הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
23 דירוגים
4
ממוצע
1
3
2
3
3
1
4
1
5
15
21
שחקן מספר אחת
ארנסט קליין

שחקן מספר אחת

ארנסט קליין

דרג ספר זה מתוך 5
23 דירוגים
4
ממוצע
1
3
2
3
3
1
4
1
5
15
21
37 
גודל (עמ'): 394
מו"ל: עם עובד
השנה היא 2045, וכמו רוב האנושות, וֵייד וַטס נמלט מהחיים העלובים שלו בעולם האמיתי לתוך האואזיס, מקום שכל אחד יכול להיות בו כל דבר, לעשות כל דבר, וחולם להיות זה שיפתור את החידות.
במשך שנים מיליוני אנשים מחפשים את הפתרון לחידה הראשונה, מתעמקים בעולם הטריוויה והתרבות הפופולרית של שנות השמונים של המאה העשרים, העשור שהאלידיי גדל בו ועליו ביסס את חידותיו, ונעשים מומחים בסרטים של ג'ון יוז ובמבוכים ודרקונים.
ואז, יום אחד, וייד פותר את החידה הראשונה ונהיה כוכב וגם מטרה; תאגיד אכזרי משקיע את כל משאביו בפתרון החידות ובסילוקו של וייד מהתחרות, גם במחיר הנורא מכול. כעת הסכנות נמצאות לא רק בעולם המדומה, אלא גם בעולם האמִ תי. הדרך היחידה של וייד לשרוד היא לנצח.
שחקן מספר אחת הוא רומן רחב יריעה, מרהיב ושאפתני, שנעשה קאלט עם יציאתו וכבש קוראים רבים בעולם כולו. ארנסט קליין, התסריטאי והסופר ששאב השראה לספר מילדותו שלו בשנות השמונים, נהיה בזכותו כוכב בין-לאומי בעולם הספרות. הספר נרכש לעיבוד קולנועי.
המשך קריאה

סקירות

 • אסתר
  אסתר
  ספר מדב נסטלגי - יש דבר כזה?
  ספר מותח וקצבי כמו משחק אקשן, שמצליח לשלב אינסוף רמיזות למשחקי מחשב היסטורים ולשנות התשעים בכלל. המתח וההרפתקאה נבנית ביסודיות עד הסוף המפוצץ (תרתי משמע). אם אהבתם, הספר "סנואוקראש", שתוגם לעברית גם הוא, מומלץ בחום!
 • הדר
  הדר
  ספר נהדר, מותח, קצבי ומעורר מחשבה. שילוב של רומן התבגרות, אקשן, חברות ותעלומה. הסרט כבר יצא, להבנתי גם הוא לא רע.
 • אורה
  אורה
  ספר מעולה. גם מי שלא גדל לתרבות הזאת יוכל מהר למצוא את עצמו שוקע בעולם המדהים והצטרף הזה.
  כבר מקריאה ראשונה החיוור לי שכמה שיתאימו, לא יצליחוצלהעביר אתו בצורה טובה לסרט. ובאמת הספר טוב פי מליון מהסרט. ממש מומלץ.

  נ.ב. לא הכי אמין היה בעיני הפתרון של הכל, אבל היה כל כך כיף, שאני מעלימה עין;)
 • אל
  אל
  ספר סייברפאנק מהנה למדיח שמשלב בין הטכנולוגיות של עולמנו (ואפילו הלאה בהתאם לעלילת הספר) עםפ רעיונות הסייברפאנק על העולם העתידני משנות השמונ ים אמנם העלילה הכללית מזכרה סרט שיצא לאחרונה אבל הספר טוב בהרבה
 • דן
  דן
  שחקן מספר אחת הוא ספר מענג, במיוחד לכאלו שעברו את שנות השמונים על בשרם, הוא שילוב מיוחד של תרבות המציאות הוירטואלית של ימינו עם מימוש ממוחשב של כל מה שהיה אז באופנה. תענוג. וגם הסרט לא רע בכלל, דרך אגב
 • עידן
  עידן
  שחקן מספר אחד הוא כביכול ספר מד"בי כי הוא קורה בעתיד (הדי קרוב), בפועל, הוא ממש מחובר לעבר.
  מי שהיה ילד באייטיז כנראה יהנה ממנו יותר מאלו שלא, אבל אלו ואלו ימצאו בו ספר נפלא וסוחף.
 • ריקי
  ריקי
  סיפור דמיוני, מעניין, קריא לאוהבי הג׳אנר. מומלץ
 • אוהד
  אוהד
  ספר מרתק , משעשע ומעניין שמראה מה יכול לקרות במציאות הלא רחוקה אם לא נשגיח ... יש בספר הרבה אקשן ומתח עם הרבה ידע בנושאי משחקי המחשב ותרבות שנות ה 80 של ארה"ב אבל בעולם עתידני קודר . אהבתי וממליץ
 • נעמה
  נעמה
  אני גדלתי בשנות ה90... נהניתי מאוד מהספר למרות שלא הכרתי כמעט אף אחד מהאיזכורים. אני מאמינה שאם הייתי מכירה הייתי נהנית יותר. סה"כ ספר יחסית קליל ונחמד, לא נותן יותר מדי חומר למחשבה עמוקה, לפחות לא מעבר לסרטים וסדרות שכבר ראיתי שעסקו במציאות מדומה (מראה שחורה מאוד מומלץ).
 • מיקי
  מיקי
  הגעתי לספר הזה דרך המלצה של חבר ולא התאכזבתי. ספר מותח מאד, עם רעיונות מושקעים ומעוררי מחשבה, עלילה מותחת מאד וחווית קריאה מהטובות שהיו לי בזמן האחרון