הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
1 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
0
1
פטה מורגנה של אהבה עם הרכב מוזיקלי
הרנן ריברה לטלייר

פטה מורגנה של אהבה עם הרכב מוזיקלי

הרנן ריברה לטלייר

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
1 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
0
1

במקום 35 

24.5 

במקום 35 

24.5 

סדרה:‎ אלדורדו
מו"ל: כרמל

תקציר

במקום השחון בעולם, במדבר אטקאמה שבצפון צ'ילה, תחת השמש הקופחת, בינות למפעלי כריית המְלחת העצומים וכפרי הפועלים, קמה לה עיירת כורים עליזה במיוחד, פרועה וקולנית, המושכת אליה כמו מלכודת דבש את הכורים הקשוחים והגסים.
זוהי התפאורה לסיפור המנציח את עולמן של העיירות הייחודיות האלו, שננטשו אט אט בשנים האחרונות. אך מעל לכול, זהו סיפור אהבה, מלא ברוך, במוזיקה ובהרבה אלכוהול.
פטה-מורגנה של אהבה עם הרכב מוזיקלי הוא רומן לירי שנכתב מהלב ושמזכיר את הסיפורת של חואן רולפו, של מריו ורגס יוסה ושל גבריאל גרסיה מרקס בשנות הזהב שלהם.
הרנן ריברה לטלייר עצמו גדל ועבד במפעלי הכרייה שבמדבר הצחיח, וכך מיטיב לתאר בלשונו המיוחדת את קורותיהם של הגברת שעל הפסנתר והחצוצרן האדמוני, כשברקע האיום התמידי של השלטון הרודני הצ'יליאני ושל שליחיו עושי דברו.
"הרנן ריברה לטלייר הוא אחד הקולות הייחודיים ביותר בספרות הלטינו-אמריקנית העכשווית" - EL MUNDO
"פשטות של פועל, וחיים מלאי אנקדוטות והכשרון לספרן, יצרו סופר מצליח שחיבר יצירות בלתי נשכחות בעולם הספרותי הצ'יליאני" - CLARÍN
המשך קריאה
 • ISBN: 9789655401400
 • מו"ל: כרמל
 • יצא לאור ב-: 01/12/2009
 • שם המחבר: הרנן ריברה לטלייר
 • תורגם ע"י: יורם מלצר
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • נופר
  נופר
  בסך הכל יש פה סיפור אהבה. הדמויות, היא והוא, יכולות היו לאכלס גם רומן למשרתות. היא עדינה ונאווה, הוא פרוע והולל. אבל המצע של אותה עיירה מדברית, על שלל הדמויות המופרכות המאכלסות אותה, עם האנשים המנוצלים והבלתי נחשבים שמתנהלים בה ושמחת החיים המתפרצת שלהם, הוא שמעניק לרומן הזה את המשמעות שלו. זה בעיקר ספר של סנטימנטים, ציור של עולם נידח וססגוני, שאולי לא התקיים אבל ודאי שיכול היה להתקיים. זה לא רומן גדול. זה רומן קטן שהעניק לי חוויה שנהניתי ממנה, גם אם לא תישאר איתי לאורך זמן.