הז'אנרים
כל הז'אנרים

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.6 ממוצע
1
0
2
2
3
2
4
0
5
3
6
סטיב ג‘ובס
וולטר אייזקסון

סטיב ג‘ובס

וולטר אייזקסון

דרג ספר זה מתוך 5
7 דירוגים
3.6 ממוצע
1
0
2
2
3
2
4
0
5
3
6
39 
39 
גודל (עמ'): 667
מו"ל: מודן הוצאה לאור

תקציר

בקיץ 2004 פנה סטיב ג'ובס לוולטר אייזקסון, שלא ידע דבר על מחלתו, וביקש ממנו שיכתוב את הביוגרפיה שלו. אייזקסון הניח שג'ובס מצוי בעיצומה של קריירה רבת תהפוכות ולכן סירב. רק ב-2009, כשג'ובס יצא לחופשת מחלה שנייה ומצבו הבריאותי נודע ברבים, נעתר אייזקסון לבקשתו.
ג'ובס מצידו ויתר על שליטה בתוכן הספר ועל הזכות לראותו לפני שיירד למכבש הדפוס. במשך שנתיים קיים אייזקסון כארבעים ראיונות עם ג'ובס ועוד למעלה ממאה ראיונות אחרים עם קרובים, מתחרים יריבים ועמיתים שלו. ספר זה מתאר חיים סוערים ואישיות של יזם יצירתי ואיש שיווק גאוני, ששאיפתו העזה לשלמות והדחף הנלהב שבו חוללו מהפכה בשש תעשיות: מחשבים אישיים, סרטי אנימציה, מוזיקה, טלפונים, מחשבי לוח ודפוס דיגיטלי.

ביוגרפיה זו היא היחידה שנכתבה על ג'ובס תוך שיתוף פעולה מלא מצידו, והיא רואה אור בעת ובעונה אחת בעשרות מדינות ברחבי העולם. וולטר אייזקסון, מנכ"ל מוסד 'אספן', שימש בעבר כיו"ר ה'סי־אן־אן' ועורך המגזין היוקרתי 'טיים'. הוא כתב ביוגרפיות על איינשטיין, פרנקלין וקיסינג'ר, שזכו להצלחה רבה.
המשך קריאה
 • ISBN: 20-52571
 • גודל (עמ'): 667
 • מו"ל: מודן הוצאה לאור
 • יצא לאור ב-: 01/01/2011
 • שם המחבר: וולטר אייזקסון
 • תורגם ע"י: נעמי כרמל
 • זמין להשאלה: כן

ביקורות"שלוש מסקנות אפשר להסיק מהביוגרפיה על סטיב ג'ובס מאת וולטר אייזקסון: אחת שהוא היה אדם בלתי נסבל, שנייה שהיה טיפוס אקסצנטרי בצורה יוצאת דופן ושלישית שהאיש היה גאון. השילוש הקדוש שנמצא בבסיס האישיות של ג'ובס מציב דילמה מרתקת: האם הייתם רוצים לעבוד תחת אדם הנתון למצבי רוח משתנים שרגע אחד צורח, מקלל, משפיל ומבייש וברגע הבא מתייפח בבכי? ומה אם אותו אדם היה גם מצויד בכמה מנהגים אישיים מוזרים, הזויים, כמו נטייה לצום במשך ימים ארוכים ולהתקלח רק אחת לשבוע? ומה אם אותו אדם היה גם אחד האנשים
היצירתיים ביותר, המקוריים ביותר, המבריקים ביותר שידע עולם העסקים במאה האחרונה - האם הייתם מוכנים לסבול את כל זה כדי להיות במחיצתו?
ספרו עב הכרס של אייזקסון רצוף בסיפוריהם של עובדים, שותפים, מתחרים, חברי ילדות, עמיתים ושאר אנשים שבאו במגע עם ג'ובס וכולם מספרים את אותו הסיפור: ג'ובס היה אדם גס רוח, קצר רוח, בוטה, מניפולטיבי (שלא לומר שקרן), אגרסיבי, שניכס לעצמו רעיונות של אחרים והיה מצויד באגו נפוח - "הוא אנטי נאמן", איבחן אחד מחבריו, "הוא חייב לנטוש את האנשים שקרובים לו"; ובה בעת הוא האדם שגרם להם להוציא מעצמם את עבודתם הטובה ביותר, היצירתית ביותר והמוצלחת ביותר בחייהם.

- יובל דרור, "הארץ", 2011

"'סטיב ג'ובס' היא אחת מהביוגרפיות המרתקות והמותחות שיצא לכם לקרוא. מוצג בהם אדם שאי אפשר שלא להעריץ ואי אפשר שלא לתעב. אייזקסון מצליח לתאר את ההתרחשויות מאחורי הקלעים של כמה מההתרחשויות המרתקות של תעשיית הטכנולוגיה (וגם, לרגע קצר, הקולנוע) של העשורים האחרונים. הסאגה ארוכת השנים של ג'ובס - מהצלחה פתאומית ומסחררות בגיל של כמעט-ינקות, לגלות שלא מרצון מהחברה שהוא עצמו הקים; לשנים השחונות של NeXT, להצלחה המטאורית של פיקסאר ו'צעצוע של סיפור', לחזרה המשיחית לאפל, לתחייתה המזכירה את עוף החול, לאיימק, לאייפוד, לאייפון ולאייפד - ועד למוות המוקדם מדי בידי מחלה שאפילו שדה עיוות המציאות לא יכל לחסל - זהו סיפור שאין שני לו בעולם הטכנולוגיה של העשורים האחרונים, והוא נקרא כמו שג'ובס היה ודאי רוצה לראות את חייו: לא עוד סיפור על מנכ"ל של עוד חברת טכנולוגיה, אלא דרמה יוונית גדולה.

- יהונתן זילבר, ynet דיגיטל, 2011

סקירות הגולשים

הוספת ביקורת

רק משתמשים רשומים מורשים להוסיף ביקורות. אנא התחברו או הירשמו

סקירות הגולשים

 • מתן
  מתן
  ספר מעורר השראה לכל אדם אשר הצלחה שוכנת בליבו
 • אור
  אור
  ביוגרפיה מרתקת על איש צבעוני לבוש שחור. הבפר כתוב בצןרה מצויינת למדתי המון על האיש מומלץ עד מאוד
 • איילת
  איילת
  ספר חובה לא רק למשתמשים של מוצרי התפוח, אלא לכולם, אודות אדם חזק, יצירתי, שהעלה את אפל (בסבוב השני שלו שם) מאשפתות לגדולה. מעניין מאד.
 • NATAN
  NATAN
  קראתי את הספר, לפחות את רובו. מצד אחד זו הייתה משימה כבירה: ספר עב-בשר, מלא בנתונים. מצד שני הוא העניק לי הרבה. ספר מעניין ומרתק מאוד.
  אדם אחד, איש אחד. קשה, חזק, חריף, גאון שיווקי. שינה לגמרי את העולם האלקטרוני-בידורי. ממליץ בחום!
 • Karina
  Karina
  ספר ביוגרפי על איש חזק נכתב בצורה מעניינת כתוב מצד אחד מאד פשוט ומצד שני בשפה גדושה בתיאורים
 • מורן
  מורן
  ביוגרפיה על איש מרתק, כתוב בצורה מעניינת ומספק ומידע ועובדות חשובות ומעניינות על אפל בפרט ושוק המחשבים בכלל שלא ידעתי עד שקראתי...מומלץ גם למי שלא חובב ביוגרפיות כמוני