הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
11 דירוגים
3.4
ממוצע
1
2
2
2
3
0
4
4
5
3
10
גם ב - Kindle
עיר מקלט
ליעד שהם
37 

עיר מקלט

ליעד שהם

דרג ספר זה מתוך 5
11 דירוגים
3.4
ממוצע
1
2
2
2
3
0
4
4
5
3
10
37 
37 
גודל (עמ'): 352
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 978-965-552-506-9
 • גודל (עמ'): 352
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 17/06/2013
 • שם המחבר: ליעד שהם

תקציר

מי רצח את מיכל פולג?
כשהיא נמצאת ללא רוח חיים בדירתה ועל גופתה סימני אלימות קשים, חייבת ענת נחמיאס, שוטרת מוכשרת ורגישה שזו חקירת הרצח הראשונה שלה, להבין מה עבר על מיכל בימים שלפני מותה. אילו כוחות אדירים העירה מרבצם הפעילה החברתית הנמרצת? האם אחד ממבקשי המקלט שלהם סייעה עומד מאחורי הפשע? מיהו הבנקאי המסתורי שאחריו רדפה, ומה פשר הראיות הסותרות שנמצאו בזירה?
כאשר צעיר אפריקאי מודה ברצח, מפקדיה של ענת שָֹשֹים לסגור את התיק, אך היא חושדת במניעיו ומאמינה שמיכל פולג, בחורה קטנטונת בעלת כישרון מיוחד לעצבן אנשים, הסתבכה בסיפור שגדול עליה בכמה מידות.
בחברת הבוס המגושם ושובה הלב של מיכל, יוצאת ענת לפענח פאזל קטלני, המורכב מקורבנות ופושעי מלחמה, מלאכים ושדים, אידיאליסטים וציניקנים, ארגוני סיוע וארגוני פשע. התמונה שתחשוף תפגיש אותה פנים אל פנים עם רוע שלא ידעה כמוהו, עם דעות קדומות וגזענות, אך גם עם מסירות, גדלות נפש ותקווה.
בעיר מקלט שוב שוזר ליעד שהם עלילה מסחררת, רבת פנים ועכשווית, הנעה במיומנות מהיכלות המשפט לחדרי חקירות וממסדרונות הכנסת למשכנות עוני. כמו גיבורי ספרו גם הוא מסרב לעצום עיניים, וללא משוא פנים מכניס את קוראיו אל נבכיה של תל אביב של מטה, על מראותיה ומוראותיה.
המשך קריאה
 • ISBN: 978-965-552-506-9
 • גודל (עמ'): 352
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 17/06/2013
 • שם המחבר: ליעד שהם

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • חלי
  חלי
  ספר מרתק, לא יכולתי להניח לו לרגע. אין ספק שליעד שהם עשה תחקיר מקיף ומעמיק בנושא.
  לא אהרוס לכם את חווית הקריאה, ממליצה בחום.
 • איריס
  איריס
  אשה צעירה נרצחת בצפון תל אביב, עניין ראוי לכותרות ראשיות. אשה צעירה שעיקר עיסוקה בטיפול בפליטים במסגרת ארגון הסיוע לפליטים, יהיו שיאמרו ש"מגיע לה", שאכלה את הדייסה שבישלה בעצמה, ובכלל הרצח הזה יכול להיות דלק לכל מיני אג'נדות בעד ונגד; בעיקר נגד.

  מיכל פולג היתה האשה הצעירה הזו, שנרצחה בצפון תל אביב (בכתובת בלתי קיימת – שטריקר 122; אני יודעת. גרתי ברחוב הזה.) "…חתיכת טיפוס. לא פחדה לומר את אשר על לבה, ללכת נגד כולם ולשלם את המחיר. לא היה לה טלפון נייד (שנאה מכשירים אלקטרוניים) ולא רשיון נהיגה (פחדה להרוג מישהו בטעות). היא לא אכלה בשר, דגים, דבש או ביצים. בתקופות מסוימות גם הגבילה את עצמה רק לפירות שנשרו מהעצים. לא היו לה עיסוקים מלבד ההתנדבות באס"ל ובארגון סיוע לנגעות תקיפה מינית. היא חיה בצמצום, בעיקר מהכסף שהורישה לה סבתה. לדברי אחיה, מיכל חשבה שהואיל וסבתא שלה היתה ניצולת שואה ופליטה בעצמה, שימוש בכספיה לצורך עזרה לפליטים הוא נכון וראוי. הגישה הזאת הוציאה את המשפחה שלה מדעתה." (עמ' 73 – 74).

  איתי פישר עבד עם מיכל בארגון הסיוע לפליטים; אבל בדיוק כשחיפשה אותו שוב ושוב בטלפון, סינן את שיחותיה. ואחר כך נרצחה, ולא היה עוד עם מי לדבר. בהודעה שהשאירה לו סיפרה שיש משהו חשוב שגילתה, ולא אמרה מה. ועכשיו היא מתה. ולא ידוע מה רצתה לומר.

  גבריאל טָקֵלָה, מבקש מקלט מאריתריאה, עבד בשטיפת כלים במסעדה, והכיר את מיכל מארגון הסיוע. טלפון שקיבל מאחותו שחשב שמתה, ופתאום שמע אותה חיה ומתחננת על חייה, ועליו לגייס במהירות סכום כסף גדול כדי לשחררה. נראה על ידי שכן בסביבת דירתה של מיכל לאחר שנרצחה, והוא מבוקש על הרצח. "… כמו כל האפריקאים השנתפסים על ידי הצבא (למעשה, חוצים את הגבול ומחכים שהצבא יבוא לאסוף אותם), גם גבריאל נלקח ל'סהרונים' שבכלא קציעות לחקירה ושימוע, כדי לסנן את אלה שניתן להרחיקם לעומת אלה שלא. .." (עמ' 90)

  יריב ניניו, עו"ד בפרקליטות המגן באופן תדיר על החלטות גירוש של מבקשי מקלט מאזורים מסויימים באריתריאה, בטענה שהם אתיופים, ועל כן אין שום סיבה שיקבלו הגנה קבוצתית של הנמלטים מאריתריה. מיכל פולג הגישה כנגדו תלונה ללשכת עורכי הדין, משום שהסתיר, לטענתה, מסמך שקיבל ממשרד החוץ, חוות דעת על פיה לא ניתן יותר להשתמש בטיעון הזה.

  ענת נחמיאס, חוקרת המשטרה. אשה צעירה אף היא, שחקירת הרצח הוטלה עליה. ומשום שיש חשוד מבוקש, ומשום שהוא מבקש מקלט, ומשום האווירה הפוליטית הכללית, יש למהר ולתפוס אותו, כדי לרַצות את כל הדרגים הפוליטיים, התקשורתיים וההמון המתלהם.

  ובכן, רצח יש, חשוד מיידי יש. חשוד נוסף, שהקורא/ת יודע/ת עליו מפי המספר היודע-כל, גם כן יש, ועכשיו צריך לטוות את הסיפור. על איזה רקע נרצחה, מי הרוצח, מה פשר הסימנים האלה והאחרים שמתגלים תוך כדי חקירה. ומשום שישנה כאן חוקרת צעירה, הרי שההערות הקנטרניות, ההקטנה, הזלזול מצד ממונים וכפיים גם יחד, באים בחבילה אחת יחד עם החקירה.

  וליעד שהם בהחלט יודע "לעשות את העבודה" (אם וויתרתי על שנת צהריים של שבת, כדי לקרוא את הספר עד תומו, הוא בהחלט עשה עבודה מצוינת). על רקע סיפוריהם של מבקשי המקלט, התלאות שהם עוברים (טוב, קצת מן התלאות; מה שהם עוברים בדרכם אל החופש קשה מנשוא), הדרכים שהם לומדים לנהוג בהן כדי לשרוד עוד קצת, גם במחיר שקרים קטנים ובלתי מזיקים; על רקע כל אלה מביא שהם סיפור מותח ומרתק, מהפך דפים מתחילתו ועד סופו, עם הטוויסט הבלתי נמנע לקראת הסוף (הרי ברור שלא יגיש לנו את הרוצח על מגש של כסף כבר בתחילת הסיפור).

  וכשנגמר הספר, נותרת אכזבה קלה, כי לא כל הרעים באו על עונשם, ואין באמת טובים לגמרי.

  https://irisganor.com/3808/
 • נורית
  נורית
  אני מאד אוהבת את הספרים של ליעד שוהם, הוא כותב ספרים מותחים. גם ספר זה מותח עד לסופו, הדמות של השוטרת מעניינת ושונה. מומלץ מאד
 • נורית
  נורית
  אני מאד אוהבת את הספרים של ליעד שוהם, הוא כותב ספרים מותחים. גם ספר זה מותח עד לסופו, הדמות של השוטרת מעניינת ושונה. מומלץ מאד
 • יערה
  יערה
  ספר מעולה של ליעד שוהם! מותח עם דמויות מעניינות וכתיבה זורמת וקלילה. פשוט כייף לקרוא. מומלץ
 • יערה
  יערה
  ספר מעולה של ליעד שוהם! מותח עם דמויות מעניינות וכתיבה זורמת וקלילה. פשוט כייף לקרוא. מומלץ
 • שי
  שי
  ככל ספריו של ליעד שהם, קולח, מותח ולא מרוח על תאורים משמימים שמטרתם להשמין את הספר. קליל וכיפי לקריאה רציפה.
 • מני
  מני
  ספר סוחף ומרתק, לטעמי, הסופר הזה מצוין וספריו כתובים באופן קולח ומרתק לקרוא אותם. מתח מקליל ומומלץ!
 • מני
  מני
  ספר סוחף ומרתק, לטעמי, הסופר הזה מצוין וספריו כתובים באופן קולח ומרתק לקרוא אותם.
 • לימור
  לימור
  גם הספר הזה כמו כל יתר הספרים של ליעד שוהם טובים וסוחפים. הספר כתוב בצורה טובה שמושכת את הקורא כבר מהפרק הראשון. מומלץ באהבה.