הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
38 דירוגים
4.4
ממוצע
1
2
2
2
3
3
4
3
5
28
4
גם ב - Kindle
על חוד הסיף
38 

על חוד הסיף


דרג ספר זה מתוך 5
38 דירוגים
4.4
ממוצע
1
2
2
2
3
3
4
3
5
28
4
38 
38 
גודל (עמ'): 352
מו"ל: גרף
 • ISBN: 676-59
 • גודל (עמ'): 352
 • מו"ל: גרף
 • יצא לאור ב-: 18/10/2017
 • שם המחבר: אלן קושנר
 • תורגם ע"י: יעל אכמון

תקציר

החיים אינם יין ושושנים ברחובות האפלים של ריברסייד, הרובע הידוע לשמצה של העיר למרגלות הגבעה. שם, בינות למאורות הגנבים, בתי הזונות ופונדקים מפוקפקים, אפילו בני האצולה המעודנים, השוכנים בבתי המידות המפוארים המשקיפים על העיר, פונים אל סייפים מומחים כדי להסדיר את סכסוכיהם המרובים באמצעות דו-קרבות לחיים או למוות. ומבין כל אלה האדיר והנורא מכולם הוא ריצ׳רד סט. ויר, אלוף הסייפים, איש חרב יהיר ויפה תואר, עשוי ללא חת, מטיל מורא ובלתי מנוצח. עד שיום אחד אפילו ניצחון אינו מספיק, וריצ'רד מוצא את עצמו בלבה של מסכת תככים מדממת כה סבוכה, שאפילו הניצחון המופלא שלו בדו-קרב שעליו מדברת העיר כולה לא יספיק כדי להצילו. ולפתע נראה כי קו דק להפליא עובר בין גיבור לנבל, בין מושיע רב-תהילה לפושע עלוב ונרדף.

על חוד הסיף התפרסם לראשונה בשנת 1988, ומאז כבר הפך לקלאסיקה אמריקאית. הספר זכה לשבחים מכל עבר, הן ממבקרים והן מסופרים ידועי שם. זהו אחד הספרים האהובים ביותר על ניל גיימן, שבחר בו כאחד מהספרים הראשונים לפרויקט ספרי האודיו היוקרתי שלו, ניל גיימן מציג, שאליו הוא בוחר בקפידה רק ספרים שהוא אוהב במיוחד. הספר גם זכה בפרס הפנטסיה העולמי כספר הטוב ביותר לשנת 1988.


אלן קושנר נולדה בעיר וושינגטון בשנת 1955, ומאז אינה נחה לרגע. היא אישה אנרגטית במיוחד. אלן היא אומנית רב-תחומית, השוזרת בכישרון רב כמה קריירות משיקות: סופרת, שדרנית רדיו, מרצה לכתיבה, שחקנית ונואמת. ספריה, כמו גם הסיפורים הקצרים שכתבה, זכו להכרה ציבורית ואקדמית רבה נוסף על פעילותה הציבורית הנרחבת. אלן אוהבת לטייל בעולם ולהכיר תרבויות מקומיות. כשהיא נחה, היא עושה זאת בדירתה ספונת קירות העץ ומדפי הספרים המשקיפה אל נהר ההדסון בעיר ניו-יורק, שבה היא מתגוררת עם בת זוגה, הסופרת דיליה שרמן, שאיתה כתבה במשותף את הספר נפילת המלכים, המתרחש גם הוא בעולם של על חוד הסיף.

המשך קריאה
 • ISBN: 676-59
 • גודל (עמ'): 352
 • מו"ל: גרף
 • יצא לאור ב-: 18/10/2017
 • שם המחבר: אלן קושנר
 • תורגם ע"י: יעל אכמון

ביקורות


הספר הזה הוא ממש לא מה שציפיתי שהוא יהיה, ויחד עם זאת הוא בשום אופן לא אכזב אותי.זה סיפור מלא ביצרים ותאוות מסוגים שונים – תאוות שלטון, תאוות בצע, ולא מעט תאוות מיניות. תוך כדי עלילה פוליטית סוערת ומלאה מזימות ותקיעת סכינים, או יותר נכון חודי סיף בגב, מציפה המחברת נושאים כמו מעמדות, אהבה, כבוד ומוות.


הספר, כמו הסייף העומד במרכזו, חומק בקלילות מפליאה מכל ניסיון להגדירו: זהו ספר פנטזיה נטול קסם, רומן היסטורי שאינו מתרחש בשום תקופה מוגדרת או מדינה מוכרת, רומן רומנטי שבו העלילה הפוליטית חשובה לא פחות מסיפור האהבה, והיא מסועפת ומורכבת עד שהיא מזכירה מעין גרסה מצומצמת ומהודקת יותר של "משחקי הכס".


לסקירה המלאה


סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • צפנת
  צפנת
  במילה אחת: תענוג. וביותר מילים: מדובר בסיפור שהוא יותר רומן מאשר ספר פנטזיה וממתק של ממש. אם משחקי הכס הוא גרזן, על חוד הסיף הוא בדיוק כזה, סיף דק וגמיש ומסוכן באותה מידה. יש באווירה הכאילו מאופקת של הספר והמידע שמוסרים ביד קפוצה משהו שיכול לשעמם את מי שרגיל לאדרנלין אבל דווקא בגלל זה אני אוהבת אותו (וגם כל כך חסר לדעתי בספרים כיום).
  אני מאוד מקווה שעובדים על תרגומים לשאר הספרים בסדרה.
 • הדר
  הדר
  הספר מתחיל מאוד לאט, ולוקח זמן להיכנס לעלילה. בנוסף קשה מאוד להבין איפה פה האלמנט שןל מד"ב ופנטסיה עד שבסוף מבינים שמדובר רק בעולם חלופי, ללא אלמנט על טבעי. אם ניגשים לספר מתוך ההבנה הזו מראש, הוא הרבה יותר מוצלח.
 • שוש
  שוש
  ספר משעמםםם.... בקושי הצלחתי לסיים את הקריאה בו. רק כשמצליחים להתקדם בקריאה בו עד לאמצע הספר, רק אז הוא נעשה מעניין. שמחתי שהוא הסתיים סוף, סוף. הצטערתי שקניתי אותו. הביקורות מהללות אותו יותר מידי, וגורמות לאכזבה רבתי עם הקריאה בו. לא ממולץ לקנות
 • שרה
  שרה
  חמישה כוכבים +
  אני מאד אוהבת ספרי פנטזיה ולכן קניתי את הספר מיד כשהופיע באתר. העלילה סבוכה וההתחלה מאד איטית. הרבה תיאורים מאד מדויקים שגורמים לקורא לשקוע בעולם המתואר וממש להרגיש לטעום להריח ולראות אותו. רק לקראת אמצע הספר כשהקוראים כבר ׳חיים׳ בתוך ריבר-סייד וחושבים שהם מכירים ויודעים איך העלילה תתפתח רק אז חלה תפנית שלא מאפשרת להניח את הספר מהיד.
  מחכה כבר לספר הבא!