הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
1
5
1
5

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
3
ממוצע
1
1
2
1
3
0
4
1
5
1
5

במקום 44 

28.6 

גודל (עמ'): 484
מו"ל: מודן הוצאה לאור

אך בחופשת חג המולד, כאשר תומאס וחברו הטוב צ‘רלי נשלחים להתארח אצל הברון והליידי מיינור, הם מתחילים לגלות אמיתות נוספות לגבי העשן. ליוויה מיינור, בתם הדעתנית של זוג האצילים, מספרת להם על המחקרים והניסויים שעורכים הוריה בעשן, והשלושה מתחילים להבין כמה מעט הם יודעים על העולם שבו הם חיים.


תומאס, צ‘רלי וליוויה יוצאים למסע לגילוי האמת, שבסופו דבר לא יהיה יותר כשהיה.


עשן הוא ספר פנטזיה היסטורי המתאר מציאות שבה יצרים, כוח וחטאים אפופים בצביעוּת ובמרמה. האם המציאות הזו מתקיימת רק בחסות העשן, או שמא זהו העולם שכולנו חיים בו?


דן וילֶטָה הוא דוקטור להיסטוריה באוניברסיטת קימברידג‘. זהו ספרו הרביעי.


“רומן דיקנסי שהסוף המפתיע שלו מכה כמו ברק.“ הניו–יורק טיימס

המשך קריאה

סקירות

 • מלני
  מלני
  ספר מייגע. אמור להיות ספר נוער העוסק בנוער, אבל הוא מתנהל לאיטו, בסרבול מסוים. לא נורא עד כדי נטישה באמצע, אבל גם לא כייפי לקריאה. בסה"כ, הרעיון מעניין. הפיתוח שלו קצת צולע והעלילה צפויה למדי. למי שיש קילומטראז' גבוה בספרי פנטזיה - יכול לוותר, אם אין משהו אחר לקרוא- אפשר לסבול.
 • מיכל
  מיכל
  איך מתנהלים במציאות שבה כל כעס, חשק, משיכה או קנאה גורמים לעשן לעלות מהגוף ולפיח להכתים את העור והבגדים?
  נשמע מעניין,אבל איך שהוא הספר לא סחף אותי ,ציפיתי ליותר .

 • גדעון
  גדעון
  עשן של דן וילטה הוא מסוג הספרים שבנוי על רעיון, שאנשים מעלים עשן כאשר הם חושבים מחשבות לא "ראויות", ומפתח אותו ובונה חברה, חוקים והתנהגות המושפעות מאותו שינוי. זה עשוי טוב, מפותח כראוי, ומעניין מאוד
 • לימור
  לימור
  ספר מעניין בייחוד שלו בכתיבה ובתקופה המתוארת בו של המאה התשע עשרה, מעניין וקצת אחר. אבח נהנתי מאוד לקרוא.
 • yaelhar
  yaelhar
  הספר הזה הוא אלגוריה. למרות קיטלוגו אני לא חושבת שהוא ספר פנטזייה, אם כי אפשר לקרוא אותו ככזה. הסיפור מתרחש באנגליה של המאה ה-19 ומתאר אותה בצורה אותנטית, למעט אלמנט אחד: אנשים שם מעלים עשן כאשר הם עושים–מדברים–או חושבים חטא. החטא ניכר לעיני כל, בלתי ניתן להסתרה, המימסד השמרני מנסה למצוא דרכים לשלוט בחטא, להסתירו ולהילחם במראיתו. וכמו שכולם יודעים – עולם ללא חטא הוא עולם ללא התפתחות או שינוי, ודאי ללא בחירה חופשית.

  וילטה – דוקטור להיסטורייה מאוניברסיטת קיימבריג' - מתעכב על הצביעות והמרמה המלווים את ההתנהגות החברתית הרצוייה, כאשר נושאי דגל השמרנות והצביעות הם החינוך והדת. הכתיבה מצויינת. התאורים התקופתיים מדוייקים היסטורית (בכל זאת דוקטור להיסטוריה...) הרעיונות ייחודיים. מה חבל שהסיפור אינו מצליח להגיע לרמת אלה, וכושל לעתים בפתרונות לא סבירים והתחמקות לסצינות שאינן תורמות לסיפור.
  עניין אותי וגרם לי לחשוב על מה שאני לא נותנת עליו את הדעת ביומיום התזזיתי שלנו.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=105781