הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2.5 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
0
5
0
1
עיני מים

עיני מים


דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2.5 ממוצע
1
0
2
1
3
1
4
0
5
0
1
30 
30 
גודל (עמ'): 243
מו"ל: תשע נשמות

תקציר

להלן בלש ספרדי: שמו ליאו קַלדָס. כל כך שונה מכל הקולגות שלו - הנורבגים, הבריטים, האמריקאים, הצרפתים. הוא אמנם יפתור תעלומה מסתורית ומותחת, רצח של סקסופוניסט צעיר, אבל הוא יעשה זאת - עם עוזרו אֶסטֵבֶס - תוך כדי אכילת דגים טריים ופירות ים בפונדקים ומסעדות שעל שפת האוקיינוס האטלנטי היפהפה של גליסיה, ותוך כדי שתיית יינות לבנים מהאזור, על רקע נופים אותנטיים, מוקף טיפוסים פשוטים, השקועים ביומיום הציורי של המקום.

מה עוד אפשר לבקש? קריאה משונה ושמחה. בלש שאוהב ליהנות מהחיים. כתיבה בהירה, אלגנטית וטרייה. קריאה שוקקת שמציתה את דמיוננו, בשעה שאנחנו עדים לשיטוטים, למרדפים ותעלומות, על רקע דיאלוגים שנונים, תיאורים מדויקים ושירי ג'ז של בילי הולידיי. כל זאת כשהבטן שלנו מקרקרת מרעב, וראשנו מפליג לצפון מערב ספרד.


"עיני מים", מאת דומינגו ויאר, הוא הרומן הפותח את הסדרה הבלשית המרתקת של ליאו קלדס, והמשכיו הם "חוף הטבועים" ו"הצלב המאובן". זהו הספר המצליח ביותר בתולדות הספרות הגליסאית; ספר לימוד חובה בבתי הספר של פרובינציה זו. ספר שתורגם לשתים-עשרה שפות, שנבחר ל"ספר השנה" בהתאחדות מוכרי הספרים בגליסיה ושבעקבותיו תיירים יוצאים למסלולי הליכה באתרים שבהם מתרחשת העלילה. זהו הספר הראשון בסדרת ה"נואר" של "תשע נשמות": יצירה שפועלת בו-זמנית כרומן עלילתי, כסרט קולנוע זר מענג וכמדריך גסטרונומי. פריט ספרותי שאי אפשר לעמוד בפניו.


"לקרוא במתח מענג ואז לרוץ לקנות כרטיס טיסה לגליסיה, לפני שייגמר היין!".


פרנצ'סקו רופינו, "קוריירה דלה סרה"


"דיוקן מדויק, עלילה חכמה, אווירת מקום קטן וערפילי של אנשים שקטים הנקלעים לאלימות פתאומית".
לה ונגוארדיה

המשך קריאה
 • ISBN: 1298-21
 • גודל (עמ'): 243
 • מו"ל: תשע נשמות
 • יצא לאור ב-: 22/05/2017
 • שם המחבר: דומינגו ויאר
 • תורגם ע"י: מיכל שלו
 • זמין להשאלה: כן

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • yaelhar
  yaelhar
  סיפור מתח לא מותח. הרצח מזעזע אבל אין לו הצדקה סיפורית. אפילו אני - שאיני נוהגת לנחש מי הפושע, הבנתי מהרגע שהדמות הופיעה. בלש נעים הליכות שאוהב לאכול דיונונים, עוזר בלש שאי אפשר להבין איך נותנים לו לשוטט חופשי... מוכרים אותו כ"הספר המצליח ביותר בתולדות הספרות הגליסאית" ואין לי אלא לתהות על איכות הספרות הגליסאית...