הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7
ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
2
5
3
5
גם ב - Kindle
תולדות הלבנה 3: קרס

במקום 39 

26 

תולדות הלבנה 3: קרס


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7
ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
2
5
3
5

במקום 39 

26 

במקום 39 

26 

מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 15100958
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 11/10/2018
 • שם המחבר: מאריסה מאייר
 • תורגם ע"י: יעל אכמון
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

היה היה פעם, בעתיד הלא רחוק...

מצבם של סינדר וחבריה מעולם לא היה גרוע יותר. בכדור הארץ הם נמלטים מפני החוק ובחלל עליהם להסתתר מפני המלכה לונה והצבא הנורא שלה. הסיכוי היחיד שלהם להינצל הוא קְרֵס, נערה האקרית מבריקה הכלואה בלוויין. אבל החבורה לא יכולה לדאוג רק לעצמה. כשהמגפה מתפשטת ומחריפה ויום חתונתם של המלכה לונה והקיסר קאי מתקרב במהירות, על החברים לפעול לפני שיהיה מאוחר מדי... 

המומנטום שנבנה בשני הספרים הראשונים ממשיך להתעצם בעוד הסכנה המאיימת על סינדר וחבריה גדלה. חייבים את הפרק הבא, ומהר!"   פבלישרז ויקלי

"פנטזיית מדע בדיוני מותחת שמצדיעה לאינטליגנציה ולעוצמה הנשית."                                     בוקליסט

 

מריסה מאייר גרה בטקומה, וושינגטון, עם בעלה ושתי בנותיה. היא מעריצה כל דבר גיקי, מאוהבת באגדות מילדותה ואין לה שום כוונה לוותר עליהן גם כמבוגרת.

בסדרת תולדות הלבנה היא מעניקה עיבוד עתידני פוסט אפוקליפטי לדמויותיהם של האחים גרים ומשלבת טכנולוגיה מתקדמת עם קסם, מתח, רומנטיקה והומור. ספרי הסדרה התקבלו בהתלהבות עצומה ברחבי העולם, ראו אור ב־30 מדינות והיו לרבי־מכר. 

המשך קריאה
 • ISBN: 15100958
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 11/10/2018
 • שם המחבר: מאריסה מאייר
 • תורגם ע"י: יעל אכמון
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות

 • נועה
  נועה
  סדרה מרעננת חדשנית וקולחת! מאריסה מאייר הביאה משהו חדש ומרענן לספרי המדע בדיוני קצת מאכזב בסוף הפתוח אבל בהחלט משאיר טעם של עוד.
 • איריס
  איריס
  כמו שני הספרים הקודמים בסדרת "תולדות הלבנה" גם הספר הזה מסתיים בסוף פתוח, למרבה האכזבה (מצד הקורא/ת) ולמרבה השמחה מצד הסופרת / המשווקים/ המו"לים וכו', כי מי לא ירצה לדעת "מה קרה אחר כך?".

  מצד שני, גם זה, כמו שני קודמיו, מהפך דפים, נחמד, מרתק, נבלע במהירות וכיף גדול להעביר איתו זמן בין ספרים "רציניים", מין הפוגה שכזאת.

  אם בספר הראשון "סינדר" נערה צעירה בחלקה בת אנוש, בחלקה בנויה מחלקים אלקטרוניים שנועדו להחליף איברים שנפגעו פעם, המייצגת את סינדרלה מאגדות הילדים (בת חורגת למשפחה, האב מת, האם החורגת שונאת אותה, שתי אחיות חורגות, תחרות על לב הנסיך וכו') ובספר השני "סקרלט", פגשנו את תואמת כיפה אדומה והזאבים (והסבתא, בספר השלישי "קרס" אנו פוגשים מישהי המזכירה עד מאד את רפונזל, שנכלאה בטירה, וצימחה שער ארוך-ארוך, זו שעל צמתה טיפס האביר כדי להצילה.

  ובכן, קרס זו נכלאה בלווין המקיף את כדור הארץ, ועוקבת עבור המלכה הרעה לונה, מן הירח, אחרי בני האדם, הקיבורגים (בני אנוש שיש להם חלקים אלקטרוניים, והם חסרי זכויות אזרח), ושאר הברואים על פני הכדור, וכן אחרי הספינות והתשדורות, וכל מידע שחשוב למלכה לדעת.

  המלכה, שואפת להנשא לקיסר קאי, בחור טוב בדרך כלל, שהפוליטיקה הבין-גלקטית נכפתה עליו עם מותו של אביו, והעומד בראש חבר העמים המזרחי והאיחוד הארצני, כדי שתוכל להשתלט על כל כדור הארץ ומשאביו. לרשותה עומדים צבאות עזים יותר מאלה של כדור הארץ, ויותר מכך – חיסון למגפה שהשתלטה על כדור הארץ, המפילה חללים, ואין להם מרפא כלל. איחוד מלכותי שכזה, שנעשה למורת רוחו של הקיסר, המאוהב בסתר בסינדר (עוד מהספר הראשון), אמור להיות מלוּוה בחוזה על פיו כדור הארץ יוגן מפני התקפות נוספות מן הירח, והחיסון למחלה יופץ בין כל אנשי כדור הארץ.

  סינדר שחברה לסקרלט ולאנשים נוספים בספר הקודם, נחושה בדעתה לא לאפשר לנישואין הללו להתקיים. מצד שני, היא נחשבת עבריינית נמלטת, וכל אנשי וצבאות המלכה מחפשים אחריה.

  מתישהו, כמובן, יחברו שלושת הנשים הצעירות הללו ויאחדו כוחות כדי להלחם במזימותיה של המלכה הרעה, יזכו לעזרה וסיוע בלתי צפויים לאורך כל הדרך, ייפרדו וייפגשו, ובעיקר, יסיימו עוד שלב בדרכן לניצחון (אם יגיע), מתישהו באחד הספרים בעתיד (על פי ויקיפדיה, ישנם ארבעה ספרים בסדרה, חוץ מספרי הספין-אוף), כך שכנראה הסוף קרוב יותר מן המצופה.

  מלבד כתיבתה הקולחת מעלה מאייר על סדר היום נושאים כמו זכויות שוות לכל, וכמובן – גיבורותיה הן בעיקר נשים, כאשר הגברים (הטובים והרעים) הינם ניצבי משנה בלבד.

  https://irisganor.com/?p=3920
 • אדל
  אדל
  ספר מעולה... ממליצה לקרוא. לא הצלחתי להניח את הספר. אין לי מילים ספר כל כך טוב שאי אפשר להפסיק לקרוא.
 • שוש
  שוש
  מאריסה מאייר היא סופרת מוכשרת כל כך, שכל ספר שלה מרתק מאוד וקשה להתנתק ממנו. הספר השלישי בסדרת "תולדות הלבנה" מהנה כמו שני קודמיו. למרות שמדובר בסיפור ובעלילה בדיוניים, הסופרת המדהימה הזו הופכת הכל לאמיתי וגורמת לקורא להזדהות עמוקות עם הדמויות הראשיות בספר. מדובר בצעירים בני עשרה, בעיקר, ובכל זאת, סגנון הכתיבה המוצלח כל כך לא מפריע ליהנות מאוד מהספר, ולקרוא אותו ברצף עד כמה שאפשר. כבר מחכה לספר הבא בסדרה.
 • טטיאנה
  טטיאנה
  ספר מדהים. עדין, חושב, מלא רבדים. חבל לי שהוא נגמר.