הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.8 ממוצע
1
1
2
2
3
1
4
1
5
1
1
על חוד הסיף

על חוד הסיף


דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
2.8 ממוצע
1
1
2
2
3
1
4
1
5
1
1

במקום 38.00 

20.90 

במקום 38.00 

20.90 

תקציר

החיים אינם יין ושושנים ברחובות האפלים של ריברסייד, הרובע הידוע לשמצה של העיר למרגלות הגבעה. שם, בינות למאורות הגנבים, בתי הזונות ופונדקים מפוקפקים, אפילו בני האצולה המעודנים, השוכנים בבתי המידות המפוארים המשקיפים על העיר, פונים אל סייפים מומחים כדי להסדיר את סכסוכיהם המרובים באמצעות דו-קרבות לחיים או למוות. ומבין כל אלה האדיר והנורא מכולם הוא ריצ׳רד סט. ויר, אלוף הסייפים, איש חרב יהיר ויפה תואר, עשוי ללא חת, מטיל מורא ובלתי מנוצח. עד שיום אחד אפילו ניצחון אינו מספיק, וריצ'רד מוצא את עצמו בלבה של מסכת תככים מדממת כה סבוכה, שאפילו הניצחון המופלא שלו בדו-קרב שעליו מדברת העיר כולה לא יספיק כדי להצילו. ולפתע נראה כי קו דק להפליא עובר בין גיבור לנבל, בין מושיע רב-תהילה לפושע עלוב ונרדף.

על חוד הסיף התפרסם לראשונה בשנת 1988, ומאז כבר הפך לקלאסיקה אמריקאית. הספר זכה לשבחים מכל עבר, הן ממבקרים והן מסופרים ידועי שם. זהו אחד הספרים האהובים ביותר על ניל גיימן, שבחר בו כאחד מהספרים הראשונים לפרויקט ספרי האודיו היוקרתי שלו, ניל גיימן מציג, שאליו הוא בוחר בקפידה רק ספרים שהוא אוהב במיוחד. הספר גם זכה בפרס הפנטסיה העולמי כספר הטוב ביותר לשנת 1988.


אלן קושנר נולדה בעיר וושינגטון בשנת 1955, ומאז אינה נחה לרגע. היא אישה אנרגטית במיוחד. אלן היא אומנית רב-תחומית, השוזרת בכישרון רב כמה קריירות משיקות: סופרת, שדרנית רדיו, מרצה לכתיבה, שחקנית ונואמת. ספריה, כמו גם הסיפורים הקצרים שכתבה, זכו להכרה ציבורית ואקדמית רבה נוסף על פעילותה הציבורית הנרחבת. אלן אוהבת לטייל בעולם ולהכיר תרבויות מקומיות. כשהיא נחה, היא עושה זאת בדירתה ספונת קירות העץ ומדפי הספרים המשקיפה אל נהר ההדסון בעיר ניו-יורק, שבה היא מתגוררת עם בת זוגה, הסופרת דיליה שרמן, שאיתה כתבה במשותף את הספר נפילת המלכים, המתרחש גם הוא בעולם של על חוד הסיף.

המשך קריאה
 • ISBN: 676-59
 • גודל (עמ'): 352
 • מו"ל: גרף
 • יצא לאור ב-: 18/10/2017
 • שם המחבר: אלן קושנר
 • תורגם ע"י: יעל אכמון

סקירות הגולשים

 • שרה
  שרה
  חמישה כוכבים +
  אני מאד אוהבת ספרי פנטזיה ולכן קניתי את הספר מיד כשהופיע באתר. העלילה סבוכה וההתחלה מאד איטית. הרבה תיאורים מאד מדויקים שגורמים לקורא לשקוע בעולם המתואר וממש להרגיש לטעום להריח ולראות אותו. רק לקראת אמצע הספר כשהקוראים כבר ׳חיים׳ בתוך ריבר-סייד וחושבים שהם מכירים ויודעים איך העלילה תתפתח רק אז חלה תפנית שלא מאפשרת להניח את הספר מהיד.
  מחכה כבר לספר הבא!

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו