הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.8 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
3
6
פנג הלבן
ג'ק לונדון

פנג הלבן

ג'ק לונדון

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
4.8 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
3
6

במקום 35.00 

29.00 

במקום 35.00 

29.00 

סדרה:‎ הרפתקה

תקציר

פנג הלבן, חציו כלב וחציו זאב, נולד בערבות השלג הקפואות של אלסקה. חייו מתחילים בהתמודדות יומיומית על מציאת מזון ועל התגוננות מפני בעלי חיים המאיימים להורגו. ואז מגיע הרגע המכריע שבו הוא פוגש לראשונה את בני-האדם - אינדיאנים החיים במחנה ביער - ומגלה לתדהמתו שאמו החזקה והבלתי מנוצחת מצייתת להם.
מרגע זה משתנים חייו ומתחיל להתחולל בתוכו מאבק בין הצד הזאבי שבו - הכמיהה לחופש ולטבע הפראי, ובין הצד הכלבי - הצורך בידו המלטפת של האדון.
סדרת הרפתקה מגלמת את האהבה הגדולה שלנו לספרי קלאסיקה לילדים ולנוער - אותם ספרים עתירי דמיון וקסם, שגיבוריהם כובשים את דמיוננו כבר כל כך הרבה שנים. פנינו למיטב הסופרים הישראלים, וביקשנו מהם לבחור ספר שאהבו כילדים, שבזכותו הפכו לסופרים בעצמם. כל ספר "מצא" לו את הסופר שלו, והסופר תרגם אותו לעברית והוסיף אחרית דבר.
המשך קריאה
 • ISBN: 2000521622
 • גודל (עמ'): 290
 • מו"ל: אוקיינוס
 • יצא לאור ב-: 01/01/2012
 • שם המחבר: ג'ק לונדון

ביקורות


"המפגש עם פנג הלבן הספרותי היה מרתק. הסיפור נפתח במסע של שני אנשים בערבות אלסקה שצריכים להגיע לנקודה מסוימת על מנת לקבור את המת שהם סוחבים איתם בתוך ארון קבורה. הם נאלצים להתמודד עם קשיי הטבע, ועם להקת זאבים שעוקבת אחריהם ובכל לילה מפתה את כלבי המזחלת שלהם ורוצחת אותם. בשלב מסוים עובר המחבר לעקוב אחרי להקת הזאבים הזו, ובזוג שמתפצל ממנה – זאב זקן בעל עין אחת וזאבה מעורבת שאמהּ הייתה כלבה ואביה זאב. מתוך הזוג הזה נולדים גורים, ואחד מהם יהיה לימים פנג הלבן.
מבחינה ספרותית, החלקים הכי מרשימים ומעניינים היו דווקא בחלק הזה – שליש הספר – לפני שמתחילות הרפתקאות פנג הלבן שהופכות אותו לספר נוער מלא תהפוכות. דווקא בחלקים האלה, כשהגיבור הראשי נעדר או רק בחיתוליו, מצליח ג'ק לונדון לייצר אווירה פיוטית וקשה של טבע שקט ואכזרי. סיפורם של אנשי המזחלות והתמודדותם עם הטבע שובה את הקורא (המבוגר) ובמידה מסוימת, העובדה שכעבור כחמישים עמודים הסיפור עובר אל הזאבים, קצת מאכזבת.
אבל גם במעבר לתיאור הזאבים יש איכויות ספרותיות מרשימות, ובמובן מסוים גם איכויות של סרט טבע (שודאי יצר השפעה עוד יותר חזקה על הקוראים בני תקופתו של לונדון – תחילת המאה העשרים – כשדימויים מהסוג הזה לא היו שכיחים). נראה שלונדון חקר היטב את חיי הזאבים באיזור, והתיאורים הכנים שלו, מלאי האכזריות (או לפחות מה שנתפס בינינו כאכזריות כמו טריפת גורים בני יומם), הם מרתקים ומלאי כישרון. גם תיאור ימיו הראשונים של פנג בעולם, שנולד בתוך מעורה כשהוא צמוד לאמו ולאט לאט הוא נמשך אל האור שבקצה המנהרה עד שהוא יוצא החוצה ומגלה לראשונה את העולם – הם תיאורים יפהפיים ושובי לב."

- ירין כץ, "קורא בספרים", 2014
תוך התכתבות עם מסורת ייצוגי חיות בספרות, מחיות בר ועד סיפורי כלבים, לונדון מעמיד ב"פנג הלבן" דמות חייתית מורכבת, המתוארת באופן ריאליסטי, תוך שימוש מינימלי בהאנשה. מורכבותו של פנג, כדמות המונעת על-ידי קונפליקט מתמיד בין דחפים סותרים, היא הישג ספרותי יוצא-דופן גם כיום, מאה שנה לאחר כתיבת הסיפור.

- ד"ר נעמה הראל, 2006

סקירות הגולשים

 • נוינוי
  נוינוי
  ספר מקסים ומרגש, ממליצה לכל אחד לקרוא, זה אחד הספרים הקלאסיים שבאמת כל הסטז סביבם מוצדק.
  ממליצה מאד על הספר
 • אלעד
  אלעד
  אם אתם אוהבי כלבים תקראו אותו בשקיקה. אם אתם לא אוהבי כלבים - תהיו כאלה אחרי שתסיימו את הספר. ספר יפה בנוסף להיותו קלסיקה.
 • לימור
  לימור
  ספר שקראתי בילדות אך תמיד נעים להיזכר בהרפתקאות בקרבות ובתלאות. ספר שיש בו גם ערך חינוכי בראיית החלש. מומלץ בחום רב.
 • אלעד
  אלעד
  קלאסיקה ששווה לקרוא, צעיר או מבוגר. ישב אצלי זמן רב בספריה כי חשבתי שזה רק ספר ילדים =)
 • אירה
  אירה
  ספר יפה עצוב ומרגש, שגם אני זוכרת כילדה. קל להתחבר, יכול לעזור בחינוך ילדים לאהבת החי. ספר מפורסם ובצדק.
 • ענה
  ענה
  אחד הספרים שקראתי כילדה (עוד בהוצאה המוקדמת של הספר בתרגום לעברית)
  סיפורו של גור זאב מעורב עם כלב
  על כל ההרפתקאות התלאות והקרבות שעבר בכדי לשרוד
  הנוסטלגיה מחממת את הלב
  מומלץ בחום

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו