הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
גם ב - Kindle
קהילת האבודים

קהילת האבודים


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
38 
גודל (עמ'): 555
מו"ל: ידיעות ספרים


קהילת האבודים הוא רומן רחב-יריעה ישראלי מובהק, הבוחן לפרטי פרטים את משבר ההגירה של העולים החדשים מרוסיה ואת קשיי השתלבותם בחברה המקומית. ברגישות שאין כמותה, תוך הפניית מבט מפוכח וחד אל מעמקי הנפש של מגוון דמויות ייחודיות, ובתנופת כתיבה וירטואוזית ממש, בוחנת הסופרת אולה גרויסמן מחוזות שטרם נחקרו בהוויה הישראלית ומשרטטת דיוקן נוקב, מקורי וכובש של עדה שלמה, כמו גם של הישראלים הוותיקים, שמבטם החודר של המהגרים שוזף אותם באור חדש ומעורר מחשבה.

אולה גרויסמן, ילידת מוסקבה, עלתה ארצה כילדה ב-1972 וגדלה בחיפה. עסקה בתרפיה באמנות. כיום מתגוררת עם משפחתה בקיימברידג', אנגליה. ספרה הקודם, מזוודה על השלג – אשר ראה אור בהוצאת "ידיעות ספרים" בשיתוף עם פרויקט "קסת" מיסודו של משרד התרבות, המלווה סופרי ביכורים מבטיחים – זכה לאהדת הביקורת והקוראים.

"אולה גרויסמן היא ציירת מופלאה. כל אחד מהדיוקנאות שהיא משרטטת הוא ממשי, מורכב ושובה לב, והקומפוזיציה מיטיבה להאיר הן את "התמונה הגדולה", הן את היחידים שהם אבני הבניין שלה וגיבוריה. לכן גם ה"רקע" והעלילה אינם אלא דיוקנאות וירטואוזיים בעצמם – זה של החברה והמקום וזה של הנפש." הילה להב, עורכת הספר.

המשך קריאה