הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
2.5
ממוצע
1
1
2
2
3
0
4
0
5
1
2
גם ב - Kindle
ספר הילדים
37 

ספר הילדים


דרג ספר זה מתוך 5
4 דירוגים
2.5
ממוצע
1
1
2
2
3
0
4
0
5
1
2
37 
37 
גודל (עמ'): 816
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • ISBN: 14000027
 • גודל (עמ'): 816
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 07/08/2013
 • שם המחבר: א"ס בייאט
 • תורגם ע"י: שירלי אגוזי

תקציר

אוליב ולווד, סופרת מפורסמת של ספרי ילדים, בת דורם וידידתם של אוסקר ויילד ופיטר בארי, היא אם לשבעה ילדים. לכל אחד ואחד מהם היא כותבת סיפור אגדה משלו, הניצב על מדף מיוחד בביתם. באותו בית הומה, השוכן על גבול היער של קנט, גדלים ילדיה בעולם של סיפורי קסם, בשעה שחייהם אפופים זה מכבר במסתורין מסוג אחר - משפחתם ומשפחות חבריהם מסתירות כל אחת סודות ושקרים משלה.
ספר הילדים הוא סאגה עשירה, סוחפת ומלאת חיים, המתרחשת על רקע התקופה הגועשת של פנות המאה. בשפה ייחודית, חושף הרומן את המאבקים ההרואיים - הרעיוניים והיומיומיים - של נשים וילדיהן ופוסע בעקבות גיבוריו מהיערות של אנגליה אל חיי האמנים והמהפכנים בפריז ובמינכן, עד החפירות של מלחמת העולם הראשונה.
הרומן מתחקה אחר הדור שנולד בבריטניה בסופו של העידן הוויקטוריאני וגדל בקייצים המוזהבים של ראשית המאה ה־20, בלי שיידע דבר על הזמנים האפלים הרובצים לפתחו. אותו דור, שהמבוגרים אשר אהבו אותו יותר מכל, בגדו בו ברוב תמימותם.
א"ס בייאט, פרופסור לספרות אנגלית ואמריקאית, זוכת פרס מקמילן ופרס בוקר היא אחת הדמויות הספרותיות המרכזיות באנגליה כיום. בייאט פירסמה רומנים, שירים, סיפורים קצרים ומחקרי ספרות רבים. בשנת 1990 הוענק לה תואר מסדר האימפריה הבריטית, ובשנת 1999 הוענק לה תואר אביר מפקד המאפשר לה להוסיף לשמה את התואר "דיים".

"ספר בעל רוחב יריעה אדיר, סוחף באופן בלתי רגיל וראוי לכל שבח. רומן מלא חיים ושופע דמיון ורעיונות מסחררים". - הסאנדיי טיימס
"יצירה בלתי נשכחת, מעודנת, אצילית ושאפתנית ביותר, כתובה ברגישות ספרותית ובמיומנות של רב אמן. רומן מונומנטלי". - ניו יורק רוויו אוף בוקס
המשך קריאה
 • ISBN: 14000027
 • גודל (עמ'): 816
 • מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר
 • יצא לאור ב-: 07/08/2013
 • שם המחבר: א"ס בייאט
 • תורגם ע"י: שירלי אגוזי

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו

סקירות

 • מלני
  מלני
  קראתי בערך 15% מהספר לפני שנשברתי.
  הפרק הראשון בסדר, מעניין ואפשר להתחבר אליו, הפרקים הבאים שקראתי היו אנדרלמוסיה שלמה של דמויות שאי אפשר היה להתמקד בהן, להתחבר אליהן, או לזהות איזושהי עלילה. אולי הבעיה בי, יכול להיות שאנשים אחרים כן יצליחו להבין מה קורה שם. יכול להיות שמדובר בספר תקופתי חשוב, אני לא הצלחתי לקרוא אותו. וחבל.
 • yaelhar
  yaelhar
  הוא עוסק בילדים בשלהי התקופה הויקטוריאנית ואחריה. בגישה לילדים שהשתנתה מתקופת ויקטוריה ואחריה.
  הוא עוסק בנשים ובגישה לנשים, שעברה גם היא שינויים מפליגים מתקופת ויקטוריה ואחריה.
  הוא עוסק בהורים אמיתיים ומדומים, אוהבים ואדישים, מזניחים ומטפחים.
  הוא עוסק באמנות, במה שראוי לקרוא לו "אמנות" ומה שמותר לעשות בשמה של האמנות.
  הוא עוסק באגדות וכמו באגדות חלקו הגלוי מופז ובהיר וגורם לגעגוע, וחלקו הסמוי רוחש סיוטים ורוע.
  והוא - בעיקר - עוסק בתקופה ההיא שהביאה לשינויים מפליגים חברתיים, מדעיים ותפישתיים.

  הספר ריתק אותי (בערך מעמוד 150 והלאה) וסיפר לי סיפורים שחלקם חידשו לי על אנשים שניסו לשנות את עולמם ואימצו אידיאולוגיה חברתית שהיתה זרה לעולם בו חיו, וניסו באמת להפוך את עולמם ל"עולם חדש ואמיץ". הייתי שמחה לו הסופרת היתה מנפה את הקטעים ההרצאתיים שתופסים, אני מעריכה, בערך חצי מהספר. הכתיבה טובה ובחלק מהסצינות ממש נפלאה. המתרגמת שירלי אגוזי לקחה על עצמה - בנוסף לתרגום - גם להסביר בהערות שוליים את הרמזים וההקשרים שהסופרת שתלה בסיפור. בחלקה הבחירה הזו טובה ומסייעת, בחלקה היא טרחנית ומעיקה.

  לא יודעת מי יאהב ומי ידחה את הספר הזה. מה שאני יודעת - שהוא הכי רחוק מלהיות "ספר נוער" כמו שהוא מקוטלג פה, בטעות.
  https://simania.co.il/showReview.php?reviewId=72165