הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
5
5
1
4
פרנסוס על גלגלים

פרנסוס על גלגלים


דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
5
5
1
4
34.00 
34.00 

תקציר

אם יש ספר אחד שכאילו נכתב במיוחד לשיפור האקלים החברתי-פוליטי והספרותי הנוכחי בישראל, הספר הזה הוא "פרנסוס על גלגלים". מדובר בקלאסיקה שנונה משנת 1917, מאת הסופר האמריקאי כריסטופר מורלי, שמוריו הספרותיים היו בין היתר ויליאם שייקספיר, ארתור קונן דויל, וולט ויטמן ומארק טווין.

איך יכול ספר, שבסך הכל מתאר הרפתקה קצבית על סוסים בין העיירות ב”קאנטרי” האמריקאי הישן, לשקף אותנו היום? את זאת תגלו בקריאה ב"פרנסוס על גלגלים", שאותה איננו רוצים לעכב עוד: אנו בטוחים שהיא תגרום לכם הנאה, תעורר חיוך גדול ומצב רוח חיובי ואולי אף תספק כלים להתמודדות עם ההווה. לא במקרה הוא אחד הפריטים האהובים בספרייתו של הביבליופיל המושבע.

מה עוד תמצאו בספר הזה בלי שנספר לכם את עלילתו? הרבה תשוקה לספרים, קלילות ספרותית, תבוה, הומור והתייחסות חסרת תקדים למעמד האישה, לחופש האדם ולעצמאותו החיונית.

מקווים שתיהנו מהספר כפי שנהנינו אנחנו בקריאתו הראשונה, השנייה ואף בשלישית.

 

"כשמתחשק לי לצחוק קצת כדי להקל מעט על שעות הערב הכבדות, אני קורא את הנובלות הראשונות של מורלי".

יוג’ין אוניל

 

"כשמוכרים לאדם ספר, לא מוכרים לו רק 340 גרם של דפים, דיו ודבק, מוכרים לו חיים חדשים. אהבה וידידות והומור וספינות שיוצאות לים עם לילה, בספר מצויים השמיים והארץ במלואם, בספר של ממש, אני מתכוון".

כריסטופר מורלי

המשך קריאה
 • ISBN: 1193-1
 • גודל (עמ'): 195
 • מו"ל: זיקית
 • יצא לאור ב-: 27/06/2012
 • שם המחבר: כריסטופר מורלי
 • תורגם ע"י: יהונתן דיין

סקירות הגולשים

 • איילת
  איילת
  ספר חביב מאד ומשעשע.
  עם אזכורים לספריםם רבים (ולא פלא- מדובר על חנות ספרים ניידת).
  הספר מאד מיוחד ולמרות שהוא בן מאה, הוא עדיין קריא וקולח וזה כך נדמה לי, אומר הכל.
  מומלץ בחם רב!
 • כריסטיאן
  כריסטיאן
  אחד הספרים היפים ביותר קראתי. פשוט, קולח ומלווה בשמחת חיים ובאהבת ספרות. למעשה אני חושב שהעובדה שהוא שנכתב בבשנת 1917 והפך שוב לרב מכר כמעט מאה שנה אחרי - אומר הכל...
 • נטעלי
  נטעלי
  ספר מקסים ומהנה, לא בכדי כיכב בצמרת רשימות רבי המכר במשך תקופה ארוכה - מומלץ ויוערך בעיקר ע"י אוהבי קריאה וספר מושבעים לאור שפע האזכורים שיש בו אודות ספרים שונים והאנשים האוהבים אותם. יש בו גם סוג של הגשמת חלום בעבור רבים - לחיות בתוך קרון ספרים נודד ולנדוד ברחבי ארה"ב, להפיץ את חדוות הקריאה ולשמח בה קוראים :)
 • אתי
  אתי
  ספר קצר, קולע ומקסים, מצחיק בטירוף ומאוד פמיניסטי. ממליצה מאוד לקריאה. זכה להמון המלצות, גם של עירית לינור ותקופה ארוכה היה קשה להשיגו בחנות הספרים.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו