הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
1
פלופ

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
3 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
1
1

במקום 25 

16.3 

במקום 25 

16.3 

גודל (עמ'): 176
מו"ל: תשע נשמות

תקציר

בעולם פוסט אפוקליפטי, סביב שרידי הציוויליזציה, על רקע נוף אחרית הימים, תחת גשם בלתי פוסק, בקרב קבוצה רוויית טקסים, איסורי טאבּוּ והיררכייה נוקשה. אזור בו ניתן לשתות רק "מי שמיים" – בני אדם עושים ככל יכולתם כדי לשרוד. שם נולד "פּלופּ", שנקרא כך בעקבות צליל נפילתו היישר אל הבוץ, כשנולד תוך כדי נדודי אמו במרחבים.


פּלופּ עושה שימוש בערמומיותו הפרימיטיבית במטרה להכתיר עצמו כראש ארגון של קבוצת ניצולים. החברה האנושית כפי שאנו מכירים אותה, אינה קיימת עוד. הספר עוקב אחר עלילותיו, התפתחות של מנהגים וקונבנציות חדשות, ואחר השפה העירומה הנותנת ביטוי לתנאי החיים של האנושות המנסה לשרוד בין דפי הספר.


הפרוזה של רפאל פינדו מתנשפת, צנומה וחשופה. זוהי סוגה ספרותית מהפנטת: ספר הפולחן הגדול בעשור הראשון של המאה ה-21 באמריקה הלטינית. ספרות של עור ועצמות, של דמיון מבריק, משפטים מדויקים, פסקאות חותכות ופרקים קצרצרים המקישים על תודעתנו. פלופ הוא גם משל על מבני הכח; מעבדה לניסויים סוציולוגיים. הרחק מסוגת המדע הבדיוני – פלופ מציע סוג חומרי של ספרות, בִּדיון הצומח מחורבות ימינו, ומעניק חוויית קריאה בלתי נשכחת.

 • ISBN: 1298-29
 • גודל (עמ'): 176
 • מו"ל: תשע נשמות
 • יצא לאור ב-: 12/09/2019
 • שם המחבר: רפאל פינדו
 • תורגם ע"י: ארז וולק
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  זה לא שהוא משעמם – ההפך. הוא מעניין, כתוב היטב, במשפטים קצרים ופסקניים, פשוט להבנה, נמנע מריבוי דמויות ולא עוסק בכלל במחשבות, רק תיאורי מעשים. כל אלה הם גורמים שתורמים לעניין בדרך כלל.
  הוא גם קצר – 175 עמודים קטנים וחלקלקים.

  אבל מצאתי שאני מחפשת תירוצים לא לחזור אליו אחרי שהנחתי אותו. מוצאת לי חומרי קריאה אחרים, משוטטת באינטרנט אם צריך או לא צריך, ואפילו – שומו שמיים – מסדרת ארונות. אז הבנתי את האיתות – נא לנטוש את הספר הזה.

  הוא הזכיר לי את "תחת כיפת השמיים" של חסוס קראסקי. לא בנושא – בתיאורי הזוועה והגועל, שהיו, לדעתי, פורנוגרפיה של גועל. אותו דווקא לא נטשתי כי חשבתי בטעות שיהיה משהו שיסביר לי את הסופרלטיבים שהוא קיבל. יכול להיות ש'פלופ' יצדיק את היותו "ספר פולחן" אחרי עמוד 125. אני הלכתי.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=105218