הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2 ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
0
0
רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר

רחוב שיח' חאמזה 17, קהיר


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2 ממוצע
1
0
2
2
3
0
4
0
5
0
0
37 
37 
גודל (עמ'): 446
מו"ל: רימונים

תקציר

רחוב שיח‘ חאמזה 17, קהיר, לוקח את הקורא למסע חושני של ריחות, רגשות ומשפחה יהודית קטנה ואמיצה בראשית המאה העשרים לפני פרוץ מלחמת העולם השנייה.
פורטונה ושלום פסי מגדלים את שלושת ילדיהם בצל המלחמה הממשמשת ומידפקת על דלתות אירופה. החיבור עם הארץ הפונדקאית מתגלה כחסר סיכוי; מואיז הופך קומוניסט ונרדף על ידי החוק, סופי עזת פנים, מורדת בהוריה ונישאת להנרי, העסקן הציוני, ובת הזקונים סוזי מתאהבת בחוסני, פושע ערבי רב קסם, הכופה את עצמו עליה ומאיים לפגוע במשפחתה.
הספר ארוג בחוטי צבע וניחוחות כובשים של יהדות מצרית אוריינטלית ששורשיה יונקים מתרבויות צרפת ובולגריה. חיי המשפחה מתנהלים בתחושת ביטחון יחסית עד שפעמי מלחמת העולם השנייה המתקרבים אל שערי קהיר מעירים את הלאומנות הערבית מתרדמתה. הרחוב השקט סוער ורוגש ועולמה של המשפחה מתהפך.
אברהם בר-אב חושף בפני הקורא רומן היסטורי על מציאות אמיתית ואישית, רקמה אנושית חיה, מלאת הומור, חוכמת חיים וסוחפת עד העמוד האחרון.
אברהם בר-אב (בן-טאטה) יליד מצרים, מתגורר כיום במצפה בגליל, הוא מנכ"ל חברת BCI המפתחת מערכות תוכנה לאקדמיה. בר-אב למד בחוג לאמנות התיאטרון ולספרות אנגלית באוניברסיטת תל אביב. כתב וביים מחזות, ביניהם ”מפעל הפה והטלפיים", "ספינת הקרקס" וכמו כן פרסם סיפורים קצרים. רחוב שיח‘ חאמזה 17, קהיר הוא ספרו הראשון.
המשך קריאה
  • ISBN: 23424235435
  • גודל (עמ'): 446
  • מו"ל: רימונים
  • יצא לאור ב-: 19/07/2011
  • שם המחבר: אברהם בר-אב (בן טאטה)
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו