הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.2
ממוצע
1
0
2
0
3
2
4
1
5
3
7
גם ב - Kindle
עמק הפלאות
39 

עמק הפלאות


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
4.2
ממוצע
1
0
2
0
3
2
4
1
5
3
7
39 
39 
גודל (עמ'): 560
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-566-080-7
 • גודל (עמ'): 560
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 22/07/2015
 • שם המחבר: אמי טאן
 • תורגם ע"י: אמיר צוקרמן
 • זמין להשאלה: כן

תקציר

דרמה אפית סוחפת על שתי נשים שגורלן נשזר זה בזה, היוצאות למסע חיפוש אחר זהותן, שנע מהטרקלינים המהודרים של בתי הקורטיזנות בשנחאי ועד לכפר סיני נידח ואכזרי בהרים אפופי ערפל.
ברומן רחב יריעה זה על הקשרים העמוקים שבין אימהות לבנות, מחזירה אמי טאן את קוראיה לאווירה המופלאה של "חוג שמחת המזל". בהומור ובתבונה היא משרטטת את סיפורן של טראומות תורשתיות, תשוקות והולכות שולל, ואת הכוח והעיקשות של האהבה.
אמי טאן, סופרת אמריקנית מצליחה ממוצא סיני, פירסמה ספרים רבים, בהם חוג שמחת המזל, אשת אל המטבח, מאה החושים הנעלמים ובתו של מרפא העצמות (ראו אור בעברית בהוצאת "מחברות לספרות"). ספריה תורגמו לשלושים ושש שפות ועובדו לקולנוע ולטלוויזיה.
היא ובעלה מתגוררים בסן פרנסיסקו ובניו יורק.

"מאבק הישרדות של נשים עוצמתיות כנגד כל פגעי הגורל, משורטט בידי סופרת־אמנית המפליאה לעורר רגשות מרבצם ולהוליך את דמויותיה בדרך נועזה בעקבות לבן." - הניו יורק טיימס
"סאגה משפחתית לופתת לב, כתובה לתפארת!" - סן פרנסיסקו כרוניקל
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-566-080-7
 • גודל (עמ'): 560
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 22/07/2015
 • שם המחבר: אמי טאן
 • תורגם ע"י: אמיר צוקרמן
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • גדעון
  גדעון
  אחרי שקראתי את הספר הקודם של איימי טאן, ניגשתי לקרוא את הספר הזה. הסיפור לא קל, ויש לו משמעות עודפת בימינו הטרופים, הכתיבה טובה, הסיפור מעניין והחזיק אותי עד הסוף.
 • שיר
  שיר
  עוד ספר מוצלח של הסופרת אמי טאן . היא מצליחה באמצעוצ סיפור מקסים לעסוק בסוגיות כואבות,במקרה זה הסחר בנשים.
  מומלץ.
 • שירית
  שירית
  ספר רציני , כתוב היטב שמצליח להעביר את תעשיית הסחר בנשים בזנות. ספר חזק שמציג את נקודת מבטה של אישה שנסחרה , את התחושות , ההצלחות ובכלל את חייה. כדאי
 • נופר
  נופר
  אמי טאן התעלתה על עצמה וכתבה ספר שלדעתי מחובתנו להעניק לו אות כאחד הספרים החשובים של השנים האחרונות, במיוחד לאור התחקיר הכה מעמיק שהיא עשתה וההתייחסות שלה לכל הנושא הכאוב הזה.
  תפנו לכם זמן ומקום בראש ובלב כי הספר הזה מומלץ בחום!
 • Karina
  Karina
  הספר מרתק, סוחף ולא ניתן להניחו מהיד. הסופרת נתנה לנו בספרה טעימה על התרבות הפחות מוכרת של סין
 • שולה גולד
  שולה גולד
  שתי תמונות ישנות משנת 1910 חשפו בפני הסופרת האמריקאית אמי טאן סוד משפחתי מטלטל — סבתה הייתה קורטיזנה בשנגחאי. עצם הגילוי גרם לה להתחיל במחקר משפחתי-היסטורי-אקדמי שנמשך שמונה שנים, שהוליד בסופו של דבר את הספר הנוכחי – עמק הפלאות.
  קורטיזנות, המכונות גם "פרחים" היו זונות צמרת יוקרתיות לעשירי סין ולהן היה מעמד חברתי משלהן. הן היו שייכות לבתי עינוגים שנוהלו על ידי מדאם. הן נקנו בעודן ילדות צעירות והוכשרו לתפקיד מגיל צעיר. בגיל 15 נמכרו בתוליהן למרבה במחיר, ולאחר מכן הן היו "נמכרות" לפטרון מסוים שקנה את הזכויות עליה למשך תקופות מוגדרות (עונות). הן חוזרו ופונקו בתכשיטים וכסף.

  'עמק הפלאות' נפרש על פני תקופה של 35 שנה בתחילת המאה העשרים (1905 – 1939) ומביא את סיפורה של ויולט, נערה חצי סינית חצי אמריקאית. כילדה היא גדלה לתוך עולם הקורטיזאנות מאחר ואמה (האמריקאית) ניהלה בית קורטיזאנות מדרגה ראשונה. בגיל 14, עקב רצף אירועים, מוצאת את עצמה ויולט נחטפת ונמכרת לבית קורטיזאנות. היא נאלצת ללמוד את אומנות הפיתוי ובגיל 15 מתחילה לתפקד כקורטיזאנה.
  חייה של ויולט עוברים עליות וירידות פעם אחרי פעם, במהלכם היא נחשפת לתככים, איומים, אונס, מכות, אלימות, כאב אבל גם אושר גדול.

  'עמק הפלאות' הוא ספר עב כרס. ספר לא קל ולעיתים אף עמוס בפרטים. ועם כל זאת, אמי טאן עושה זאת שוב ובגדול. הספר מרתק, סוחף ולא ניתן להניחו מהיד. שוב היא מעניקה לנו חלון הצצה לעולם שלם ולא מוכר של תרבויות, חובות ומנהגים משפחתיים, היחס בן שני עולמות שמתנגשים ולא בהכרח מתחברים, פוליטיקה וכלכלה.
  כל אותם אלו שאוהבים לקרוא על עולמות ותרבויות שונות, זרות ולא מוכרות, זהו ספר חובה בשבילכם.

  מומלץ בחום.
 • Aviva
  Aviva
  המקום: שנחאי, סין
  השנה: 1905
  המספרת: ויולט

  עמק הפלאות, מספר את סיפור חייה של ויולט מינטרן, בת לאם אמריקאית ואב לא ידוע, הגדלה בבית קורטיזנות בשנחאי שבסין בתחילת המאה העשרים. אמא של ויולט, לולו מינטרן, היא האישה הלבנה היחידה שיש בבעלותה בית קורטיזנות. ויולט מינטרן חולקת עם הקוראים את סיפור חייה, היא פותחת את ההיכרות עם עולמה בהצגת החיים כפי שהכירה כשהייתה בת 7, מתחנכת בבית הקורטיזנות, אחרי שניסיון לשלב אותה במסגרת חינוכית לילדי אמריקאים בשנחאי לא עלה יפה.

  ברור לה לויולט שהיא אינה שייכת לעם הסיני, עורה בהיר, שערה חום, עיניה ירוקות, אמה אמריקאית, בגדיה ונעליה מערביים, כפות רגליה לא נתונות בסד המוחץ ומכווץ את גודלן, והיא זוכה לחינוך המקנה לה פרט לכללי התנהגות גם ידע, אלמנט שבנות סיניות לא זוכות לו. גם העובדה שמערכת האמונות שלה לא כוללת קידות לפסלים, הדלקת קטורת ומתן מקום לקיומן של רוחות רפאים מבדילה אותה בעיניה משלל הנשים הסיניות שהיא חיה בחברתן. יש לה חברה אחת בלבד, חתולה בשם קרלוטה, שפרט לויולט שורטת כל מי שמנסה להתקרב אליה, יחד הן משתוללות בלי גבול ברחבי הבית.

  בפרק הראשון אנו לומדים איך מתנהל בית קורטיזנות מבעד לעיניה של ויולט הילדה, מדי פעם נשמע קולה של האם, לילי, המנדבת לקוראים פריטי מידע נוספים שלא יודעים לויולט. עם הזמן מוצאת לה ויולט חברות גם מבין הקורטיזנות השונות החיות בבית ולומדת להכיר את עולמן ואת העולם הסובב אותה. בגיל שמונה מוטחת בפניה לראשונה העובדה שהיא ממוצא סיני, איש לא מאשר את העובדה, אך זו מתחילה לנקר במוחה.

  בשנת 1912, כשהיא בת 14, משתנים חייה של ויולט מן הקצה אל הקצה....

  עמק הפלאות הוא סיפורן של נשים שעסקו במתן שירותי מין בסין בתחילת המאה העשרים. שיטוט קצר בגוגל מעלה כי ההשראה לכתיבת הספר הגיעה לאמי טאן בעקבות תמונה סבתה בבגדי קורטיזנה. פרט זה אינו מופיע בדברי התודה של המחברת בספר. אמי טאן פותחת צוהר לעולם הסחר בנשים בסין של תחילת המאה ה 20, ומעניקה הצצה לתרבות הסינית דרך עולמן של נשים במעגל הזנות, מעגל שלא השתנה גם כיום כ -12 עשורים מאוחר יותר.

  כוחו של הספר הנוכחי, מעבר ליכולת הנפלאה של טאן לתאר את המפגש בין המערב למזרח בסין בתקופה הנדונה מבעד לעיניהן של מי ששימשו כמתווכות בחיבור שהלך ונרקם בימים הההם, הוא בתיאור חד ובוטה של המשמעות האמתית של העיסוק בזנות. עולמה המתהפך של ויולט, חושף אותה ואת הקוראים, לעולמן של קרבנות הסחר בנשים, בכל מקום ובכל תקופה. דרך התהליך שהיא עוברת מילדה ונערה עצמאית, אדון לגופה ולרצונה, ועד הפיכתה למטבע עובר לסוחר, אנחנו פוגשים את שלל ההיבטים של העיסוק בזנות, גם כשהם עטופים בתקופת זמן ובתרבות אחרים המרחיקים מהקוראים במידה מסוימת את הזוועה שיש במעשה.

  הבחירה של טאן לתאר את תהליך ההפנמה של ויולט באשר לתפקיד המיועד לה, על ידי השהיית התהליך וחשיפת הפרטים השונים בפניה בהדרגה, מאפשרת לקוראים להכיר את העולם הזה מנקודת מבטה של קרבן שמעולם לא בחר בזה מרצונו. טאן מרככת את המעבר של ויולט לעולם הזה כשהיא עוטפת את התהליך בפרטים המאירים את יומה של ויולט והופכים את חייה לדומים מעט לשלנו, טאן מתאהבת ומתפכחת, זוכה לחברת אמת. אבל לצד הפיכת חייה של ויולט לנסבלים, היא מאפשרת לקוראים לפגוש דרך עיניה של ויולט נשים וילדות אחרות שנסחרו אף הן למטרות מין, אך זכו לגורל קשה ומזוויע עשרות מונים משלה.

  טאן מעניקה הצצה לכוחות המניעים את עולם הסחר בנשים לאורך ההיסטוריה דרך סיפורה של אישה אחת, החל בילדותה ועד לאחרית ימיה. הספר לא מוותר על תיאורים גרפיים שונים בנוגע לשירותי הזנות, העשויים להפריע לחלק מהקוראים, לכל האחרים מומלץ לקרוא את הספר שמעניק מפגש בלתי אמצעי (גם אם מרוכך במידה רבה) עם עולם הזנות.