הז'אנרים
כל הז'אנרים
סדרה:‎ פרומיס פולס - 1

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.7
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
4
12
פרומיס פולס 1: הבטחה שהופרה
44 

פרומיס פולס 1: הבטחה שהופרה


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.7
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
2
5
4
12
44 
44 
סדרה:‎ פרומיס פולס - 1
גודל (עמ'): 478
מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • ISBN: 20-53351
 • גודל (עמ'): 478
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/09/2017
 • שם המחבר: לינווד ברקלי
 • תורגם ע"י: מיכל כהן
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

אישה‭ ‬צעירה‭ ‬מתגלה‭ ‬על‭ ‬ידי‭ ‬בעלה‭ ‬כשהיא‭ ‬מוטלת‭ ‬על‭ ‬רצפת‭ ‬המטבח‭ ‬בביתם‭ ‬ללא‭ ‬רוח‭ ‬חיים. בנם התינוק נמצא אצל אישה, מרלה פיקנס, שמעולם לא פגשה את הורי הילד וטוענת בתוקף ש‭"‬מלאך‭"‬‭ ‬הניח‭ ‬אותו‭ ‬על‭ ‬מרפסת‭ ‬ביתה. לסיפור‭ ‬התמוה‭ ‬הזה‭ ‬מצטרפים‭ ‬ממצאים‭ ‬ברורים‭ ‬מן‭ ‬הזירה‭ ‬שקושרים‭ ‬את‭ ‬מרלה‭ ‬לרצח‭ ‬האישה‭ ‬הצעירה. חוקרי‭ ‬המשטרה‭ ‬מקווים‭ ‬שסריטה, האומנת של התינוק, תוכל‭ ‬לשפוך‭ ‬אור‭ ‬על‭ ‬מה‭ ‬שקרה‭ ‬ביום‭ ‬הרצח, אבל‭ ‬סריטה‭ ‬נעלמת‭ ‬בלי‭ ‬להשאיר‭ ‬עקבות‭ ‬ומותירה‭ ‬את‭ ‬מרלה‭ ‬כחשודה‭ ‬הברורה‭ ‬והמיידית.

דיוויד‭ ‬הארווד‭ ‬הוא‭ ‬עיתונאי‭ ‬שאיבד‭ ‬לאחרונה‭ ‬את‭ ‬אשתו‭ ‬ואת‭ ‬עבודתו, והוא גם בן דודתה של מרלה. הוא‭ ‬מחליט‭ ‬להתגייס‭ ‬לעזרתה‭ ‬ולנהל‭ ‬חקירה‭ ‬משלו‭ ‬במטרה‭ ‬לרדת‭ ‬לחקר‭ ‬האמת, תהיה אשר תהיה. אבל ככל שחקירתו מתקדמת, הוא‭ ‬מבין‭ ‬באמת‭ ‬שהוא‭ ‬מחפש‭ ‬טמונים‭ ‬סודות‭ ‬שיש‭ ‬מי‭ ‬שמוכנים‭ ‬לעשות‭ ‬הכל‭ ‬כדי‭ ‬שלא‭ ‬יתגלו.


אלא‭ ‬שסיפור‭ ‬הרצח‭ ‬המחריד‭ ‬הוא‭ ‬רק‭ ‬קצה‭ ‬הקרחון‭ ‬של‭ ‬אירועים‭ ‬מוזרים‭ ‬שקורים‭ ‬בפרומיס‮-‬פולס‭ ‬שבמדינת‭ ‬ניו יורק, ועדויות נוספות לחזרתו‭ ‬של‭ ‬פושע‭ ‬אכזרי‭ ‬הולכות‭ ‬ומצטברות: אי שם ממתין ‬רוצח‭ ‬קר‭ ‬רוח‭ ‬לרגע‭ ‬שבו‭ ‬יתחילו‭ ‬תושבי‭ ‬העיר‭ ‬השקטה ‬לשלם על‭ ‬פשעי‭ ‬העבר‭.


"הבטחה‭ ‬שהופרה" ‬הוא ‬הראשון‭ ‬בטרילוגיה‭ ‬חדשה‭ ‬מבית‭ ‬היוצר‭ ‬של‭ ‬לינווד‭ ‬ברקלי, שהצלחתה בעולם‭ ‬מצטרפת‭ ‬להצלחת‭ ‬רבי המכר‭ ‬הקודמים שלו, בהם: "אין בית בטוח", "בלי לומר שלום" ו"נקישה בחלון", ‬שיצאו‭ ‬גם הם‭ ‬בעברית‭ ‬בהוצאת‭ ‬מודן‭.

המשך קריאה
 • ISBN: 20-53351
 • גודל (עמ'): 478
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/09/2017
 • שם המחבר: לינווד ברקלי
 • תורגם ע"י: מיכל כהן
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • חני
  חני
  ספר מעולה.
  גמעתי את הספר ביממה.
  מתח משובח עם רמז להמשך
 • איריס
  איריס
  רוזמרי גיינור נרצחה והתינוק שלה נמצא אצל מרלה פיקנס. מרלה פיקנס טוענת שמלאכית בלבן הביאה לה את התינוק, ושאין לה שום קשר לרצח של רוזמרי גיינור. מצד שני, מרלה פיקנס איבדה תינוקת בלידתה, רק לפני זמן קצר, וכבר נתפסה כשהיא מנסה לגנוב תינוק מן התינוקיה בבית החולים המקומי, שאמה מנהלת.

  דייוויד הארווד, בן הדוד של מרלה פיקנס, עיתונאי מובטל שחזר לעיירת נעוריו עם בנו, לאחר שהתאלמן, מנסה לעזור לדודניתו לא משום שהוא מאמין לה, אלא משום שצריך לעזור לה.

  בין לבין הוא צריך לסייע לבנו שמתקשה בבית הספר החדש, להיות כתף לאביו ואמו, בביתם הוא מתגורר "עד שיסתדר" ולדודתו ודודו, הוריה של מרלה, שבינם לבין עצמם לא כל כך מסתדרים.

  ועוד דמויות – הגביר של העיירה, שפעם היה ראש העיר עד שהודח עקב עניינים פליליים, ועתה הוא מנסה לחזור לתפקידו, כשהוא נשען על הכסף הרב שיש לו (מי אמר טראמפ?), ובינתיים בוחש בכל מיני עניינים; בלש המשטרה שנקרא לחקור את מקרה הרצח, ונמצא, משום מה, תמיד צעד אחד אחרי דייוויד הארווד; רופאה של מרלה פיקנס, המועסק גם בבית החולים המקומי, המנוהל, כזכור, על ידי אמה של מרלה.

  המטפלת של התינוק, שהיא ככל הנראה עובדת זרה בלתי חוקית.

  אמו של אחד הילדים מבית הספר של בנו של דייוויד.

  אלמן ואב שכול אחד, שמתנחם בכך שיומו הולך ומתקרב, ובינתיים מנסה לתמוך מעט במי שכמעט היה חתנו.

  ויש גם סנאים מתים, 23 במספר, שנתלו על איזו גדר ביער, ותוקף המסתובב בקולג' המקומי; פארק שעשועים שנסגר, ופתאום מופעל בו הגלגל הענק באישון לילה, ועוד ועוד.

  חלק מהתעלומות ייפתרו כבר בספר הזה, השאר ימתינו לשני הספרים הבאים בטרילוגיה.. אה, כן, רק אחרי שהתחלתי לקרוא גיליתי שזהו ספר ראשון בטרילוגיה. אבל אפשר לקרוא בפני עצמו, והוא גם בהחלט מהפך דפים.

  אבל, ויש אבל: את לינווד ברקלי הכרתי בספרו הראשון "בלי לומר שלום", שהיה ספר מהפך דפים ומרתק אף יותר מזה, ובו העלילה מהודקת אף יותר מזו שב"הבטחה שהופרה". שם לא יכולתי לדעת דבר עד שנפתרה התעלומה בספר, בספר הנוכחי מצאתי קשרים והקשרים בעצמי עוד לפני שקראתי עליהם.

  ובכל זאת – לסוגתו הרי הוא בהחלט ספר טוב.

  ועניין קטן שהיה קצת בעוכריו – התרגום. ידוע לכל שתרגום טוב הוא כזה שאינו מורגש, אבל כשהקוראת נאלצת לתרגם לעצמה לאנגלית את הביטוי שהרגע קראה, כדי להבין "למה התכוון הכותב?" הרי שיש כאן בעיה. רצוי עד מאד להקפיד בתרגום, ובפרט כאשר ישנם ביטויים שאינם שכיחים בשפה העברית, שאז יש למצוא ביטוי מקביל, ולא לתרגם מילולית (לדוגמא: כאשר מדברים עם אדם אבֵל, אין אומרים לו בעברית "מחשבותי אתך" אלא "אתך בצערך" או "שלא תדע עוד צער", או אולי "משתתף בצערך").

  ומובאה אחת חביבה שמצאתי בספר:

  "'אני לא קוראת עיתונים. בעיקר ספרים. יש לי מספיק בלגן בחיים, אני לא צריכה לקורא על הבלגן של כל השאר. במקום זה אני אוהבת לברוח לתוך סיפור טוב שהכול בו מומצא. זה לא חייב להיות סיפור שמח. לא אכפת לי אם דברים רעים קורים לאנשים טובים כל עוד הם לא אמתיים. … " (עמ' 197)
 • גדעון
  גדעון
  אני מאוד מחבב את כתיבתו של לינווד ברקלי, והספר הבטחה שהופרה רק מחזק את האהדה שלי אליו. הוא כתוב טוב, לא ספרות מופת אלא ספרות אפקטיבית ודמויות סימפטיות ומעניינות, העלילה שלו לא טריוויאלית ובהחלט אני מוצא את עצמי מחכה לתרגום של שאר הטרילוגיה
 • מלני
  מלני
  ספר מתח, זורם וקריא שקשה להניח מהיד. יש בספר כמה עלילות המשתלבות זו בזו,. הסופר מלמד אותנו על נפש האדם דרך הדמויות שלו. הדמויות מתפתחות תוך כדי העלילה ומגלות בפנינו צדדים נוספים. אלא שהוא הספר הראשון מטרילוגיה ולכן, יש תעלומות שנפתרות עד לסוף הספר, אבל יש גם תעלומה עיקרית שלא נפתרת. יש גן דמויות שמוצגות בפנינו ולכאורה התפקיש שלהן בקידום העלילה הוא שולי, או לא ברור. הכל כמובן נפתר עד סוף הספר השלישי של טרילוגיית פרומיס פולס, אלא שכדי שההנאה מהספר תהיה מלאה - כדאי להצטייד מראש בכל הטרילוגיה, או לפחות בהבנה שיש לקרוא את 2 הספרים האחרים בטרילוגיה.
 • איילת
  איילת
  ספר מתח נוסף של לינווד ברקלי, סופר מותחנים , שחביב עלי מאד.
  ספר קריא מאד, מהיר עלילה.
  זה לא ספר מופת, אבל זה ספר מתח חביב ביותר לחובבי הז'אנר והסופר.
  מומלץ!
 • אריאל
  אריאל
  ספר מתח בסגנון המוכר של הסופר לינווד ברקליי. למי שקורא את הספר הזה כספר ראשון של הסופר, קל מאוד להשתלב בעלילה ולזרום. עם זאת, מי שכבר קרא ספר אחד ויותר של הסופר הזה, יודע לחזות מראש את התפתחות העלילה ולנחש מראש את זהות הנבל, מה שאינו פוגם בהנאה מהמשך הקריאה.
 • שוש
  שוש
  כמו כל ספריו של לינווד ברקלי, גם ספר זה מרתק מהמילה הראשונה. מותח ומעניין, נקרא בנשימה עצורה. העלילה מהירה וסוחפת, והסוף מותיר את הקורא עם טעם של עוד. מחכה בקוצר רוח לספריו הבאים. מומלץ בחום
 • שיר
  שיר
  ספר מותח עד מאוד על אדם אשר חייו משתנים מהקצה אל הקצה עם רצח אישתו. אחד הספרים שבהם לא זיהיתי את הרוצח בקלות רבה כל כך מומלץ
 • גלית
  גלית
  ספר מתח ממש טוב, כתיבה ועלילה טובות ביותר, דמויות שיוצרות עניין ומתמזגות בעלילה בסך הכל נהנתי לקרוא קראתי גם את ספרו בלי לומר שלום.וממליצה בחום.
 • לימור
  לימור
  ספר מתח טוב, כתיבה ועלילה טובות, דמויות שיוצרות עניין ומתמזגות בעלילה בסך הכל נהנתי לקרוא וממליצה בחום.
 • טל
  טל
  קראתי את הספר באנגלית כחלק מטרילוגיה... מומלץ כספר לנסחעה... מהיר מאוד, עלילה ידועה וחבוטה, אך עם זאת... מהנה למדי... נקווה שיוציאו את שטר הספרים בסדרה
 • NATAN
  NATAN
  ספר מעניין נחמד כספר לטיסה או משהו כזה לא ברמה של סןפרי מתח מהשורה השניה אבל עדיין ספר נחמד עם פאנץ׳