הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
קריאת הקוקייה

קריאת הקוקייה


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
44.00 
44.00 

תקציר

ליל חורף מושלג בלונדון, דוגמנית יפהפייה וחסרת מנוח נופלת אל מותה ממרפסת דירת היוקרה שלה. רבים מניחים שהתאבדה. אבל אחיה מטיל ספק במסקנות המשטרה והתקשורת. הוא פונה אל החוקר הפרטי קורמרן סטרייק שיבדוק מה בדיוק קרה שם.

סטרייק, בוגר מלחמת אפגניסטן, פגוע בגופו ובנפשו, ובחייו האישיים הוא הולך מדחי אל דחי. החקירה נותנת לו חבל הצלה כספי, אבל היא גובה מחיר כבד: ככל שהוא מעמיק לחדור אל העולם המורכב של הדוגמנית הצעירה, כך מתברר שהעניינים אפלים עוד יותר מכפי שחשב. הוא מוצא את עצמו עומד מול סכנה נוראה...

קריאת הקוקייה, המציג לראשונה את דמותו של קורמרן סטרייק, הוא ספר מתח מלוטש ועוצר נשימה הספוג באווירתה של לונדון – מן הרחובות החרישיים של שכונת מֵייפֶר היוקרתית אל הפאבים שבסמטאות האחוריות של וֶסְט אֶנְד ואל ההמולה התוססת של סוֹהוֹ. קריאת הקוקייה כבש את צמרת רשימות רבי המכר ותורגם לעשרות שפות.
זהו הרומן הבלשי הראשון ועטור השבחים של ג'יי. קיי. רולינג, הכותבת בשם העט רוברט גלבריית.

המשך קריאה
 • ISBN: 36250361
 • גודל (עמ'): 353
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 15/07/2014
 • שם המחבר: רוברט גלבריית
 • תורגם ע"י: אמיר צוקרמן

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  יש לגלבריית/רולינג הראייה הקפדנית של פרטים שונים, המרכיבים את הפסיפס של הסיפור. הראייה החדה והצינית הזו - עליה התענגתי ב"כסא פנוי" - מבצבצת בתאורים שונים המשלימים את העלילה, אבל עלילת מתח דורשת פחות מילוי ויותר חידוד, נראה לי. הכתיבה טובה, אבל הדמויות לא מעניינות ולא גורמות אהדה. דמות הבלש הפרטי בעל השם הבלתי אפשרי (קורמוראן? בחייך...) עם ילדות קשה, עבר צבאי מהולל כולל פציעה במלחמה והווה של אהבה נכזבת ועודף משקל, אינו משכנע או גורם הזדהות. דמויות הידוענים נראות מורכבות מתאורי רכילות בעיתונות הצהובה, אימוץ ילדים, דרי רחוב, עשירים ועניים... והסיפור מספיק מופרך כדי לא להגיע לסוף הספר באנחת סיפוק, אלא במין "טוב, נו..." כזה.

  הספר אינו גרוע אבל - לפחות בינתיים - לא תהה תפארתה של רולינג על הז'אנר הזה. וחבל. ציפיתי לספר שיוכיח לי את גיוונה ורב-תחומיותה של רולינג. אבל - כמו שנאמר "ספרות מתח היא דבר רציני ולא כל אחד יכול לכתוב אותה" ואם זה לא נאמר - זה מה שהיה צריך להיאמר.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=80471

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו