הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
14 דירוגים
3.3
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
6
5
2
17

דרג ספר זה מתוך 5
14 דירוגים
3.3
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
6
5
2
17
44 
מו"ל: מודן הוצאה לאור
אלא שבין השמלות הנוצצות וקישוטי הנשף אורב לה מעשה של אכזריות בלתי צפויה. ואולם, איש אינו יודע שלקארי וייט יש כישרון מיוחד. היא יכולה לגרום לדברים לנוע באוויר בכוח מחשבתה בלבד. היא יכולה לגרום לדלת להיסגר, למאפרה ליפול, לספר לרחף באוויר. היא יכולה גם להפוך את הנשף למאורע שאיש מבני כיתתה לא ישכחו לעולם.
זהו הרומן הראשון של סטיבן קינג, שמרגע צאתו לאור ב-1974 ועד ימינו מפחיד, מבעית ומעביר צמרמורת בגופו של הקורא עד העמוד האחרון. קארי סלל את דרכו של קינג להכרה כאחד הכותבים המשובחים של ספרי אימה בימינו, ועל פיו הופק גם סרט קולנוע. מספריו: ‘זה‘, סדרת “המגדל האפל“, ‘הניצוץ‘, ‘מיזרי‘ ו‘מתחת לכיפה השקופה‘, שיצאו לאור בעברית בהוצאת ‘מודן‘. "ספר שיקפיא אתכם - באחריות.“ הניו־יורק טיימס “האיש האיום והנפלא ביותר על פני כדור הארץ.“ יו.אס.איי. טודיי
המשך קריאה

סקירות

 • אנסטסיה
  אנסטסיה
  ספר מעולה של סטיבן קינג.
  בין הספרים הראשונים שלו, נוגע בהרבה רגשות
  נהניתי לקרוא את הספר כמו כל הספרים של קינג
  מומלץ בחום לקריאה
 • א
  א
  טחת מהיצירות המוקדמות ביותר של סטיבן קינג ועם זאת אינה בוסרית והוכחה לכך ניתן לראות בעיבודים הרבים שךו למדיות אחרות כל פעם באטתיה אחרת...פעם כסיפור התבגרות פעם כאימה וכו
 • אוהד
  אוהד
  אחד מהספרים הראשונים של סטיבן קינג. אהבתי את הרעיון והעלילה שמראים את הכישרון והיצירתיות שעוד יתפרצו בהמשך. לצערי הכתיבה איננה מושלמת כמו בספריו המאוחרים. לעיתים קצת מבולבל ונראה שקצת קשה לו להסביר את הצד של קארי ואמה. נושא כוחותיה העל טבעיים של קארי לא עובד לעומק. ואף שהעלילה מותחת ומעניינת רגע השיא בספר מבולבל ולא נבנה כראוי.
 • הדר
  הדר
  ספר שניתן לקרוא כספר אימה, ספר התבגרות, או כטרגדיה. ניתן להזדהות עם קארי ואף לשמוח כשהיא מתפוצצת ומחזירה למעניה כגמולם, ניתן להשתתף ברגשות העומדים מן הצד, מזועזעים מהטבח, וניתן אפילו להבין את המתעללים במישהי שנראית להם כל כך שונה ונחותה. וזו גדולתו של הספר - אתה יכול להבין מה קורה מכל הצדדים, ולראות איך ולמה המצב מידרדר.
 • yaelhar
  yaelhar
  קינג כתב סיפור על נערה דחויה ולדעתי כלל לא הצליח להיכנס לנעליה. הוא תאר נערות מתנפלות באכזריות של תרנגולות המנקרות חברת להקה מדממת אבל ההתנהגות שהוא תאר אינה מתאימה לנערות. האכזריות של נערות קיימת ועוד איך אבל לעניות דעתי מתבטאת אחרת מהביטויים שקינג נתן לה וחוויתי בקריאה הרגשה של צרימה, של משהו שאינו מתאים בדיוק. הוא העלה בסיפור תחומים שמי שקרא ספרים מאוחרים של קינג נתקל בהם בכולם: דתיות פנאטית, טוב ורע וצדק אלוהי, וגם אכזריות לשם אכזריות, בוץ ודם ואש והמון גוויות.

  הסיפור קולח ומרתק, לא סיפור אימה (בעיקר בגלל הניכור מהדמויות וההתנהגויות) כתוב היטב. הוא גם קצר יחסית לספרים של קינג בסך הכל 218 עמודים, שעות ספורות של קריאה. תוך קריאתו הצלחתי להבין למה אני לא באמת מחבבת את קינג: הוא אינו יודע להשתמש בנקודה. הוא ממשיך לתאר את הסצינות שלו מכל מיני זוויות בלי לדעת מתי להפסיק, והופך טרחני. אני מניחה שחובבי קינג יהנו יותר ממני.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=71827
 • נופר
  נופר
  אף פעם לא חשבתי שאוכל לרחם או להרגיש חמלה כלפי "הרשע" לכאורה בספר. ואולי רשע זו לא מילה מתאימה- רק בגלל שנעשו מעשים רעים, אי אפשר באמת להגיד שהאדם שעשה אותם הוא רע לפני ששומעים (או קוראים) את הצד שלו.
 • דן
  דן
  מאד נהניתי מספר ביכורים של סטיבן קינג, למרות שהוא קצת מחוספס, קצת לא בשל, אבל הסיפור טוב וזוהי קלאסיקה.
 • מיקי
  מיקי
  קראתי ולו רק בגלל שזו קלאסיקה שכל חובב ספרות חייב לקרוא. הספר אמנם בוסרי במקצת כמו שקודמי כבר כתבו אבל עדיין הסיפור מקורי וטוב ועושה צמרמורת והדמות נשארת איתך זמן רב לאחר הקריאה.
 • גדעון
  גדעון
  נקודת התחלה של הקריירה של סטיבן קינג, שאני אוהב אותו מאד. הספר מעניין אם כי ראשוני ופחות מהוקצע מיצירותיו האחרות. עדיין, הכישרון ניכר, העלילה מותחת והספר מומלץ
 • לימור
  לימור
  ספר ביכורים של סטיבן קינג, אבל אין ספק שהספר טוב, עלילה טובה ומותחת נקרא בנשימה עצורה, נהנתי וממליצה.