הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
1
5
גם ב - Kindle
קרוב ממה שנדמה
44 

קרוב ממה שנדמה


דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.3
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
1
5
44 
44 
גודל (עמ'): 400
מו"ל: ידיעות ספרים
 • ISBN: 3625516
 • גודל (עמ'): 400
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 12/08/2018
 • שם המחבר: בראד פארקס
 • תורגם ע"י: גרשון גירון
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

רב-מכר נוסף של בראד פרקס, מחבר "אל תגיד כלום"


האסון, אמר פעם מישהו למלאני באריק, תמיד יותר קרוב ממה שנדמה לך.


מלאני למדה זאת על בשרה כאשר מגיל צעיר גדלה בעולם המסויט של משפחות האומנה. אבל היא שרדה ובגרה וכעת יש לה בעל אוהב, משרה קבועה ותינוק חמוד להפליא בשם אלכס, כך שלכאורה כל זה מאחוריה. אלא שערב אחד היא הולכת לאסוף את אלכס מהמטפלת ומגלה שחלום הבלהות של חייה התגשם. מערכת שירותי הרווחה לקחה את התינוק שלה והכריזה עליה כעל אם לא ראויה.

והמערכת, כפי שמלאני יודעת היטב, לא מספקת שום הסברים.

העניינים מידרדרים עוד יותר כשהמשטרה פושטת על ביתה ובן רגע היא הופכת מאזרחית נורמטיבית לאויבת הציבור. כתב האישום, המבוסס על ראיות מוצקות, עתיד לשלוח אותה לשנים רבות בכלא ולהפריד בינה לבין אלכס לנצח.


כשנדמה כי כולם נגדה, כולל בעלה שעוזב את העיר ונעלם כאילו בלעה אותו האדמה, יוצאת מלאני למסע בלתי-אפשרי להוכחת חפותה, כשלצדה עורך דין מטעם הסנגוריה הציבורית, חבר טוב ונחישות יוקדת למנוע מבנה לחוות ילדות ארורה כמו שהיתה לה.


איימי קיי, התובעת בתיק שלה, משוכנעת שמדובר בניצחון בטוח של התביעה וכמעט לא מקדישה תשומת לב למשימה הקלה לכאורה. את איימי מעניין יותר תיק ישן שנזנח לפני שנים ולא מפסיק להטריד את מנוחתה: אנס סדרתי מתוחכם שתקף עשרות נשים והצליח להסתיר את זהותו ולהישאר אלמוני. והאנס הזה, מאמינה איימי, משחר שוב לטרף.

קרוב ממה שנדמה הוא מותחן מהיר ועצבני, גדוש תפניות מפתיעות, על הקלות הבלתי-נסבלת שבה אדם יכול לאבד את חירותו ואת משפחתו ולמצוא את עצמו חסר אונים מול מערכת אטומה וצדקנית.


בראד פרקס הוא מחבר מותחנים עטור פרסים, בהם "פרס נרו" לספר המתח האמריקאי הטוב ביותר, "פרס לפטי" לספר המתח ההומוריסטי הטוב ביותר ו"פרס שיימוס" לספר הבלשים הטוב ביותר. קרוב ממה שנדמה, כמו ספרו הקודם אל תגיד כלום, היה לרב-מכר ותורגם לעשרים שפות.

המשך קריאה
 • ISBN: 3625516
 • גודל (עמ'): 400
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 12/08/2018
 • שם המחבר: בראד פארקס
 • תורגם ע"י: גרשון גירון
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • איריס
  איריס
  "… אין להמעיט בכוחו של הדמיון האנושי. הוא העניק לנו הכל, מדתות ששינו את העולם עד לפצצה הגרעינית. הוא מסוגל בהחלט להחזיק בחורה שמשקלה כחמישים קילו כבולה לשדים שבמוחה." (עמ' 58)

  למלאני באריק היה, לכאורה, הכל. בעל אוהב, דוקטורנט באוניברסיטה עם אופק לקידום וקביעות, בית משלהם (עם משכנתא עצומה, אבל היי, ככה זה אצל כולם), משרה בטוחה, שאולי אינה משרת חלומות, ומעסיק מעצבן במיוחד, אבל עם ביטוח בריאות צמוד, עניין משמעותי עד מאד בארצות הברית של ימינו, והכי חשוב – תינוק קטן ואהוב ויפה כמו שרק תינוקות יכולים להיות.

  היה לה הכל, לכאורה; והיו לה גם שדים נרדמים במוחה, כאלה שהדחיקה לתמיד, כך קיוותה, כאלה שלא אמורים היו להעיב על חייה. מלאני באריק באה מבית הרוס, עם אב מכה ואם חסרת אונים, נשלחה הלוך וחזור בין בתי אומנה, פנימיות לילדים מבתים הרוסים, הלוך וחזור. שנה לפני כן גם נאנסה, בדירתה הקודמת, קצת לפני שהתחתנה עם בן; התעוררה באמצע הלילה עם עוד אדם בחדר, מכוסה מכף רגל עד ראש שהכריח אותה, באיומי סכין להתפשט, ואחרי שעשה בה כרצונו, אסף כל בדל ראיה אפשרי ונעלם.

  אבל אלה שדים נרדמים, ואם ממשיכים להדחיק אותם, אפשר להמשיך בחיים.

  שום דבר לא הכין אותה ליום שבו באה, באיחור ניכר, להוציא את בנה התינוק מן המעון בו שהה בשעות היום, עת עבדה, וגילתה כי בנה נלקח על ידי שרותי הרווחה, משום שהמשטרה תפסה כמות מסחרית של קוקאין בביתה.

  עכשיו היא צריכה לעשות הכל, אבל הכל, כדי להוכיח שהסמים שנתפסו בביתה אינם שלה (מאד מסובך), ושהיא אם טובה לבנה.

  עכשיו כל השדים מאיימים למוטט אותה; היא שמכירה כל כך טוב את מערכת הרווחה, מבפנים, צריכה להלחם כדי שבנה לא יעבור חיים דומים לאלה שלה.


  לביקורת המלאה

  https://irisganor.com/?p=4652
 • שרונה
  שרונה
  עוד ספר מתח טוב של הסופר בראד פרקס.
  אומנם לא ברמה כמו הספר אל תגיד כלום , אבל עדיין זה ספר מתח טוב .
  עלילה סוחפת , לא יכולתי להפסיק עד שאדע מה סוף הסיפור.
  מליצה מאוד
 • yaelhar
  yaelhar
  המותחן הזה – שהוא באמת מותח – עוסק בסוגייה הטעונה של ילדים הנלקחים מהוריהם – בלתי מתפקדים או מתעללים או שאינם מתנהגים לפי הנורמות של שירותי הרווחה - ומועברים לאומנה, שם עבור סכומי כסף לא גדולים האומנים מטפלים בילדים – משהו כמו צער בעלי חיים לילדים, בלי הצער. ההורים האומנים שייכים בדרך כלל לשיכבה של שורדים החיים מיד לפה ומה שמעניין אותם בסידור הוא להשיג כסף כדי לשרוד, לאו דווקא לטפל בילדים באופן מיטבי. וכעניין צדדי – תינוקות (במיוחד לבנים, אבל גם בצבעים נוספים) מבוקשים. וכמו בכל נושא שהביקוש עולה בו על ההיצע – הם סחורה לכל דבר. יש שמוכרים אותם, ויש קונים.

  הסיפור פה מספר את סיפורה של המערכת באמינות רבה. מצד אחד – הוא מותח בהחלט. מצד שני – תראו איך הצער והעלבון האנושי הופכים בידור עבורנו, הקוראים עליו. מצד אחד – צריך לעודד סופרי מתח שכותבים היטב ומצליחים לטוות סיפור קוהרנטי. מצד שני – נראה שפרקס גירד פה תחתית של תחתית כדי לספר סיפור.
  אמינותו של הסיפור הולכת ופוחתת ככל שהוא מתקדם, והסוף מקעקע אותה לגמרי.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=109600
 • לימור
  לימור
  איזה ספר נפלא ונהדר, נוגע בנושא לא פשוט ובכל זאת עושה זאת בצורה טובה מאוד, קראתי אותו בשקיקה מתחילתו ועד סופו וכמובן ממליצה.
 • לורי
  לורי
  אהבתי את הספר ובלעתי אותו בנשימה עצורה. בדרך כלל אני לא אוהבת ספרים שעוסקים בהוצאת ילדים מהבית, אך הספר הזה הפתיע לטובה. הייתי חייבת לדעת מה יקרה והפכתי דפים כאחוזת תזזית. גילוי רדף גילוי והשאיר אותי פעורת פה. זהו ספר מתח מעולה מהשורה הראשונה ועד האחרונה.