הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
14 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
2
3
4
4
3
5
5
7
גם ב - Kindle
רק אלוהים יודע
איי.וי אולוקיטה
15 

רק אלוהים יודע

איי.וי אולוקיטה

דרג ספר זה מתוך 5
14 דירוגים
3.8
ממוצע
1
0
2
2
3
4
4
3
5
5
7
15 
15 
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • ISBN: 978-965-571-069-4
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 29/09/2016
 • שם המחבר: איי.וי אולוקיטה
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

כשהייתי בן ארבע עשרה התאהבתי בנערה שקראו לה שרית. היו לה את החיוכים הכי יפים בעולם והעיניים שלה זרחו ממש כמו השמש ברגעים שהיא הכי מתעייפת. ופעם אחת, כשממש אזרתי אומץ בבית ספר, העזתי אפילו להתקרב כדי להריח לה את השיער. ובלילות הייתי יושב על המיטה וחושב כמה נפלא זה יהיה אם שרית הייתה אוהבת אותי בחזרה. והייתי מרים את הראש למעלה לכיוון השמים ומבקש מאלוהים כמו תפילה כזאת בלב, שאם הוא יגשים את המעט שאני רוצה אז אני אהיה מוכן לתת לו כל מה שהוא יבקש בתמורה. אבל הוא אף פעם לא השיב לתפילות האלה שלי וגם עם שרית מעולם לא דיברתי. והיום כשאני כבר בן ארבעים, אז אני חושב על זה מדי פעם, שכל זה קרה בגלל התקרה שהפרידה ביני לבינו.

 

"רק אלוהים יודע" הוא מקבץ ייחודי, בן חמישים ושניים סיפורים קצרים המחברים ברגשות עזים של אהבה, אושר וכאב את האדם אל עצמו ואל הסביבה העוטפת אותו. סיפורים אלה, כמו רבים אחרים שטרם פורסמו, מוגשים בסגנון הכתיבה המחבק של אולוקיטה, העושה שימוש בעולם דימויים עשיר ומיוחד.

בספרו הרביעי מגיש אי.וי. אולוקיטה לקוראיו מנה מעורבת של רגשות עזים הנקשרים זה אל זה ויוצרים פסיפס מרהיב של תובנות ייחודיות על החיים.

ספריו הקודמים של אולוקיטה: "עשרה חוקים פשוטים", "להרוג את אלוהים" והספר "רעה", זכו כולם לתהודה רבה בזכות התכנים והגיבורים המפתיעים, העלילות המורכבות וסגנון הכתיבה המייחד כל כך את אולוקיטה.

המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-571-069-4
 • מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 29/09/2016
 • שם המחבר: איי.וי אולוקיטה
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • yaelhar
  yaelhar
  הוא מוגדר כ"סיפורים קצרים" וכמי שאוהבת את הז'אנר הורדתי אותו למכשיר. לא הזיקו לו גם השם המסקרן, שם הסופר החידתי והמחיר הנוח מאד בחנות הספרים האלקטרוניים החביבה עלי. החלטתי לנסות משהו ישראלי ולראות איך עומדת הדעה הקדומה שלי במבחן הזמן.

  אז זה לא סיפורים קצרים. הייתי מגדירה את זה "קטעים קצרצרים עם פואנטה". אולוקיטה לוכד רגע, רעיון, חזון ומספר לנו עליהם. חלקם מעניינים, חלקם חמודים, חלקם טיוטות.

  מה שבולט בקטעים האלה הוא הרגש - לכיוון הרגשנות. זה לא שהסופר לוחץ לנו על בלוטת הדמעות - נראה שהוא מתוחכם לזה - אבל הוא מצייר דימויים מוכרים - לב, אהבה, טוב ורע, הורוּת - ומצפה שהקורא יעשה עבורו את העבודה. יפה.

  מה עוד? אלוהים נוכח בכל הקטעים. כדמות ששוללים אותה, כמושא לאימרות, כהפוך על הפוך. חשבתי - מהשם ומהנוכחות הלא מקובלת בקטעים - שהסופר (חושב שהוא) אינו מאמין באלוהים. מצד שני הטירחה הגדולה שהוא טורח לשלול ולהגיב מחשידה את האתאיזם המוצהר.
  https://simania.co.il/bookdetails.php?item_id=983509
 • סיגלית
  סיגלית
  קובץ של סיפורים עם תובנות לחיים כתוב בשפה גבוהה ומסקרת ממליצה בחום
 • סיגלית
  סיגלית
  מקבץ של סיפורים קצרים עם תובנות על החיים כתוב בשפה גבוהה נחמד מאוד
 • דן
  דן
  אלו לא בדיוק סיפורים, יותר קטעים, חלקם עם פואנטה, יש קו מקשר בין ה"סיפורים", אלוהים, ובסה"כ הקובץ הזה מעניק חווית קריאה מספקת
 • גדעון
  גדעון
  המון סיפורים קצרים, לחלקם התחברתי ולחלקם פחות, אבל הסה"כ בהחלט מעניין ונחמד ומספק חווית קריאה מהנה
 • שרה רחמיאל
  שרה רחמיאל
  "רק אלוהים יודע"/איי.וי אולוקיטה
  זה התחיל ב"עשרה חוקים פשוטים", המשיך ב"להרוג את אלוהים" וגלש ל"רעה".
  ועכשיו הספר הרביעי שהוא בעצם אוסף של 52 סיפורים קצרים מאד.
  עם סגנון כתיבה ייחודי, סיפורים העוסקים באדם וסביבתו, חיות ואלוהים.
  רק אלוהים יודע מה עובר שם בראשו של איי.וי.
  רק אלוהים יודע מאין באים הרעיונות שלו.
  בדף הסופר שלו בפייסבוק שמח מאד.
  אנחנו זורקים לו מילים והוא רוקח לנו סיפורים.
  ואיזה כייף שהוא אסף את המובחרים שבסיפוריו והגיש לנו אותם כרוכים בספר.
  אומנם דיגיטלי אבל תענוג של ממש.
  כעת אפשר לגשת ולקרוא, הסיפורים הנפלאים נמצאים בהישג-יד.
  יש לאיי.וי את היכולת לשזור סיפור בשפה עשירה ומיוחדת רק לו, עם דימויים עשירים ומיוחדים, מורכבים ובעלי מסר.
  אלו סיפורים ממש קצרים שכרוכים באהבה של אדם למילה הכתובה.
  יש בהם רגשות של אושר וכאב, חוכמה, גיבורים לא צפויים, נושאים לא צפויים ומרתקים, עלילה מורכבת והכל מתחבר לפאזל אחד של סיפור לא פשוט עם ערך מוסף, ותובנות חיים.
  וכמובן שאלוהים מופיע בחלקם כשחקן אורח.
  רק אלוהים יודע ומושך בחוטים, משפיע על מהלך הסיפור.
  איי.וי הוא כאלוהים שמושך בסיפורים כבובות מריונטה,שולט בגיבורי הסיפור הקצר ומכתיב את הסוף שתמיד מפתיע ומשאיר את הקורא בפה פעור.
  מרגיש קצת כמו בחיים שהאדם מתכנן תוכניות ואלוהים הוא זה שמנווט את הדרך, את מהלך יומנו וחיינו כך איי.וי שולט בגיבורי הסיפור, בעלילה שמתחילה בגיל ובששון ומסתיימת בהפתעה גמורה ממש לא כמו שצפינו.
  מי שמורגל לדרך כתיבתו כבר יודע למה לצפות.
  את הסיפורים של איי.וי למרות היותם קצרים צריך לקרוא עם מידת ריכוז גבוהה, להתעמק בכל מילה, לשים לב לכל אות ופסיק כי סגנון כתיבתו שנון ומתחכם, ישיר ובועט.
  בכל סיפור יש מסר נוקב על החברה, האדם והחיים שלנו.
  לרוב הסיפורים כבר התוודעתי בדף הסופר שלו בפייסבוק והפעם בקריאה שניה ושלישית מצאתי בכל אחד מהם עוד פן ותובנה חדשה.
  וזה מה שיפה בסיפורים, כל קריאה נוספת מעניקה מימד של חוויה חדשה.
  "אני באמת חושב שיש לפחות עוד אדם אחד בעולם הזה שמאמין באותן אמונות כמוני. בעיקר בסודות שלו, בדברים שרק אלוהים יודע, כמו למשל, אם יש באמת אלוהים."
  זהו ציטוט מסיפור שנושא את שמו של אסופת הסיפורים- "רק אלוהים יודע." סיפור שמתחיל במחשבות על אם יש או אין אלוהים ומסתיים ב"יש דברים שרק אלוהים יודע."
  בסיפור "זה לא הגיל זה התרגיל" ילדה בת 6 פונה לאמה ושואלת "ציפורים לא פוחדות? ממה הן צריכות לפחד? אני עונה לה בשאלה משלי....שייגמר להן הכח. שככה פתאום הן יתעייפו ויפלו היא עונה...." הילדה מקשה עוד ואומרת לאמה: "וגם את כמו ציפור לא פוחדת אף פעם? ומה אענה לה כעת? שהרי הציפור תתנחם בכנפיים, ואני? מה הספקתי בכל שנות חיי? אפילו אינני יודעת לעוף." שאלה תמימה של ילדה בת 6 גורמת לאמה להרהר במשמעות המעוף, בתחושת חופש מיוחל.
  עוד סיפור מקסים הוא הסיפור "אהבה בתשע שניות" . היה לי הכבוד לזכות בסיפור שאיי.וי כתב במיוחד עבורי וזה ריגש ושימח אותי מאד. "היא ישבה לה שם על קצה המדף, צפופה ומקובצת עם בנות מינה, מחכה לאביר על הסוס הלבן שיגיע להצטופף על ידה...."
  ואסיים בציטוט מסיפור שנקרא "סיפור מסגרת" שבין שורותיו אפשר לרדת לעומק הסיפורים כולם, סיפור זה מתמצת את הרוח שבמילותיו של איי.וי, מתמצת את הסיפורים כולם כסיפורי מסגרת שאם נעמיק להתבונן היטב בין המילים והשורות נמצא את המסר עבורנו, נרד לעומק דעתו של איי.וי בכתיבת הסיפור. "תקראי, זה הסיפור האחרון.
  אין פה סיפור. גם לא דף. יש כאן רק מסגרת מרובעת של עמוד נייר A4 והבפנים שלו חסר היא אומרת....האם זו מסגרת של תמונה? שואל הבן המתוק שלי...אתם לא רואים את הסיפור? יש פה פאנץ'? אתם מבינים את המסר?...."
  בעזרת הדוגמאות שהבאתי לעיל מקווה שהבנתם ונכנסתם לאווירת הסיפורים ולראש המיוחד של איי.וי.
  כל סיפור הוא פנינה בפני עצמה, כל סיפור פותח בפנינו תובנה חדשה ומעמיקה על מי ומה אנחנו ומה תפקידו של אלוהים במחזה כי
  הרי רק אלוהים יודע איך כל זה יסתיים.
  מומלץ מאד.
  קריאה מהנה!!
 • מורן
  מורן
  52 סיפורים קצרים ומקסימים, כתובים ברמה גבוהה ובשפה עשירה ושנונה.
  הסיפורים שונים ומיוחדים כל אחד בדרכו , ומלאים ברגש . ממליצה.