הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
3
5
1
5
קרעי עולם

קרעי עולם


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.3
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
3
5
1
5

במקום 39 

25.4 

גודל (עמ'): 422
מו"ל: מודן הוצאה לאור

אבל משהו משתבש. גיל ולירון מוצאים את עצמם כלואים במשחק ואינם מסוגלים לחזור הביתה. הם נקלעים למאבק איתנים בין קינסה, מכשף רב-עצמה, לבין סטארין השחור, יריבו המר שהדיח אותו מכס השלטון. כתנאי לעזרתו להחזיר אותם הביתה, קינסה שולח אותם למשימה מסוכנת נגד השליט האימתני. האם יצליחו לשרוד בעולם המשחק שנוצר על מנת לשבור את המוסכמות והחוקים המשעממים? ואם הם אינם קובעים עוד את חוקי המשחק, מי באמת עושה את זה?

קרעי עולם מעמת את גיבוריו עם הקשיים המציאותיים של עולם הפנטזיה, ומראה שלעיתים קרובות המרחק בין מציאות לפנטזיה קטן משחשבו.

המשך קריאה

ביקורותפונים אליי פה ושם מכרים וקרובים החווים תסכול עמוק מכך שילדיהם חדלו לקרוא: "הם כל היום על המחשב" אומרים לי, "כשהם היו יותר קטנים הם היו קוראים המון!" העצה שלי להורים כאלה, ובעצם לכל ההורים, הייתה לרכוש ספר שמדבר ישירות ובאופן מאוד ספציפי על תחומי העניין של הילדים. 


פורמן מראה יפה את הפער בין האופן שבו נתפס עולם הפנטזיה פעמים רבות על ידי גיימרים צעירים כ"קסום" ו"מגניב", לבין התפיסה הריאליסטית והבוגרת יותר של עולם הפנטזיה כעולם קשה ומסוכן - החל מהקושי לסחוב ציוד ונשק וכלה בהתמודדות עם הסכנות הפיזיות האמיתיות שיש לעולם הפנטזיה להציע.


לסקירה המלאה

סקירות

 • אסתר
  אסתר
  אומנם סחטיין על כתיבת מדב ישראלית, אך לצערי פחות ממומלץ. כתיבה מתחילה עם עלילה שלא תמיד הגיונית ודמויות שטוחות למדי - במיוחד דמות הכוהנת. אפשרי לקריאה לנוער צעיר יותר או לקוראים מתחילים.
 • הדר
  הדר
  גיל ולירון דמויות נחמדות ומהנה לראות איך הניסיון במשחקים לא מכין אותם מספיק להתייחס לעולם כאל משהו שאינו משחק, כך שאינם מבינים שהדמויות הטובות לא תמיד צודקות והדמויות הרעות לא בהכרח נגדם. כייפי, יעל פורמן תמיד טובה.
 • אל
  אל
  ספר נחמד לבני הנעורים שמייצג גל חדש של מדע בדיוני ישראלי בהובלת כותבים כמו יעל פורמן שעברו מהאתרים לספרות המודפסת
 • לימור
  לימור
  ספר חמוד מאוד שמתאר את עולם הגיימרים שנתפס הרבה פעמים כעולם כאשר בפועל זה ממש לא כך. מומלץ

 • שרית
  שרית
  ספר נוער בקטגוריית הפנטזיה חביב למדי, הדמויות הן ישראליות וקל להתחבר אליהן. העלילה נחמדה וזורמת. מומלץ תנוער שאוהב את הז'אנר