הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2.5
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
0
0
גם ב - Kindle
סיפורי חיים של מנהלות ערביות בישראל
ח'אלד עראר
30 

סיפורי חיים של מנהלות ערביות בישראל

ח'אלד עראר

דרג ספר זה מתוך 5
2 דירוגים
2.5
ממוצע
1
1
2
0
3
0
4
1
5
0
0
30 
30 
גודל (עמ'): 182
מו"ל: פרדס
  • ISBN: 978-1-61838-155-2
  • גודל (עמ'): 182
  • מו"ל: פרדס
  • יצא לאור ב-: 01/05/2015
  • שם המחבר: ח'אלד עראר

תקציר

הספר "סיפורי חיים של מנהלות ערביות במערכות ציבוריות בישראל" שופך אור על חייהן של עשרים וארבע נשים ערביות חלוצות שהגיעו לניהול במערכות החינוך והרווחה, על האתגרים שעמדו בפניהן כנשים בחברה הנמצאת במעבר ממסורת למודרנה, על דרכי ההתמודדות שלהן ועל נחישותן להגיע לעמדת מנהיגות. הסיפורים מציעים אשנב אל עולם חברתי עשיר ורב פנים ומאפשרים לקוראים להכיר את התחום הפרטי, המקצועי והציבורי כפי שהם משתקפים מעיני המרואיינות.
בספר מוצגים הרקע הביוגרפי של המנהלות, הזווית המגדרית של מנהיגות וניהול, מנהיגות נשים בחברה הערבית בישראל והעצמה במשפחה. הספר דן בהיבטים פוליטיים-חברתיים של כניסת נשים לניהול, התקבלות המנהלות בחברה ותרומתן לחינוך הערבי ולחברה. ספר זה מעשיר את המחקר הקיים בהאירו את נקודת המבט של מנהלות ערביות כחלק מהמחקר על נשים בתפקידי מנהיגות וניהול. הספר יכול לשמש מקור לחוקרים, סטודנטים ומנהלים בחינוך וברווחה, ולמתעניינים בחברה הערבית בישראל.
ד"ר תמר שפירא, מרצה בכירה במכללה האקדמית לחינוך גורדון חיפה, החוג לניהול וארגון מערכות חינוך, מלמדת מחקר איכותני בתואר השני. בעבר מחנכת ומורה לספרות, תנ"ך וכתיבה בתיכון שש שנתי. כמו כן, שימשה במשך עשר שנים מדריכה ביחידה לשוויון בין המינים במשרד החינוך. מחקריה מתמקדים בנשים בחינוך הערבי, מנהלות ערביות במערכות ציבוריות ובמנהיגות נשים. כמו כן, היא מתמקדת במחקר בשיטה הנרטיבית. פרסמה מאמרים בנושאי מחקרה בעברית ובאנגלית.
ד"ר ח’אלד עראר, מרצה בכיר במרכז ללימודים אקדמיים באור יהודה ויו"ר שותף של החוג לניהול וארגון מערכות חינוך במכללת סכנין. סיים פוסט דוקטורט בבית הספר לחינוך באוניברסיטת תל-אביב. בעבר היה מורה בבתי ספר ערביים וכיהן כמנהל בבית ספר תיכון במשך עשור. מחקריו מתמקדים בסוגיות של שוויון, שונות ונגישות בהקשר של מדיניות חינוך, מנהיגות והשכלה גבוהה, בהם פרסם מאמרים רבים בשפות הערבית, אנגלית ועברית. בין ספריו שיצאו לאחרונה "האקדמאים וההשכלה הגבוהה בקרב הערבים בישראל" בשיתוף עם קוסאי חאג' יחיא בהוצאת אלאיאם ברמאללה Arab Women in Management and Leadership, בשיתוף עם תמר שפירא, פייסל עזאיזה ורחל הרץ-לזרוביץ, בהוצאת Palgrave McMillan.
המשך קריאה
  • ISBN: 978-1-61838-155-2
  • גודל (עמ'): 182
  • מו"ל: פרדס
  • יצא לאור ב-: 01/05/2015
  • שם המחבר: ח'אלד עראר

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא או הירשמו