הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
2
5
1
2
גם ב - Kindle
פרבולה של הצלחה
לאוניד פקרובסקי

פרבולה של הצלחה

לאוניד פקרובסקי

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3.5
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
2
5
1
2
38 
גודל (עמ'): 187
מו"ל: הוצאת הקיבוץ המאוחד
הזווית שממנה מביט פקרובסקי על הדברים היא מפוכחת ומלאת כאב מצד אחד, ומן הצד האחר היא נוטה לקריקטוריזם ולפרודיה. בחירת הנתיב בין הפיכחון לבין הפרודיה מביאה לכך שהאירועים המתוארים נעים על הגבול שבין מציאות ובדיה, וככאלה משמשים כר פורה להרהורים הגותיים ולהפלגה אינטלקטואלית.
בנובלה "פרבולה של הצלחה" מתאר לאוניד פקרוסבקי את הדרך הארוכה שעבר מעלייתו ארצה, אז החל גם בכתיבת סיפורים קצרים, ועד פרסום ספרו הראשון מטאטא וסיפורים אחרים, שעורר עניין רב.
לאוניד פקרובסקי נולד בקייב בשנת 1947 ועלה לישראל בשנת 1991. הוא בעל תואר שני בתולדות האמנות; במסגרת עבודתו במשרד התרבות בקייב אצר תערוכות רבות. סיפוריו ומסותיו מתפרסמים בכתבי עת נחשבים ובעיתונים בשפה הרוסית וכמו כן במוסף "תרבות וספרות" של עיתון "הארץ". הוא מתפרנס מעבודתו כשוער ומתגורר בבת ים.
גם בספרו זה ממשיך פקרובסקי למזג בין החיים לבין האמנות, בין הרגש החי לבין האסתטיקה הנשגבת. לצד עלילותיהם של שומרים, אמנים, עורכי דין, אנשי עסקים ומנקי רחובות הוא מקים לתחייה קלאסיקונים רוסיים ופילוסופים יווניים, אלה נטמעים באלה עד כי אין קיומו של האחד אפשרי בלי זה של האחר.
המשך קריאה

סקירות

  • גדעון
    גדעון
    נהגתי לקרוא את סיפוריו הקצרים של לאוניד פקרובסקי בעיתון הארץ, וכבר אז היה בהם שילוב מוזר של מחשבה וסגנון רוסי עם דמויות ואווירה ישראלית מזיעה ועצבנית. זווית הראיה שלו, הכל כך שונה משלנו, שמה לנו מראה מול הפנים וגורמת למחשבות.
  • נופר
    נופר
    אם יש סופר שמגיעות לו מחמאות הוא ללא ספק לאוניד פקרובסקי,הוא סופר של הפרטים הקטנים, הוא חד עין ובעל יכולת חקירה וניתוח של מצבים, אנשים וספרים. מי שקראו את ספרו הראשון ייהנו גם מהשני שלו, ואלו שעדיין לא טעמו ממנו, יופתעו.