הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0
סרט חיינו

סרט חיינו


דרג ספר זה מתוך 5
0 דירוגים
0
ממוצע
1
0
2
0
3
0
4
0
5
0
0

במקום 29 

18.9 

גודל (עמ'): 166
מו"ל: איפאבליש ePublish - הוצאה לאור


למעשה אנו חיים רק את הידע שיש לנו על החיים, שאין קשר בינו לבין החיים, הידע הזה הוא העבר המת שחוזר על עצמו שוב ושוב בשינוי כזה או אחר, כך שזה נראה לנו כמשהו חדש שקורה לנו. אנו מסתובבים סביב הרגשות האלה ומאמינים שאנו נעים עם זרם החיים. אנו כלואים בארבע קירות הידע, נעים מפינה אחת לשנייה ומאמינים שעברנו שינוי. היות שאנו לא רואים תוצאות חשים מתוסכלים ומאמינים שלא עשינו מספיק, זה הגורם לכל החיפוש שלנו. אולם כל מה שנעשה כדי להשתנות יהיה רק במסגרת הכלא בו אנו חיים. כדי לחיות באמת אנו צריכים למות למה שאנחנו, אבל פחד המוות משתק אותנו, אנו לא רוצים לגעת בחיים מפני שכל מגע עמם שורף וממית.
זהו טבעם של החיים, הם כמו זרם חשמל בלתי נראה הזורם מולנו ואנו לא יכולים לדעת אותו ולא לגעת בו, מפני הפחד שכל נגיעה בו ממיתה. ניגע בו רק במקרה, כאשר דעתנו מוסחת, אבל אז לא נוכל לדעת מה הכה בנו, משום שבזמן הזה לא קיימת שום מחשבה.
מחשבה שייכת לעבר אבל יוצרת אשליה של תהליך ליניארי. זה מדהים איך מנגנון, ששייך לעבר, שאין בו שום דבר חדש, דבר מקורי, מצליח ליצור את האשליה הזאת של זמן עבר, הווה ועתיד. האשליה הזאת, שאנו חיים בזמן שמורכב מעבר, הווה ועתיד, כל כך חזקה עלינו שאין לנו ספק שכך הדבר.
המוח שלנו אינו חי בזמן ואין לו שום יכולת לחקור משהו, הוא מנגנון תפקודי שנועד לעזור לגוף בהישרדות ולא משמש כמרכז יוצר, הוא לא מחולל רעיונות, חוויות או התנסויות, אלא רק מרכז המגיב לגירויים שמתקבלים על ידי המערכת החושית. המחשבה מחוללת את כל הדברים האלה, משום שהיא חומר וככל שהוא נע במהירות מסוימת ובאינטנסיביות מסוימת יוצר אנרגיה סביבו. מחשבות נעות בראש במהירות אחת אחרי השנייה ומחוללות בתנועתן אנרגיה, אנו מייחסים זאת למוח. האנרגיה הזו יוצרת מתח שצריך לשחרר, מתח זה מפעיל אותנו כל היום, אולם, כמו קבל המתרוקן ויש צורך למלא אותו שוב, כך פועל גם האדם, אנו פורקים אנרגיה זו וטוענים את עצמנו במתח נוסף דרך זרם המחשבות שלנו.
האדם החי בחברה מאמין שהוא אינדיבידואל, שהוא חופשי ויש לו חופש בחירה, אבל לא מבין ותופס שהוא חי בכלא המציאות הכאוטית, שהמחשבה יצרה בשבילו. אנו למעשה מחשבים מהלכים שיש בהם זיכרון קבוע ואינו משתנה, אפשר רק להוסיף עוד ידע לזה הקיים.

המשך קריאה