הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
2
3
שאנטי שאנטי בלגן

שאנטי שאנטי בלגן


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
2
3
37 
בראשית ספטמבר 2001 יצאו דורית וצור ושלוש בנותיהם, ניצן (שהייתה אז בת 14), הגר (11) ודריה (8), למסע בהודו. מסע של שנה בלי בית-ספר או עבודה, שנה של טיול משפחתי במעמקיה של ארץ פלאות סבוכה, צבעונית וממכרת.
הם טיילו בעמקים נסתרים בהימלאיה, יצאו למסע גמלים ארוך ברג'אסטאן, רקדו במסיבת ירח מלא בגואה, בחנו את הסחורות בסופרמרקט הרוחני של פּוּנה ובמושב הדלאי לאמה בדהרמסאלה, חנו במושבות ישראליות מובהקות בפּוּשקאר והאמפּי, תיירו באמריצאר ובצ'נדיגאר, קוּצ'ין וממאלפּוּראם, וראנאסי וכלכתה, שאפו אוויר פסגות רווי אדי חשיש בעמק פּרוואטי, ואפילו קפצו לטיול אביב קצר ברכס האנאפורנה שבנפאל, שכמעט עלה להם בחייהם.
"זה היה מסע גדול בשבילנו," כותב צור שיזף במבוא לספר, "אל עצמנו ולתוך הודו ואל לב הישראליה שמצאנו בהרבה מהמקומות שבהם עברנו, כי הישראלים רישתו את הודו ברשת ביטחון שבה הם יכולים להיחשף להודו כמה שפחות". שאנטי שאנטי בלגן הוא ספר על הישראלים האלה, על משפחה ישראלית אחת שהצליחה להיחשף להודו קצת יותר, ועל הודו שעוטפת את כולם.
צור שיזף, יליד ירושלים (1959), פירסם עד כה חמישה רומנים, חמישה ספרי מסע ושני מדריכים - לסיני ולמצרים. בהוצאת חרגול ראה אור הרומן אהבה על קו השבר (1998).
המשך קריאה

סקירות

 • אור
  אור
  ספר המתאר אתצהודו בצורה מדוייקת מופלאה יכול לשמש במדריך מצויין לישראלי הרוצה לנסוע להודו רואים שהסופר מכיר את הודו מצויין
 • דן
  דן
  אין סיכוי בחיים שהייתי עושה את מה שהמשפחה הזו עשתה, ולכן כל כך טוב לקחת ספר ולדמין מה היה קורה אילו. עלילות המשפחה בהודו גרמו לי לשים את עצמי במקומם, ולחשוב עמוקות על כל המשפחה.
 • מורן
  מורן
  מספר על משפחה שהחליטה לקחת פסק זמן ארוך מהחיים ולטייל בהודו. מתאר את הודו הצבעונית והפשוטה. מומלץ למי שעתיד לנסוע או סתם רוצה להיזכר.