הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
2.8 ממוצע
1
2
2
0
3
1
4
1
5
1
4
צל עולם
ניר ברעם

צל עולם

ניר ברעם

דרג ספר זה מתוך 5
5 דירוגים
2.8 ממוצע
1
2
2
0
3
1
4
1
5
1
4
37 
37 
גודל (עמ'): 482
מו"ל: עם עובד

תקציר

"לכל אחד מאתנו היה את הסיפור שלו. לא התכוונו להתאגד, זה היה רגע טהור של הישרדות: אדם נופל ונאחז ביד, ואם גם היד נופלת? מחזיקים ידיים ונופלים יחד. אמרו שעבדנו בשביל כל מיני אנשים, שניצלו אותנו כדי להשיג מטרות זדוניות, אמרו גם שהיינו אחראים לחורבן, לסבל גדול ולמוות. אנחנו לא ממש כופרים בהאשמות האלה, וברור שיש מעשים שאחדים מאתנו גאים בהם, אחרים מתביישים בהם ועוד כמה טוענים שבכלל לא עשינו אותם. אנחנו לא מבקשים הבנה או חמלה ובוודאי לא מחילה, לעולם לא נבקש מחילה."
ספרו החדש של ניר ברעם הוא רומן חובק עולם שמציב במרכזו את המערכת הגלובלית, וגיבוריו המגיעים מכל קצות העולם מסתערים על החיים בתשוקה, בתקווה, בפראות.
העלילה נעה בין חבורת צעירים לונדונים שלא נשאר להם שום דבר להפסיד ונשבעים לחולל אירוע שיכה את העולם בתדהמה ובין חברת ייעוץ אמריקנית אשר מתמרנת בגמישות בין משטרים בכמה יבשות, ומתמודדת עם איום שעלול להוביל לאובדנה; ובתווך גבריאל מנצור מירושלים, “האיש שנותנים בו אמון", שחובר לקבוצת אנשי עסקים הנחושים כמוהו לנצל את ההזדמנויות החדשות של שנות התשעים.
במלאכת מחשבת, שמשלבת כמה סגנונות כתיבה, נקודות מבט וזמנים, נשזרים שלושת הסיפורים לרשת של זיקות וקשרים, כמו המערכת הגלובלית עצמה, עד להתנגשות שמאיימת לערער את הסדר הקיים. התנועה ברומן אינה רק בין מרחבים וזמנים אלא גם בין האדם הבודד המבקש לסלול את נתיבו בעולם ובין אותם כוחות רבי–עוצמה המתעקשים לעצב אותו בצלמם.
ניר ברעם הוא זוכה פרס היצירה לסופרים עברים לשנת תש"ע. שני ספריו הקודמים מחזיר החלומות ואנשים טובים היו רבי–מכר, נכללו ברשימה הסופית של פרס ספיר, וזכו לשבחי הביקורת בישראל ובעולם.
“ברעם הוא נביא זעם חרישי בעל כישרון יוצא דופן." - פרנקפורטר אלגמיינה צייטונג
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-13-2411-6
 • גודל (עמ'): 482
 • מו"ל: עם עובד
 • יצא לאור ב-: 05/08/2013
 • שם המחבר: ניר ברעם

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • Mor
  Mor
  כרגיל, ניר ברעם מתיך מציאות ודימיון לסיפור סוחף אחד. בשנים האחרונות הוא בלי ספק אחד הסופרים הטובים בישראל.
 • erez
  erez
  ברעם מספר בדרך מרתקת הן על המציאות של משבר כלכלי אך גם על מה שלדעתי הוא האיפנטיליות של השמאל הישן-חדש שתקוע כולו רק במתרחש במערב ושמלבד "פנטזיות רליגיוזיות" כמו שאוחזים בה גיבורי הספר לא יודע להתמודד עם משבר ולהציע לו אלטרנטיבה פוליטית
 • erez
  erez
  ברעם מספר בדרך מרתקת הן על המציאות של משבר כלכלי אך גם על מה שלדעתי הוא האיפנטיליות של השמאל הישן-חדש שתקוע כולו רק במתרחש במערב ושמלבד "פנטזיות רליגיוזיות" כמו שאוחזים בה גיבורי הספר לא יודע להתמודד עם משבר ולהציע לו אלרנטיבה פוליטית
 • שאול
  שאול
  עוד ספר רחב יריעה של ניר ברעם. הפעם הרקע הוא המשבר הפיננסי והמחאה החברתית בחלקי עולם שונים, ויש שלוש זירות שונות בעולם, שבסופו של דבר מתלכדות במידה רבה. גם הפעם, כמו ב"אנשים טובים", הוא עוסק במקומו של הפרט בתוך עולם דורסני שבו כוחות גדולים - ממשטרים אפלים ועד תאגידים רבלאומיים שעוסקים ב"שיווק פוליטי" - משתמשים בפרט, רותמים אותו לצרכיהם גם אם בתוכו הוא אינו מזדהה עם מה שהם עושים או מקדמים, ואיך כל זה משפיע על העולם ועל הדמויות הפרטניות. משובח, כתוב היטב, אם כי לטעמי "אנשים טובים" מוצלח עוד יותר.