הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
32 דירוגים
4
ממוצע
1
2
2
1
3
5
4
10
5
14
16
גם ב - Kindle
רמה קמה
מיכל שטיינר
35 

רמה קמה

מיכל שטיינר

דרג ספר זה מתוך 5
32 דירוגים
4
ממוצע
1
2
2
1
3
5
4
10
5
14
16
35 
35 
גודל (עמ'): 209
מו"ל: GetBooks
 • ISBN: 1385-1
 • גודל (עמ'): 209
 • למבוגרים בלבד: כן
 • מו"ל: GetBooks
 • יצא לאור ב-: 03/06/2015
 • שם המחבר: מיכל שטיינר

תקציר

לפעמים יש לנו מזל, וניתנת לנו ההזדמנות לשוב אל פרקים קשים בעבר, להתיר את הקשרים, לתקן ולהעניק לעצמנו את הסוף הטוב שהיינו ראויים לו מלכתחילה. לגיבורת הספר 'רמה קמה' זה קורה. רמה היא פסיכולוגית המתמחה בטראומה מינית. מפגש עם מטופלת מיוחדת אחת, פותח בבת אחת זיכרונות, פצעים ושדים שהיא קברה עמוק בפנים.
רמה מוצאת אהבה תחת האבנים הכי כבדות ואת הכוח והאומץ להרים אותן. כאבי שנות הילדות והנעורים שלה, וגם של כמה מהסובבים אותה, זוכים למענה ולריפוי. פציעות עמוקות של הנפש נרפאות בכוחם של חברוּת אמיתית, זיכרונות ואמנות, יופי ויוגה, טבע, הומור וגם מין. זהו ספר שבו אמיתות קשות עטופות במתיקות של אגדה למבוגרים, הנושאים בתוכם, כמו כולנו, את הילדים שהיו.
זהו ספרה השני של מיכל שטיינר. הראשון, 'נשיקה של טבחית' יצא לאור בהוצאת כינרת זב"מ. לפני שהגיעה אל הכתיבה עסקה שנים רבות באמנות פלסטית, באיור ובעיצוב, התנדבה ועבדה במרכזי סיוע לנפגעות תקיפה מינית. היום היא תל אביבית שגרה באמירים ובצד כתיבת ספרים מנהלת בלוג בשם 'סלט מחשבות', מנחה סדנאות כתיבה, עושה יוגה וגם סורגת במסרגה אחת ובאלף צבעים.
המשך קריאה
 • ISBN: 1385-1
 • גודל (עמ'): 209
 • למבוגרים בלבד: כן
 • מו"ל: GetBooks
 • יצא לאור ב-: 03/06/2015
 • שם המחבר: מיכל שטיינר

ביקורות


"הכתיבה החכמה של מיכל שטיינר, הרגליים על האדמה, האבחנה החדה בין עיקר לטפל, ההומור והמקוריות - כל אלה חוברים יחד ליצירת ספר שתכניו כבדים אבל רוחו איתנה. המילה "רעננה" נראית לי הולמת במיוחד לתיאור כתיבתה של הסופרת. קסמה לי בעיקר הגישה הכללית שלה לבעיות ולקשיים שמרכיבים את התיק שכל אחד נושא אתו: לא התבוססות ברחמים, לא היתלות בתירוצים הנובעים מאותם קשיים, אלא גישה מפוכחת ומאוזנת שמתירה להשבר, אבל מעודדת התמודדות. כן לקחת דברים ברצינות, אבל לא לאבד פרופורציות."

- אתי סרוסי, "נוריתה", 2015

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • מיכל
  מיכל
  ספר חמוד וקליל לקריאה,. מלא בהומור וכתוב בצורה מתוחכמת ומיוחדת מעולה להעביר איתו את הזמן.
 • דנה
  דנה
  ספר קליל וזורם של מיכל שטיינר. מספר את סיפורה של רמה מתקופות שונות בחיים ואיך הכול מתחבר. כתיבה שונה גורמת לקורא לנסות לנחש מה יקרה.
 • דנה
  דנה
  ספר קליל וזורם של מיכל שטיינר. מספר את סיפורה של רמה מתקופות שונות בחיים ואיך הכול מתחבר. כתיבה שונה גורמת לקורא לנסות לנחש מה יקרה.
 • שירן
  שירן
  סגנון הכתיבה ממש הפריע לי, גרם לעלילה להיות קצת לא ברורה עם קפיצות קדימה ואחורה בזמן ובאופן כללי לא ברור. לא המשכתי עד לסוף הספר בגלל זה.
 • Mor
  Mor
  מיכל שטיינר מנסה להציג סיגנון כתיבה שונה ומצליחה בכך. ספר קליל וטוב, קצת פחות מ- 200 עמודים שיכולים להעביר טיסה ארוכה בכיף.
 • יערה
  יערה
  ספר נחמד, סגנון הכתיבה קצת הפריע.. מספר פעמים קצת איבדתי את עצמי בעלילה. קצת התבאסתי מהסוף.
 • לולה
  לולה
  נכדתה של צביה וישנסקי ( מה שמתגלה בסוף הספר) מיטיבה לספר סיפור סוחף מותח עשיר ומורכב. היא מלהטטת בין תקופות חוויות וזיכרונות, בין קשרים ודפוסים בכישרון. פשוט נהניתי.
 • Lital
  Lital
  ממש לא מזמן סיימתי לקרוא את הספר. סגנון הכתיבה היה קצת תלוש מהמציאות לטעמי, לא ממש הסגנון הישראלי של הסופרים שכאן בארץ, אבל.. אולי זה לטובה?..
  הכתיבה כן זורמת, הסיפור די יפה ואפשר גם להתחבר אליו. קליל ונחמד.
 • גלי
  גלי
  הספר רמה קטנה מאת מיכל שטיינר הוא ספר שמאוד נהנתי ממנו. כתיבה מעולה ועלילה סוחפת, בהחלט ספר מומלץ.
 • גלי
  גלי
  הספר רמה קטנה מאת מיכל שטיינר הוא ספר שמאוד נהנתי ממנו. כתיבה מעולה ועלילה סוחפת, בהחלט ספר מומלץ.
 • לימור
  לימור
  ספר מעניין, סיפור מעניין, כתיבה טובה, הספר עניין אותי כבר מתחילתו, אבל סופו של הספר לא סגר לי את כל הקצוות ניתן היה לפתח ולהעמיק יותר
 • Sandra
  Sandra
  קראתי את הספר תוך זמן קצר.
  בסך הכל הסיפור מעניין אבל הפריע לי סגנון הכתיבה. לפעמים איבדתי את הדרך.... הסגנון לא זרם לי ולפעמים אפילו היה מבלבל למדי. לא הבנתי מי המספר ועל איזה דמות מסופר.
  בכל זאת הייתי ממליצה על הספר למרות שבאופן אישי סגנון הכתיבה לא התאים לי, התוכן היה מעניין.
 • נופר
  נופר
  מבנה הסיפור הזכיר לי מבחן עם שאלות אמריקאיות, כאשר אחת או יותר מהתשובות עונות על השאלות בתוך הסיפור. בהחלט לא מה שציפיתי, אך העלילה היא קלילה ויש רגעים מצחיקים.
 • אביגייל
  אביגייל
  לא יכולתי שלא לחייך בקריאת שם הספר. כמעט ארבעה עשורים אחורה נזכרתי בביה”ס היסודי במילים הראשונות שלמדתי לקרוא ולכתוב.

  ובעלילת הספר הם רם ורמה,צעירים בגרעין. רמה מתאהבת ברם והוא מצידו מנשק מישהי אחרת. רמה עוזבת את הגרעין וממשיכה בחייה וכך גם רם. שנים אחרי רמה היא פסיכולוגית ידועה שאינה נקשרת בקלות ללקוחותיה עד שמגיעה אליה אפרת. נערה שזקוקה לטיפול בהפרעות אכילה. אפרת נערה חזקה ומיוחדת מבקשת מאביה להצטרף למפגשים.

  נכון,אביה של אפרת הוא רם,הבחור מהגרעין שבו התאהבה רמה בצעירותה.

  המפגש החדש משנה משהו במחשבות של כל אחד מהם. ולא רק במחשבות אלא גם בתחושות,תחושות הלב.

  יש כאן היבט של אתיקה ומוסר בו המטפלת נפגשת עם אבי המטופלת. האם זה מותר או אסור,האם להפסיק או להמשיך. אם להפסיק הרי שאולי הזדמנות נוספת בחיים עלולה לחמוק ואם להמשיך הרי שזו פגיעה במקצוע.

  שלל דמויות עוברות בספר. לכל אחת מהן חיים משלה,קשיים משלה ועבר שאיתו צריכים להתמודד.

  מעבר לעובדה שהספר כתוב בצורה משובחת יש בספר תקווה ואהבה. כולנו זקוקים לשני אלה אף על פי שלא בטוח שלכולנו יתמזל אי פעם המזל שתקווה ואהבה יחברו יחד לאחר שנים כה רבות ומצד שני לקרוא את הספר ולהרגיש אופטימיות. כן,לפעמים חלומות מתגשמים,לפעמים המציאות עולה על כל דימיון ולפעמים זהו רק ספר טוב עם סיפור טוב.

  מעבר לשם הספר שמרמז הן על תוכנו והן על הכותבת אותו ( על כך ממליצה לקרוא על הסופרת) יש בספר חלוקת פרקים מרתקת משהו ומאוד לא נפוצה. הפרקים מחולקים לשאלות בסגנון אמריקאי ולכל שאלה כמה תשובות. אהבתי את הרעיון ומודה שלא אחת דילגתי מפרק לפרק רק כדי לקרוא את השאלות.

  זה ספר שהייתי ממליצה לקרוא מול הים,מול נוף יפה,מול אנשים אהובים לנו ולו רק משום האופטימיות והתקווה שיש בו.
 • שולה גולד
  שולה גולד
  'רמה קמה' הוא סיפורה של רמה, פסיכולוגית המתמחה בטראומות במקצועה ואמנית בנשמתה. אחת מהמטופלות שלה, אפרת, אליה היא נקשרת באופן מיוחד, מבקשת לצרף לאחת מהפגישות את אביה. אביה של אפרת, רם, מתגלה כנשוא אהבתה הראשונה של רמה כששניהם היו בגרעין בנח"ל.
  המפגש מזעזע את עולמה של רמה, ומביא אותה להתמודד עם טראומות הקשורות לנעוריה שלה ובמקביל להתמודד עם רגשות המתעוררים בזמן הווה עם אהוב נעוריה כאישה מול הצורך לשמור על אתיקה מקצועית כפסיכולוגית.

  אהבתי את דרכה של רמה לנתח בצורה מפוקחת הן את עצמה והן את הדמויות הקשורות אליה בהווה ובעבר, ועל שהיא לא מוותרת ומקילה על עצמה. ועם כל הקושי המתואר עדיין יש הרבה תקווה.

  שיעשעה אותי הדרך המקורית והמיוחדת לפתיחת פרק. שם הפרק היגיע בצורת שאלה שמייד אחריה ניתנו כמה תשובות כמו שאלון אמריקאי. בחלק מהמקרים תשובה אחת הייתה נכונה והיו מקרים שכל התשובות היו נכונות. מקסים היה בעיני הניסיון לנסות לנחש מראש מה התשובה לפי ההגיון ואחר כך למצוא שהתשובה שונה ממה שחשבתי.

  הספר היה בעיני כמו ממתק. ספר מענג, זורם, קליל, מעניין, מעורר מחשבות ומעודד תקוות ישנות.

  זהו ספרה השני של מיכל שטיינר. התענגתי מקריאת הספר הנוכחי ולכן ספרה הקודם 'נשיקה של טבחית' נכנס מייד לרשימות הקריאה שלי. מחכה בסבלנות לקרוא בעתיד ספרים נוספים פרי עטה.
 • מירב
  מירב
  פר מעניין וסוחף

  רמה היא פסיכולוגית בעלת שם בטיפול בתחום הטראומות המיניות ואמנית.
  היא מקבלת לקוחה חדשה, אפרת. נערה חכמה, בת להורים גרושים, הסובלת מהפרעות אכילה קשות.
  רמה ואפרת מפתחות קשר מיוחד ביניהן.
  לאחת הפגישות מצטרף אביה, רם. רם ורמה היו בצעירותם יחד בגרעין. רמה התאהבה ברם וחשקה בו. באחד הימים היא מצאה אותו מנשק בחורה אחרת שבעתיד הפכה לאשתו ולאמה של אפרת. רמה עזבה באותו הערב את הגרעין, אך לא שכחה את רם.
  המפגש המחודש עימו מעלה ומעורר זיכרונות ישנים ורגשות.

  מה רם מרגיש כלפיה?
  האם צפוי להם עתיד משותף יחד?
  האם זו הזדמנות שנייה עבורם?

  רמה מוצאת עצמה נקרעת בין רגשותיה לרם ורצונותיה לבין האתיקה שלה כמטפלת של בתו, אפרת.
  האם הם יכולים להיות יחד? איך שומרים על האתיקה ולא מאיצים בשלבי השיקום של אפרת?

  הסיפור נע בין העבר, סיפור היכרותם וחייהם בגרעין ושאר חבריו לבין ההווה.
  אנו למדים מה עלה בגורל חברי הגרעין עם השנים ומה קרה בחייהם של רם ורמה עם השנים וקרוביהם.

  שטיינר סגרה בספר את כל הקצוות בצורה קצת “אמריקאית” לטעמי – too happy end and too soon . הייתי שמחה לקרוא ולהעמיק יותר את ההתמודדות של הדמויות סביב רם ורמה עם סיפור אהבתם ועתידם המשותף.

  אהבתי את הספר.
  הכתיבה זורמת ומעניינת.