הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.7
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
2
3
גם ב - Kindle
רוכלי האהבות

רוכלי האהבות


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
4.7
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
2
3
42 
גודל (עמ'): 384
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

 

מהו החוט השזור בין משיח, הנער המתחמק ממוריו ב"חדר" האפגאני כדי להציץ ברקדני השווקים המחוללים, לבין אסף, האב הטרי והנרגש המבקש להשלים עם אביו שלו, רגע אחד מאוחר מדי?  

הרומן החדש של יוסי אבני-לוי הוא סיפור אהבה עז ורב רבדים, אהבה שתוקה של בן לאביו, אהבה חסרת גבולות של ילד לאמו ואהבה נפתלת בין שני אבות. זהו גם סיפור אהבה לעולם שהיה ואיננו, למאכליו ומרקמיו, צבעיו וניחוחותיו, הרצוף בדמויות משובבות ושוברות לב כאחד. 

בלשונו הייחודית, נוטל אבני-לוי את הקורא ממשעוליה מוכי העוני ורבי היופי של מושבה מאובקת בישראל של שנות השישים אל רחובותיה הציוריים של עיר נידחת, שבה בני אדם ושדים חיים אלה לצד אלה.

על "רוכלי האהבות", כמו על מכלול יצירתו של יוסי אבני-לוי, מרחף כישוף חושני של מילים, שאינו מבקש להסתיר את הכאב והעצב הנחים תחתיו, אלא לעטוף אותם ברכות כובשת, ברדיד ססגוני הרקום בחוטים של עליצות ושל תשוקה.

יוסי אבני-לוי, חתן פרס ראש הממשלה לסופרים עבריים, היה עד לאחרונה שגריר ישראל לסרביה ולמונטנגרו. ספריו, "דודה פרהומה לא היתה זונה", "גן העצים המתים" ורב המכר "איש ללא צל", זכו לשבחי הביקורת וראו אור גם באירופה. 

המשך קריאה

סקירות

 • רונית
  רונית
  ספר נפלא. צריך לספוג אותו לאט לאט.
 • רונית
  רונית
  ספר נפלא. צריך לספוג אותו לאט לאט.
 • נופר
  נופר
  לדעתי הספרות הישראלית העכשווית לא מורגלת בסגנון של הספר הזה, ומבחינה זו הקריאה ברומן היא יוצאת דופן, ולעתים אף מתגמלת.