זמן שלא נהנתי ככה מספר כזה... צחקתי, כעסתי, התבאסתי והכל ביחד. הסיפור מספר על בחורה מתוקה ונואשת בשם שילה שמאסה בחיים שלה. היא מחליטה להתאבד, אך לפני זה להעניש את כל אלו שפגעו, דרכו, הצליחו יותר ממנה..
  מעביר מסר מיוחד.
 • איילת
  איילת
  קראתי את הספר בתרגום הישן (משנות השבעים אם אינני טועה) ונהניתי מאד. ספר קליל ומשעשע. יהיה מעניין לקרא אותו בתרגום החדש המכיל הערות.
 • גדעון
  גדעון
  אני זוכר שקראתי אותו אי שם בשנות התשעים, והיה בו מין רעננות מחוייכת שהייתה חדשנית לזמנו. מעניין יהיה לקרוא אותו שוב כדי לראות אם עמד במבחן הזמן