הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
2 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
0
1
קווי מתאר

קווי מתאר


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
2 ממוצע
1
0
2
1
3
0
4
0
5
0
1
44 
44 
גודל (עמ'): 173
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

פיי טסה לאתונה ללמד קורס קיץ קצר בכתיבה יוצרת. במושב המטוס לצידה יושב גבר בגיל העמידה. הוא פותח בשיחת חולין, אך כפי שקורה לעיתים במפגשים אקראיים מן הסוג הזה הזרות דווקא מקרבת, ופיי מוצאת עצמה מאזינה לפרטים אינטימיים מתוך סיפור חייו רב התהפוכות. בגילוי לב הוא מספר לה על נישואיו שעלו על שרטון, על העליות והמורדות שידעה הקריירה המקצועית שלו ועל חיבתו המיוחדת לסירת המנוע שבבעלותו. גם באתונה היא ממשיכה להאזין לתלמידים בקורס, לחבריה ולזרים שמזדמן לה לפגוש. הם מספרים לה על אהבותיהם, פחדיהם, שאיפותיהם ומשתפים אותה בתובנות שיש להם מחיי היומיום. 

על עצמה מוסרת פיי רק פרטים מעטים ובכל זאת, ככל שהסיפורים שהיא בוחרת לדבוק בהם או להגיב להם הולכים ומתלכדים, מתגלים בפנינו באורח ברור ומופלא קווי המתאר של דמותה.
במהלך סיפורי מבריק שהופך את כללי הסיפור על ראשם, רייצ´ל קאסק מגוללת סיפור אנושי מרהיב, קולח ורענן, העוסק בחוויית האובדן, בטיבם של חיי משפחה, הקושי באינטימיות והמסתורין של היצירה עצמה.

רייצ´ל קאסק היא סופרת בריטית מוערכת ופורה. קווי מתאר, ספרה הראשון המתורגם לעברית, היה מועמד לשלל פרסים ספרותיים חשובים וקצר ביקורות נלהבות בעולם כולו.
"בילוי במחיצת הספר הזה מוכיח מעל לכל ספק שקאסק היא אחת "הסופרות החכמות ביותר שחיות ביננו." ניו־יורק טיימס
"מהפנט." ניו־יורקר
"יצירה של יופי מדהים". אינדיפנדנט

המשך קריאה
 • ISBN: 20-53418
 • גודל (עמ'): 173
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 06/03/2018
 • שם המחבר: רייצ'ל קאסק
 • תורגם ע"י: קטיה בנוביץ'
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  היא נוסעת לאתונה ללמד בקורס לכתיבה יוצרת. במושב לידה יושב גבר בגיל העמידה ו... לא מה שאתם חושבים. לא מתרקם פה רומן. יכולת הדיבוב הפנומנלית של פיי – הגיבורה והמספרת את הסיפור – נחשפת פה במלוא תפארתה. היא לא שואלת שאלות רבות והאיש שופך בפניה את סיפור חייו ותיאור משפחתו, כולל מניעים, כולל אי-נעימויות. מאוחר יותר בסיפור תפגוש אותו פיי שנית ו"תנזוף" בו על שבחלק מסויים של הסיפור הוא לא סיפר לה הכל...

  זה ספר שהרגשתי שהוא עובד עלי: מבטיח ולא מקיים. ומה כתוב על הכריכה האחורית: "לו היו החיים הוגנים, קאסק היתה זוכה בכל פרס אפשרי" (אובזרבר) אני חושבת שלו החיים היו הוגנים, לא הייתי מבזבזת את זמני על שק המלים השרלטני הזה.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=108828