הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
14 דירוגים
3.3
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
6
5
2
17
44 

דרג ספר זה מתוך 5
14 דירוגים
3.3
ממוצע
1
2
2
2
3
2
4
6
5
2
17
44 
44 
מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • ISBN: 978-0307743664
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: סטיבן קינג
 • תורגם ע"י: אינגה מיכאלי
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

קארי וייט חיה בעיירה קטנה עם אמה הדתית הקנאית שממררת את חייה. בבית־הספר היא הנערה המוזרה והדחויה. היא לעולם אינה לובשת את הבגדים המעודכנים, או אומרת את הדברים הנכונים, או מבינה את הבדיחות - שהן בעיקר על חשבונה. ואז, ברגע של חסד לא צפוי, מקבלת קארי הזדמנות להיות נערה רגילה וללכת כמו כולם לנשף הסיום של התיכון.
אלא שבין השמלות הנוצצות וקישוטי הנשף אורב לה מעשה של אכזריות בלתי צפויה. ואולם, איש אינו יודע שלקארי וייט יש כישרון מיוחד. היא יכולה לגרום לדברים לנוע באוויר בכוח מחשבתה בלבד. היא יכולה לגרום לדלת להיסגר, למאפרה ליפול, לספר לרחף באוויר. היא יכולה גם להפוך את הנשף למאורע שאיש מבני כיתתה לא ישכחו לעולם.
זהו הרומן הראשון של סטיבן קינג, שמרגע צאתו לאור ב-1974 ועד ימינו מפחיד, מבעית ומעביר צמרמורת בגופו של הקורא עד העמוד האחרון. קארי סלל את דרכו של קינג להכרה כאחד הכותבים המשובחים של ספרי אימה בימינו, ועל פיו הופק גם סרט קולנוע. מספריו: ‘זה‘, סדרת “המגדל האפל“, ‘הניצוץ‘, ‘מיזרי‘ ו‘מתחת לכיפה השקופה‘, שיצאו לאור בעברית בהוצאת ‘מודן‘. "ספר שיקפיא אתכם - באחריות.“ הניו־יורק טיימס “האיש האיום והנפלא ביותר על פני כדור הארץ.“ יו.אס.איי. טודיי
המשך קריאה
 • ISBN: 978-0307743664
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/01/2013
 • שם המחבר: סטיבן קינג
 • תורגם ע"י: אינגה מיכאלי
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • אנסטסיה
  אנסטסיה
  ספר מעולה של סטיבן קינג.
  בין הספרים הראשונים שלו, נוגע בהרבה רגשות
  נהניתי לקרוא את הספר כמו כל הספרים של קינג
  מומלץ בחום לקריאה
 • א
  א
  טחת מהיצירות המוקדמות ביותר של סטיבן קינג ועם זאת אינה בוסרית והוכחה לכך ניתן לראות בעיבודים הרבים שךו למדיות אחרות כל פעם באטתיה אחרת...פעם כסיפור התבגרות פעם כאימה וכו
 • אוהד
  אוהד
  אחד מהספרים הראשונים של סטיבן קינג. אהבתי את הרעיון והעלילה שמראים את הכישרון והיצירתיות שעוד יתפרצו בהמשך. לצערי הכתיבה איננה מושלמת כמו בספריו המאוחרים. לעיתים קצת מבולבל ונראה שקצת קשה לו להסביר את הצד של קארי ואמה. נושא כוחותיה העל טבעיים של קארי לא עובד לעומק. ואף שהעלילה מותחת ומעניינת רגע השיא בספר מבולבל ולא נבנה כראוי.
 • הדר
  הדר
  ספר שניתן לקרוא כספר אימה, ספר התבגרות, או כטרגדיה. ניתן להזדהות עם קארי ואף לשמוח כשהיא מתפוצצת ומחזירה למעניה כגמולם, ניתן להשתתף ברגשות העומדים מן הצד, מזועזעים מהטבח, וניתן אפילו להבין את המתעללים במישהי שנראית להם כל כך שונה ונחותה. וזו גדולתו של הספר - אתה יכול להבין מה קורה מכל הצדדים, ולראות איך ולמה המצב מידרדר.
 • yaelhar
  yaelhar
  קינג כתב סיפור על נערה דחויה ולדעתי כלל לא הצליח להיכנס לנעליה. הוא תאר נערות מתנפלות באכזריות של תרנגולות המנקרות חברת להקה מדממת אבל ההתנהגות שהוא תאר אינה מתאימה לנערות. האכזריות של נערות קיימת ועוד איך אבל לעניות דעתי מתבטאת אחרת מהביטויים שקינג נתן לה וחוויתי בקריאה הרגשה של צרימה, של משהו שאינו מתאים בדיוק. הוא העלה בסיפור תחומים שמי שקרא ספרים מאוחרים של קינג נתקל בהם בכולם: דתיות פנאטית, טוב ורע וצדק אלוהי, וגם אכזריות לשם אכזריות, בוץ ודם ואש והמון גוויות.

  הסיפור קולח ומרתק, לא סיפור אימה (בעיקר בגלל הניכור מהדמויות וההתנהגויות) כתוב היטב. הוא גם קצר יחסית לספרים של קינג בסך הכל 218 עמודים, שעות ספורות של קריאה. תוך קריאתו הצלחתי להבין למה אני לא באמת מחבבת את קינג: הוא אינו יודע להשתמש בנקודה. הוא ממשיך לתאר את הסצינות שלו מכל מיני זוויות בלי לדעת מתי להפסיק, והופך טרחני. אני מניחה שחובבי קינג יהנו יותר ממני.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=71827
 • נופר
  נופר
  אף פעם לא חשבתי שאוכל לרחם או להרגיש חמלה כלפי "הרשע" לכאורה בספר. ואולי רשע זו לא מילה מתאימה- רק בגלל שנעשו מעשים רעים, אי אפשר באמת להגיד שהאדם שעשה אותם הוא רע לפני ששומעים (או קוראים) את הצד שלו.
 • דן
  דן
  מאד נהניתי מספר ביכורים של סטיבן קינג, למרות שהוא קצת מחוספס, קצת לא בשל, אבל הסיפור טוב וזוהי קלאסיקה.
 • מיקי
  מיקי
  קראתי ולו רק בגלל שזו קלאסיקה שכל חובב ספרות חייב לקרוא. הספר אמנם בוסרי במקצת כמו שקודמי כבר כתבו אבל עדיין הסיפור מקורי וטוב ועושה צמרמורת והדמות נשארת איתך זמן רב לאחר הקריאה.
 • גדעון
  גדעון
  נקודת התחלה של הקריירה של סטיבן קינג, שאני אוהב אותו מאד. הספר מעניין אם כי ראשוני ופחות מהוקצע מיצירותיו האחרות. עדיין, הכישרון ניכר, העלילה מותחת והספר מומלץ
 • לימור
  לימור
  ספר ביכורים של סטיבן קינג, אבל אין ספק שהספר טוב, עלילה טובה ומותחת נקרא בנשימה עצורה, נהנתי וממליצה.
 • נטעלי
  נטעלי
  קינג הוא קינג - כלומר, הדבר שהכי מאפיין את כתיבתו, גם בספר ביכורים זה, היא היכולת שלו להחזיק את הקורא במתח עד סוף הקריאה ולא להרפות מהספר. הספר עצמו, כפי שציינו כאן בצדק, הוא לא מפסגות היצירה שלו אבל כמי שצפתה בסרט (המקורי, עם סיסי ספייסק - לא ברימייק הנוראי) הייתי חייבת לקרוא אותו ולכן שמחתי שהוצאת "מודן" סוף סוף תרגמה אותו לעברית. הבוסר של קינג עדיין ניכר בכתיבה ולו בזכות המבנה הקצת מוזר של הספר (מעין ערבוביה של קטעי מספרים שונים, קטעי עיתונות לכאורה וכו'), דבר שאפשר לתלות לא רק בחוסר ניסיונו ככותב אלא גם בעובדה שאת הספר הוא כתב בין לבין עבודות - עד אז היה מפרסם סיפורים קצרים בלבד ולמעשה גם את "קארי" כמעט וגנז, את הטיוטה הראשונית בת 17 העמודים השליך לפח והיתה זו אשתו שמצאה את הדפים, קראה והפצירה בו להמשיך ולכתוב. דמותה של קארי מבוססת על דמויות של שתי נערות דחויות ומוזנחות שגדלו בבית נוצרי שמרני גרוטסקי (בטריילר של אחת מהן הוצבה דמות הצלוב ע"ג צלב ניאון ענק או משהו דומה) - את הפרטים הללו אפשר לקרוא בספרו המופתי "על הכתיבה" (ספר חובה לכל כותב באשר הוא ולדעתי, גם לחובב קריאה וספרות בכלל). יתכן ויהיה מעניין יותר לקרוא את הספר בשילוב הסיפורים של קינג אודותיו, כיצד חיבר בין הוסת הראשונה לבין הטלקינזיס, אפשר גם להרחיב ולחשוב על תמות של בשלות מינית ופריצת גבולות כמאיימות על סדר חברתי ובעיקר שמרני דתי (בהקשר הזה נזכרתי בספרו של יוג'ינדיס "חמש ילדות יפות"/ The virgin suicides) המתרחש גם הוא בשנות ה-70...אבל גם ללא הקשרים פילוסופיים או עמוקים אלה, הספר מעניין ומומלץ לקריאה, כל עוד לא באים אליו עם ציפיות סופר-גבוהות וזוכרים שמדובר בספר הביכורים של סופר המתח והאימה המצליח ביותר כיום.
 • NATAN
  NATAN
  קראתי בנשימה עצורה. ספר מדהים, ספר נורא.
  אותי הוא לא כל כך הפחיד כמו שהוא פשוט מתאר בצורה חיה עולם אפל, רע, ומלא סבל.
  ספר שאי אפשר לשכוח.
 • אירה
  אירה
  אחד מספריו הפחות מוצלחים של סטיבן קינג, אך עדיין מתאר היטב את חייה של נערה אבודה, חיי התיכון הלא פשוטים ואם משוגעת אחת.
 • ניצן
  ניצן
  מהפחות מוצלחים של סטיבן קינג, ספר מעט סתמי, עם כי הוא עדיין מצליח לרגש ולייצר סצנות מדהימות.
 • Karina
  Karina
  לאוהבי ספריו של סטיבן קינג, הספר הזה נקרא בנשימה אחת ומתאר עלילה של בחורה לא מקובלת אשר ככל שהיא מתגברת מגלה שיש לה כוחות והיא מתחילה להשתמש בהם לטובתה כאשר היא מקווה שעל ידי כך יחסי אמא וילדי הביהס ישתנה ויתחילו לאהוב אותה
 • Lihi
  Lihi
  קארי הוא ספרו הראשון של סטיבן קינג. אמנם ספר ביגורים אבל לטעמי אחד הטובים שלו. קארי היא ילדה שגדלה עם אם פאנטית דתית, שאינה מודעת לשונותה של בתה. קארי גדלה בעולם של הגבלות דתיות, פחדים וסייגים, שהטילה עליה אמא. כל זה משתנה כאשר קארי מגיעה לגיל ההתבגרות. היא כל כך רוצה להיות כמו הבנות האחרות, כל כך רוצה להיות חלק מהעולם של בני הנוער שהיא רואה מולה. היא מתחילה לצאת נגד הגבלות הדת של אמא, ובמקביל, מבינה שמשהו אצלה לעולם לא יהיה כמו שאר הנערות. היכולות העל טיבעיות שלה מתחילות לצוץ, והיא מגלה שיחד עם נסיבות לידתה וחייה עם אמא, היא לא תוכל להשתלב ולקבל מעט מהעולם הרגיל שאליו היא כל כך צמאה.
 • ענה
  ענה
  כמעריצה מושבעת של המלך
  לצערי אחד הספרים הלא טובים של קינג
  סרט אימה סוג ז