הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
3
עוד חמש דקות

עוד חמש דקות


דרג ספר זה מתוך 5
1 דירוגים
4
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
1
5
0
3
34 
גודל (עמ'): 334
מו"ל: עם עובד
יואב, שהתיישב בתל אביב אחרי מסעותיו בעולם, חוגג עד אובדן חושים במסיבת טבע, ובה עולה ומשתלט עליו אירוע טראומטי מימי שירותו הצבאי. גם הוא מתקשה לחזור לשגרה. שני צעירים ישראלים בני זמננו מצטיירים כאן לכאורה על דרך הניגוד המוחלט - מכאן היאחזות באדמה ובאמונה ובמשפחה, ומכאן מסעות ופריקת כל עול - אבל הלבטים אינם תחומים בצד זה או אחר, גם לא הכמיהות. על ספו של כפר פלסטיני ייפגשו לבסוף שני המסעות המנוגדים. באומץ, בפיכחון ובכישרון רב נפתח כאן צוהר כפול אל שני עולמות שרק מעטים עסקו בהם מתוך היכרות אינטימית כל כך.
המשך קריאה

ביקורות


ספרו של יונתן ברג שזכה לשבחים רבים ולביקורות נוקבות, נוגע בלב ליבה של אחת הסוגיות הטעונות ביותר בהוויה הישראלית. בניה ויואב הם חברי ילדות שפנו לדרכים שונות מאוד: האחד הוא רב בהתנחלות המתמודד עם ספקות רבים ועם משבר משפחתי, ואילו השני עזב את הדת, ספק מתמודד ספק מדחיק פוסט-טראומה משירותו הצבאי. הספר מציג את המציאות הכאובה באופן חד ומפוכח, ועם זאת חדור אמפתיה. השפה הפיוטית של יונתן ברג ונקודת מבטו הייחודית הופכת את "עוד חמש דקות" לרומן מעמיק ומעורר מחשבה.

סקירות

 • גדעון
  גדעון
  (המשך) השפה העשירה והמדוייקת, שמתאימה היטב למהלך הסיפור, מכניסה את הקורא לעולם הסיפור ומושכת אותו אחריה. קשה היה להתנתק מהמסופר, וגיליתי את עצמי חושב על הדמויות הרבה אחרי שהסתיים הספר
 • גדעון
  גדעון
  עוד חמש דקות ספרו של יונתן ברג שואב אותך למין מציאות מיוזעת חמה ועכשווית מאוד, שעבורי לפחות הייתה סוג של גילוי לאוסף אנשים שידעתי שקיים אבל מעולם לא הבנתי (יש המשך)
 • איתי
  איתי
  ספר טוב מאד שיורד לנבכי הנפש של שני הגיבורים, חברי ילדות שפנו לכיוונים מנוגדים ומתמודדים עם קשיים שונים ונקודות משבר/מפנה בחייהם. הסוף פתוח ונתון לפרשנות