הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
2
2
קשר דם

קשר דם


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
1
5
2
2
36.00 
36.00 

תקציר

"גם אם הייתי מספר, אף אחד לא היה מאמין לי. אז אני לא אומר כלום. אני לא משקר, אבל אני גם לא מגלה. המורים שלי חושבים שאני בא מאותו סוג של בתים כמו האחרים. הם לא יודעים מי אני, ואם פעם יָדעו, הם כבר לא יכולים לזכור את הכותרות. זה קרה לפני שנים".

בגיל 4, אדוארד נכלא בביתו על ידי החבר האלים של אמו ועובר מסכת התעללויות נפשיות. כשאחת השכנות מבחינה במקרה בפנים החיוורות המציצות מבעד לסדק בחלון האטום, הוא כבר בן 7.

אדוארד ניצל, אך הנזק הנפשי הבלתי הפיך כבר נעשה. כעבור שנים, הוא חי לבטח עם משפחה מאמצת שעושה ככל יכולתה להחזירו למסלול חיים נורמלי, אך ניכר שעברו עדיין ממשיך לרדוף אותו. ואז הוא נתקל במקרה בתמונה שמערערת את נפשו עד היסוד. האם המפלצת המתינה בתוכו כל השנים האלה כדי לפרוץ שוב החוצה?

בסגנון מינימליסטי, חזק ובלתי מתפשר, מביאה הסופרת אן פיין את סיפורו המצמרר של אדוארד דרך נקודת מבטו ודרך עיניהם של האנשים המלווים אותו: השכנה, השוטר שמציל אותו, העובד הסוציאלי, בני משפחתו המאמצת ועוד. דמותו של אדוארד לא תעזוב אתכם ימים רבים לאחר שתסיימו לקרוא את הספר.

 

"ספר חזק ונוקב מאת אן פיין, סופרת שמעולם לא חששה לדבר על האמיתות הקשות ביותר". Independent"

פעם נוספת מוכיחה אן פיין שהיא אחת הסופרות הטובות בסביבה, בספר אפל ומסוכן,שמעורר בנו מחשבות ורגשות כה עזים". We Love This Book

 

אן פיין היא סופרת בריטית ידועה שאחדים מספריה הפכו עם השנים לקלאסיקה מודרנית בספרות הילדים והנוער. ספרה הידוע ביותר הוא "גברת דאוטפייר", שהפך לסרט מפורסם לא פחות בכיכובו של רובין וויליאמס. לאורך הקריירה היא זכתה באינספור פרסים על ספריה השונים, ביניהם פעמיים במדליית קרנגי היוקרתית. היא נולדה בשנת 1947 וכתבה יותר מ-50 ספרים לילדים, נוער ומבוגרים.

המשך קריאה
 • ISBN: 39000029452
 • גודל (עמ'): 341
 • מו"ל: דני ספרים
 • יצא לאור ב-: 04/09/2015
 • שם המחבר: אן פיין
 • תורגם ע"י: שרה ריפין

סקירות הגולשים

 • נופר
  נופר
  הספר מכוון גם לנוער וגם למבוגרים. הנוער שמתמודד וצריך להסתגל למקומות חדשים, והעבר שחוזר לרדוף. והמבוגרים שמנסים להתמודד בקשיים ולהבחין במצוקה.מומלץ בחום רב!!!
 • גדעון
  גדעון
  וואו, ספר מצמרר, ספר חזק, ספר חשוב. הסיפור על הילד הקטן שנכלא ומנסה להשתקם תפס אותי חזק, השפיע עלי ונשאר איתי הרבה אחרי שסיימתי את הקריאה.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו