הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
פסיכיאטר על הספה

במקום 54 

25 

פסיכיאטר על הספה


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1

במקום 54 

25 

במקום 54 

25 

גודל (עמ'): 335
מו"ל: ידיעות ספרים
 • ISBN: 3625258
 • גודל (עמ'): 335
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 10/01/2017
 • שם המחבר: אילן רבינוביץ'

תקציר

הרבה אנשים מקנאים בד"ר אילן רבינוביץ'. בגלל הפרסום. בגלל הכסף. בגלל השם שיצא לו בתור "הפסיכיאטר של הסלבריטאים". בגלל מעמדו הציבורי כמגיש רדיו וכבעל טור פופולרי שאינו חושש לומר את דעתו.

אבל מי שמכיר באמת את ד"ר אילן רבינוביץ' יודע שאין הרבה סיבות לקנא בו.

"ילדים וגם מבוגרים נוטים להפליג בפנטזיות על עולמות מקבילים, מושלמים," כותב רבינוביץ'. "בעולם מקביל אחי יואב לא היה נהרג בתאונה מחרידה במהלך טיול של בני עקיבא, ארבעה חודשים לפני חגיגת הבר-מצווה שלי. בעולם מקביל רעייתי יונית ואני לא היינו עוברים שבע שנים של טיפולי פוריות. באותו עולם מקביל ילדי הצעירים יותם וקרן היו ילדים רגילים ולא אוטיסטים ברמת התפקוד הנמוכה ביותר, חריגים בקרב החריגים. הם היו מוכשרים, אינטליגנטים ותאבי חיים כמו אחותם הבכורה דנה."

זהו סיפור חיים כואב אך אופטימי. סיפורה המרתק והמרגש של משפחה שמקדישה מאמצים עילאיים ומשאבים אינסופיים למען ילדיה האוטיסטים, אבל לא מוותרת על חיים, על קריירה, על רגעים של אושר. סיפור על אבא שצובע פעם בחודש את שערה של בתו בת ה-19, והיא אינה יכולה להביע במילים את שמחתה. על אב שבנו אהוב נפשו, גבר חסון בגובה 1.92 מ', נושך אותו בהתקפי זעם, והוא אינו יכול לעשות דבר.

בספרו פסיכיאטר על הספה מביא ד"ר רבינוביץ' את סיפור חייו יוצא הדופן בכנות ובאומץ, מבלי לייפות דבר. הוא כותב על הטרגדיות שגרמו לו ולרעייתו לעזוב את הדת, אך גם הובילו אותו לבחור במקצוע שהוא כה אוהב. מספק הצצה מרתקת אל הקליניקה שלו, הגדולה מסוגה בישראל, שם הוא מטפל גם בעצמו באמצעות מטופליו. וכמי שייעץ בעבר לאחת מתוכניות הריאליטי המובילות הוא חושף את הצד האפל והבעייתי של הז'אנר הטלוויזיוני הזה, בתקווה להציל ולו גם נפש אחת בישראל.

ד"ר אילן רבינוביץ', יליד 1968, גדל בגבעתיים ומתגורר כיום ברמת גן. בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב ומומחה בכיר בפסיכיאטריה. נשוי ליונית, האישה שאיתו מאז גיל 20, אבא לדנה, יותם וקרן.

המשך קריאה
 • ISBN: 3625258
 • גודל (עמ'): 335
 • מו"ל: ידיעות ספרים
 • יצא לאור ב-: 10/01/2017
 • שם המחבר: אילן רבינוביץ'

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נטעלי
  נטעלי
  ספר מרתק, נוגע ללב ומעורר השראה - בחלקו הראשון מתאר המחבר, מבכירי הפסיכיאטרים בארץ, את תולדות חייו וכיצד הטרגדיה של אובדן אחיו הבכור בגיל צעיר עיצבה את אישיותו והובילה אותו, בין היתר, לתחום עיסוקו הנוכחי. כמו כן, מתוארים סיפור האהבה בינו לבין אשתו, יונית והולדת ילדיהם, כאשר שניים מהם, יותם וקרן, הם אוטיסטים ברמת תפקוד נמוכה.
  בהמשך הספר מתוארים מקרים ודילמות מחדר הטיפולים.
  הספר כתוב באופן מרתק, לטעמי ומאופיין בכנות מדהימה. בשל כך, היה לי קשה להניח אותו מהידיים ולא מעט פעמים, עלו דמעות בעיני למקרא הכתוב.
  כולי מלאת הערכה והשראה מהמסירות ומהאהבה שרוחש אילן רבינוביץ׳ למשפחתו ולמטופליו. ממליצה בחום על קריאת הספר ולו על חלקו הראשון כדי להבין טוב יותר את עולמם ואתגריהם של האוטיסטים בחברתנו וכן של הקרובים להם.