הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
1
ערי הזהב הנסתרות
סקוט אודל

ערי הזהב הנסתרות

סקוט אודל

דרג ספר זה מתוך 5
3 דירוגים
3.7 ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
0
5
2
1

במקום 39 

19.5 

במקום 39 

19.5 

תקציר

השנה היא 1541 ביבשת אמריקה, העולם החדש והמסתורי. בתא קטן במצודת כלא אפלה במקסיקו, אֶסְטֶבָּן דֶה סַנְדוֹבָל, משרטט מפות בן 17 עומד למשפט באשמה שמצא אוצר זהב אגדי, אך החביא אותו וסירב לשלם למלך ספרד את חלקו. בעוד הוא מחכה למשפטו, פורשׂ בפנינו אסטבן את סיפור המסע הנורא בעקבות האוצר. בהנהגת קֶפּטֶן מֶנדוֹסָה האכזר ורודף הבצע, יוצאת משלחת קטנה אל לב היבשת הלא נודעת בחיפוש אחר ערי הזהב הנסתרות, שאגדות על קיומן עוברות מפֶּה לאוזן. אל המשלחת מצטרפת גם זִיה, נערה מקומית המשמשת להם מורת דרך, אשר שובה את לבו של אסטבן. 

 

ככל שדרכם מובילה אותם אל עומק היבשת, נתקלים חברי המשלחת בסכנות גדולות יותר: נופי פרא בלתי עֲבירים, שבטים צמאֵי דם והסכנה הגדולה מכולן - התאווה הבלתי נשלטת לזהב, המכַלָה אפילו את הנשמות הטהורות ביותר...

 

סקוֹט אוֹדֶל הוא מחבּרם של ספרי נוער אהובים ומצליחים כמו "אי הדולפינים הכחולים" ו"הפנינה השחורה". רבים מספריו עוסקים באירועים היסטוריים אמיתיים. על כתיבתם זכה בפרסים רבים וחשובים כמו פרס אנדרסן ומדליית נְיוּבֶּרִי.

ספרו זה, "ערי הזהב הנסתרות", שעל פיו הופקה סדרת אנימציה אהובה, זוכה כעת לתרגום ראשון לעברית של הסופר אסף שור, ואנחנו מקווים שהוא יקבל את הכבוד המגיע לו על מדף ספרי הקלאסיקה.

 

סדרת הרפתקה היא שער לספרי קלאסיקה לילדים ונוער - הספרים האהובים, עתירי הדמיון והקסם, שגיבוריהם כובשים את לבֵּנו כבר כל כך הרבה שנים. מיטב סופרי ישראל נענו לקריאה לתרגם לעברית את הספרים הנפלאים האלה, וכל סופר אף הוסיף אחרית דבר מאירת עיניים שבה כתב על חוויית התרגום ועל הקֶשר האישי שלו אל הספר. 

המשך קריאה
 • ISBN: 20-53277
 • גודל (עמ'): 273
 • מו"ל: אוקיינוס
 • יצא לאור ב-: 17/01/2017
 • שם המחבר: סקוט אודל
 • תורגם ע"י: אסף שור

סקירות הגולשים

 • לונה
  לונה
  קלאסיקה מקסימה (קיימת גם סדרת טלוויזיה מצויירת לילדים). על האינקה , ערי הזהב הנסתרות ומסעות קסומים. ספר ילדות שלי שאני נהנית לתת גם לילדיי לקרוא.

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו