הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
49 דירוגים
3.3
ממוצע
1
6
2
11
3
10
4
8
5
14
31
גם ב - Kindle
קיצור תולדות האנושות

קיצור תולדות האנושות


דרג ספר זה מתוך 5
49 דירוגים
3.3
ממוצע
1
6
2
11
3
10
4
8
5
14
31

במקום 42 

29.4 

גודל (עמ'): 416
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
מתי הפך הכלב לידידו הטוב של האדם?
מתי המציאו את הכסף ואת האלים הגדולים, ומדוע?
על שום מה סברו כמעט כל החברות האנושיות בהיסטוריה שנשים נחותות מגברים? האם אפשר לקיים חברה אנושית ללא אפליה וללא דעות קדומות?
האם אפשר לשלוט ביעילות ולאורך זמן בעמים כבושים? כיצד כבשו המדע, הקפיטליזם ואירופה את העולם?
האם יש להיסטוריה כיוון? האם יש צדק בהיסטוריה?
האם בני אדם נהיו מאושרים יותר לאורך ההיסטוריה?
ומה הסיכוי שיהיו בני אדם בכדור הארץ בעוד מאה שנה?

קיצור תולדות האנושות מנסה להציע תשובות על שאלות אלו ואחרות, ולתת סקירת בזק על תהליכי המפתח ונקודות המפנה העיקריות של ההיסטוריה מאז הופעת האדם על בימת העולם ועד ימינו. הספר מזמין אותנו אל מאחורי הקלעים של ההיסטוריה, ומדגיש בפנינו עד כמה משונה היא העלילה, כמה בלתי צפויים הם השחקנים, וכמה מעט אנו יודעים על העבר שלנו.

יובל נח הררי מרצה בחוג להיסטוריה באוניברסיטה העברית בירושלים, מתמחה בהיסטוריה צבאית ובהיסטוריה של ימי הביניים, ופירסם ספרים ומאמרים על המלחמה בימי הביניים ובעת החדשה. מחקריו האחרונים עוסקים בשאלת הקשר בין היסטוריה לביולוגיה, ובשאלות של אושר, סבל ומוסר בתולדות האנושות.
זה כשמונה שנים הוא שותף בתוכנית "לימודי היסטוריה עולמית" של האוניברסיטה העברית, אשר שואפת לחקור וללמד את ההיסטוריה של המין האנושי במבט־על החוצה גבולות גיאוגרפיים, תקופתיים ותרבותיים. הררי מלמד את הקורס "מבוא להיסטוריה עולמית", הסוקר את תולדות האנושות מאז הופעת האדם על פני כדור הארץ ועד ימינו.
המשך קריאה

ביקורות


"'קיצור תולדות האנושות' הוא ארוחת שחיתות רב תחומית של היסטוריה, ביולוגיה, פסיכולוגיה, כלכלה, חקלאות ומדע, המצטרפים לדיוקן עצמי של החיה האנושית. סגולתו העיקרית של הררי כמספר היסטורי היא היכולת הנהדרת לפשט, לתמצת, להעמיק ולהנהיר כל אירוע ורעיון, והתוצאה היא ספר היסטוריה עם סקס אפיל שלא פוגם כהוא זה באיכויותיו המחקריות ומפריך את הסברה הנפסדת שלפיה מחקר אקדמי לא יכול לענג גם הדיוטות".
אירי ריקין, "הארץ", 2011

סקירות

 • דוד
  דוד
  שטחי ולא מבוסס על עובדות
 • יעל
  יעל
  ספר מעולה ששוטח את תולדות האנושות מתחילת מהזמן ועוד טורח ומביא ניתוח לעתיד. הסופר משלב עובדות עם תיאוריות ומציג תפיסת עולם מעניינת בקשר למעמדו ותפקידו של האדם. מומלץ בחום
 • אלכס
  אלכס
  ספר מצוין. הומלץ ע״י לקוח מחו״ל. שווה את הזמן, באמת מפתיע לטובה. ספר מאוד מעניין. עבודה יפה
 • טל
  טל
  ספר מצוין. לסכם את תולדות האנושות זה חתיכת דבר, והוא הצליח. בדרך כלל אני לא מתחברת לדברים מהסוג הזה אבל הוא מסביר נושאים רבים בדרך מעולה ובשילב מתאים של הומור.
 • טל
  טל
  ספר מצוין. לסכם את תולדות האנושות זה חתיכת דבר, והוא הצליח. בדרך כלל אני לא מתחברת לדברים מהסוג הזה אבל הוא מסביר נושאים רבים בדרך מעולה ובשילב מתאים של הומור.
 • בתיה
  בתיה
  ואוו. ספר מעולה, שונה לגמרי מספרי העיון שהייתי רגילה אליהם והיו זרז מעולה לשינה... הספר הזה סוחף, בכתיבה שלו, בתיאורים הטובים. מהנה מאוד
 • squid
  squid
  אני חושבת שזה אחד הספרים הכי טובים שקראתי. אני לא מתחברת להיסטוריה בדרך כלל. וממש לא לספרים עיוניים. אבל הוא שבה אותי. ובהחלט שווה את הזמן.
 • יובל
  יובל
  הספר מרתק באופן בלתי רגיל, קשה להניח אותו. שומע הרבה ביקורות על הדיוק העובדתי שבו, בין אם זה נכון או לא, הכתיבה פותחת את הראש והמחשבה וגורמת להרהר ולערער על מי אנחנו והמקום בו אנחנו נמצאים
 • Mor
  Mor
  יובל נח הררי פורס תיאוריות מעניינות, חלקן כבר הופרחו מאז פירסום הספר ועדיין ספר מעניין. שווה קריאה.
 • אוריאל
  אוריאל
  זה חתיכת פרויקט - לסכם את תולדות האנושות. הבעיה מתחילה כשאתה מגיע לתחומים אותם אתה מכיר טוב, ואז אתה מבין שהמחבר - קצת פחות טוב. נשאלת השאלה מה לגבי תחומים בהם אדם פחות בקיא, ועד כמה הוא יכול לקבל את דברי המחבר כנכונים. ההמלצה שלי - לקחת את הדברים הכתובים בערבון מוגבל.