הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
על גב סופה

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0 ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
24 
24 
גודל (עמ'): 192
מו"ל: מנדלי

תקציר

"על גב סופה" הוא סיפור אהבה נואשת הנמשך לאורך שני דורות, בחילופי העתים של מלחמות העולם והנכבה: אהבתם של הולידיי ואדווארד ושל בתם ויולט עם אורי, על רקע נופיה הקסומים של איטליה והסימטאות הקמורות של עכו וכפרי הגליל המערבי.

הולידיי ואדווארד הם נוצרים קתולים מכפר בגליל המערבי. הולידיי, אמריקאית פלשתינאית יפהפייה, נישאת לאדווארד האיש העשיר ביותר בחברה הפלשתינאית בתקופת המנדט הבריטי. התנהגותה המשוחררת של הולידיי מעמידה את אדווארד, ערבי מסורתי בכל רמ"ח אבריו, בקונפליקט הולך ומתעצם.

 

אדווארד נקלע לעימותים מסוכנים עם דרשני המסגדים - אבותיהם הרחוקים של אנשי אל-קאעידה של ימינו, ועם כנופיית "כף היד השחורה" של רוצחי מוכרי האדמות ליהודים - אבותיהם המקוריים של "גדודי אל-אקצא" ו"הקסאם" של ימינו.

אהבתם של הולידיי ואדווארד נסחפת במערבולת העזה של המתחים בחברה הפלשתינאית בימי המנדט עד הסוף המפתיע.

אחרי חורבן החברה הפלשתינאית במלחמת השחרור, הולידיי מעודדת את בתה ויולט להינשא לאורי, עמית לעבודה - יהודי. האם יצליחו לממש את אהבתם?

אביבה תומר ענברי היא מרצה לתולדות האמנות, אמנית קרמיקה ומעצבת תכשיטים. פנחס ענברי הוא אנאליסט בכיר לענייני הפלסטינים והאסלאם. חיבר ארבעה ספרים על תולדות הפלסטינים: "משולש על הירדן", "האופציה הפלסטינית", "בחרבות שבורות" ו-"The Palestinians between Terrorism and Statehood". הנשיא לשעבר פרס אמר עליו: "פנחס ענברי מפגין בכתיבתו ידע נרחב, הבנה מעמיקה, וניתוח מקורי".  

"על גב סופה" מגולל סיפור חובק עולם ומצליח לתאר באמינות רבה קונפליקטים דרמטיים המתחוללים בנפשן של הדמויות וגם בינן לבין עצמן. התיאורים בו חיים ונושמים והעלילה מהירה וסוחפת".
אמנון ז'קונט

המשך קריאה
  • ISBN: 9-1-63102-974-5
  • גודל (עמ'): 192
  • מו"ל: מנדלי
  • יצא לאור ב-: 28/06/2014
  • שם המחבר: אביבה תומר ענברי , פנחס ענברי
  • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו