הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1
פלאפל אוסלו
אמיר בן דוד

פלאפל אוסלו

אמיר בן דוד

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
1

במקום 37 

22.2 

במקום 37 

22.2 

סדרה:‎ חרגול פלוס
מו"ל: חרגול

תקציר

לנון לומברוזו נולד בטבריה כמה שעות אחרי שג'ון לנון נרצח בניו יורק. הוא זכה בשמו המיוחד משום שאביו, מעריץ מושבע של הביטלס ובעל דוכן "פלאפל ארבעת המופלאים", היה משוכנע שנשמת המוזיקאי האהוב עליו התגלגלה אל בנו.
בני המשפחה ורבנים הזהירו את האב שהשם לנון מבשר רעות - נבואת זעם שהגשימה את עצמה יותר מעשרים שנה לאחר מכן, כאשר לנון התאהב בצעירה נורווגית, יצא למסע חיפוש עצמי במזרח הרחוק ובסופו בחר לנסוע בעקבות האהבה לאוסלו.
ודווקא באוסלו מגלה לנון את עוצמתה של מורשתו הישראלית ומוצא בעצמו כוחות שלא ידע על קיומם. הוא מקים את "פלאפל אוסלו", תולה שלט שמציג את הפלאפל כ"מאכל הלאומי של ישראל" ונסחף לתוך מערבולת משפטית ופוליטית חובקת עולם, שמעורבים בה פעילים פלסטינים שמתקוממים על תיאור הפלאפל כישראלי, פעילי ימין קיצוני נורווגים השטופים בשנאת זרים, פעילי שמאל אירופאים שמתייצבים נגדם, אנשי תקשורת ועורכי-דין ציניים לצד פטריוטים ישראלים נלהבים שאינם מוכנים לוותר על סמל לאומי אהוב.
"פלאפל אוסלו" הוא רומן סוחף וחכם שבוחן מושגי יסוד כגורל וזהות, מודד את הקירבה והמרחק בין טבריה לאוסלו, בין פיוטי המזרח לשירי הביטלס, ובין כמיהה לשלום ואהבה לכוחנות עיוורת ואלימה. פלאפל אוסלו הוא הרומן השני של אמיר בן-דוד הרואה אור בחרגול/עם עובד. קדם לו על גג העולם (2009).
המשך קריאה
  • ISBN: 978-965-13-2266-6
  • מו"ל: חרגול
  • יצא לאור ב-: 07/06/2011
  • שם המחבר: אמיר בן דוד

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

  • איתי
    איתי
    ספר חמוד ונוגע ללב. סיפור על בחור ישראלי שעזב את ארצו ומשפחתו בעקבות אהבתו לאשה נורבגית ומנסה לבנות את חייו בארץ זרה. כדי לשמר את מורשת משפחתו הוא מחליט להקים דוכן פלאפל באוסלו. סכסוך משפטי שנראה פעוט ותמים בהתחלה, מתפתח מהר מאד ומעמיד אותו במרכזה של דרמה משפטית ותקשורתית בינלאומית. הספר כתוב היטב ומלא בקונפליקטים ובמוטיבים סמליים ומשעשעים.