הז'אנרים
כל הז'אנרים
סדרה:‎ ספר האבק - 1

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
2
3
1
4
1
5
2
3
גם ב - Kindle
ספר האבק 1: סירת מבטחים
פיליפ פולמן

ספר האבק 1: סירת מבטחים

פיליפ פולמן

דרג ספר זה מתוך 5
6 דירוגים
3.5
ממוצע
1
0
2
2
3
1
4
1
5
2
3

במקום 39 

25.4 

סדרה:‎ ספר האבק - 1
גודל (עמ'): 461
מו"ל: כנרת זמורה ביתן דביר

עוד ועוד דמויות חשודות מגיעות לפונדק: לורד עזריאל המסתורי, ז'רר בּוֹנֶוויל המצמרר, סוכני ממשל מאיימים. כולם מתעניינים בדבר אחד: תינוקת קטנה ושמה ליירה, שהובאה אל המנזר הסמוך. מלקולם לא יודע למה התינוקת חשובה כל כך, אבל ברור לו שהיא זקוקה לעזרתו. כאשר שטפון נורא מאיים להטביע את הכול, מלקלום מבין שהוא חייב להביא את ליירה לחוף מבטחים, גם אם לשם כך יאלץ להיאבק באיתני הטבע ובכוחות גדולים עוד יותר.

"מעטים הדברים ששווה להמתין להם שבע־עשרה שנה.
ספר האבק הוא אחד מהם." וושינגטון פוסט
"הרפתקה בהילוך גבוה המשולבת בעלילה גאונית." הטיימס
"מר פולמן הוא כותב מעורר השתאות."וול סטריט ז'ורנל

פיליפ פולמן נולד בשנת 1946 בנוריץ' שבצפון אנגליה. הוא למד ספרות אנגלית באוניברסיטת אוקספורד וכשהיה בן 25 החל לעבוד כמורה לספרות ומאוחר יותר כמרצה בווסטמינסטר קולג'. מסִפרי הילדות האהובים עליו: המומינים מאת טובה יאנסן, קים מאת רודיארד קיפלינג ואוסף המעשיות של האחים גרים.
ספריו הרבים לילדים ולנוער זכו בפרסים יוקרתיים, ובהם פרס אסטריד לינדגרן, פרס קרנגי, פרס וייטברד ופרס הגרדיאן. הם תורגמו לעשרות שפות, וזכו לעיבודים לתיאטרון, לטלוויזיה ולקולנוע, למאמרי ביקורת ולמחקרים ספרותיים.
בספר האבק חוזר פולמן לסיפורה הדרמטי של ליירה ולעולם הפנטזיה העשיר של סדרת חומריו האפלים, שהוכתרה כאחת היצירות הספרותיות הטובות ביותר בכל הזמנים על ידי ניוזוויק ואנטרטיינמנט ויקלי.

המשך קריאה

סקירות

 • מאשה
  מאשה
  תענוג, כמו כל הספרים של פולמן. חששתי שאתגעגע מדי לליירה ולשאר המאורעות של הטרילוגיה המפורסמת, אבל היה מעניין מאוד להכיר את התקופה שקדמה לסיפור ההרפתקאות שלה
 • אורה
  אורה
  קראתי כל כך הרבה המלצות וניסיתי לספר בציפייה רבה. הוא כתוב טוב, העלילה בסדר, אבל פשוט לא הצלחתי להתחבר לספר.. כמו בדייטים, שפשוט לפעמים אין שם את זה.
  אולי אנסה שוב עוד כמה חודשים.
 • הדר
  הדר
  הספר הוא על מה שקרה לפני סדרת חומריו האפלים ומטפל באיך ליירה הגיעה למקום בו היא התחילה את הסדרה. הוא מצויין, אם כי נראה שלמחבר לא היה מספיק חומר לשלושה ספרים אז הוא הוסיף כמה התרחשויות אקראיות לספר הזה כדי שיהיה באורך רצוי. קריאה מהנה והספר באמת מרתק, במובן של סיימתי אותו בשתיים בלילה כי רציתי לדעת מה קורה. סביר שיהיו עוד שניים.